Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarom ennyire magára...

Nem akarom ennyire magára hagyni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van egy 12 éves lányom és egy 15 éves fiam. A fiúval igazából nincs semmi baj mert ő ért a szóból. De a lány nem. Már többször is be kellett menni a suliba mert rossz. Most pont kiakarják rúgni és a feleségem meg nem csinál semmit. Én kamionos vagyok és keveset vagyok itthon. Most jöttem haza németből 2 hét után, azelőtt meg spanyolba voltam egy hónapig és azalatt sok rosszat csinált. Az anyja meg nem is foglalkozik vele hogy mit csinál. Vagyis kicsit lecseszi és ennyi, de így nem fogja tudni hogy mit lehet meg mit nem. Én sok mindenben egyetértek a gyerekekkel de amiket a lány csinál nem mindig és én amikor vagyok akkor próbálom nevelni őket. Mit mondjak már az anyjának hogy észrevegye? Vagy mit csináljak?

35/F


2010. szept. 23. 20:06
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Ha itthon vagyok akkor ő a jó kislány. Nem is csinál semmi rosszat de amikor nem vagyok itthon akkor meg kapom a telefonokat. Velem nem meri azt csinálni amit másokkal mert én megmondom neki.

Nem mondom nekik de igazából amelyik tanárt búzázza azt én is utáltam mindig. Bevallom hogy én se voltam jó gyerek de azért ilyenek nem voltak. Az a tanár még általánosba évfolyamtársam volt. Tényleg idegesítő az az ember és nem is egyszer vertem meg de meg is lettek a következményei. A múltkor például lelépett tesiről (azt a tanárt utálja) és szólt hogy menjek már érte, én megkérdeztem h miért és elmondta. Úgy volt hogy futni kellett neki meg fájt a feje a tanár meg nem hitte el és küldte futni, beért és mondta hogy üljön már le mert ő nem bírja és nem engedte neki így nem csinálta amit mondott neki a tanár és felvitte az igazgatóhoz és kapott egy szaktanárit is és amikor odaértem akkor még hányt is. Bementem és beszéltem a tanárral egy kicsit és akkor jött rá hogy ki vagyok és azóta elég rendesen szivatja. Ő meg nem hagyja magát és ezért olyan tiszteletlen vele.

Amúgy a feleségem szerint majd észreveszi magát. Csak szerintem ez nem így megy. Elég fura egy nő...de hát ez van. Ha meg nem megyek dolgozni nincs pénz.

2010. szept. 23. 22:12
 12/13 anonim ***** válasza:
Ja, hát ez a melyik ujjamat harapjam tipikus esete. Nincs meló, nincs pénz, van meló, nincs idő. Esetleg próbáld pont az anyagiakkal megfogni. Mondod, hogy beszólogat másoknak a ruhák miatt, ezen könnyen változtathatsz. Neki sem muszáj a legmenőbb göncökben járni, ha Te úgy döntesz. Azt meg, hogy birka a tanár, meg kell szokni, neki most ő a főnöke, egész életében lesznek ilyenek (sajnos).
2010. szept. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Hé! Vigyázz! Nehogy a feleséged ellen fordulj.

Amikor távol vagy ő tartja a frontot helyetted is.

De nem tud Te lenni.

Ez nem úgy működik, hogy "mondd meg a feleségednek" és akkor úgy lesz. Az nagyon jó, hogy mindketten szeretitek mindkét gyermeketek, és hasonlóak az elveitek is, DE neki más a mentalitása, és az eszköztára is. A lányotok pedig nagyon "apja lányának" tűnik. Te jobban átláthatsz rajta.

Szerintem ülj le a felségeddel, és beszéljetek arról, hogy téged aggaszt a lányod iskolai viselkedése, és szeretnéd, ha megváltozna, hogy mit lehet tenni. Esetleg konkrét büntetési rendszer, új iskola, vagy más. És utána üljetek le beszélni a lányoddal is. És mielött elmégy hosszabb útra erősisd meg a feleséged pozicióját azzal, hogy megkéred a lányodat, hogy fogadjon szót neki. De azzal nem értek egyet (valaki ezt irta), hogy elmond, hogy aggodalommal veszélyesebb vezetni. Tudom, hogy így van, de szerintem a lányodnak ez túl nagy teher lenne.

Egyébként én se szidnám le a lányomat az a tanár miatt, sőt. Én se vagyok túl kemény kezü anyuka. Próbáltam én, de valahogy mindig a gyereket sajnáltam meg...

2010. szept. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!