Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarom ennyire magára...

Nem akarom ennyire magára hagyni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van egy 12 éves lányom és egy 15 éves fiam. A fiúval igazából nincs semmi baj mert ő ért a szóból. De a lány nem. Már többször is be kellett menni a suliba mert rossz. Most pont kiakarják rúgni és a feleségem meg nem csinál semmit. Én kamionos vagyok és keveset vagyok itthon. Most jöttem haza németből 2 hét után, azelőtt meg spanyolba voltam egy hónapig és azalatt sok rosszat csinált. Az anyja meg nem is foglalkozik vele hogy mit csinál. Vagyis kicsit lecseszi és ennyi, de így nem fogja tudni hogy mit lehet meg mit nem. Én sok mindenben egyetértek a gyerekekkel de amiket a lány csinál nem mindig és én amikor vagyok akkor próbálom nevelni őket. Mit mondjak már az anyjának hogy észrevegye? Vagy mit csináljak?

35/F


2010. szept. 23. 20:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
De mi az a "rossz", amit csinált a lányod? A válaszhoz tisztában kellene ehhez lennünk.
2010. szept. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem hagy békén más gyerekeket, beszólogat másoknak, visszabeszél a tanároknak, magasról leszarja amit a tanárok mondanak neki, egész órán beszél, verekszik meg minden ilyesmit. Most utoljára lebzizta az egyik tanárt és kijelentette hogy ő azt csinál amit akar, az osztályfőnöke meg engem cseszett le
2010. szept. 23. 20:14
 3/13 A kérdező kommentje:
Meg lenéz másokat a ruhái miatt. Ja és állítólag nem egyszer cigizett is. Most nagyon divat lett a fiataloknál...
2010. szept. 23. 20:15
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Kár, hogy nem veszi komolyan a feleséged ezeket, mert igaz, hogy kamaszodik, de ez nem jelenti azt, hogy szemtelen és durva lehet bárkivel. Nem sok tiszteletet mutat mások iránt, valószínűleg túlságosan szabadjára engedtétek, illetve az anyja, hiszen te keveset vagy otthon. Na, és ez lehet még gond, mármint "egy erős férfikéz" hiánya.


Vegyétek komolyan az iskolából jövő jelzéseket, mert most dől el, hogy milyen irányba indul el a lányotok élete! Azaz elkönyvelik problémás, magatartás-zavaros gyereknek, akitől messze áll a jó középiskolákba való jelentkezés. Ha észbekap, mindezt elkerülheti. Ehhez szüksége van a ti figyelmetekre, törődésetekre, szeretetetekre! Ne szidjátok, hanem ültessétek le és beszélgessetek vele, hogy érezze, fontosnak tartjátok, hogy miként alakul az élete.

2010. szept. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A feleségednek kellene kemény kézben tartani az ügyet. Igaz mi anno amikor a lányom 12 éves volt elváltunk a férjemtől.De nem engedtem a 48-ból. Szigorú voltam vele, pedig nagyon szerettem, és nagyon szeretem most 26 éves korában is. Figyelj üljetek le hárman, lányod, anyja és te. Mond el a lányodnak, ha nem változtat a magatartásán neked ott kell hagynod a munkahelyedet, hogy őt erősebb apai szigorral kezeld. De!!!!!attól kezdve nem lesz pénz sem ruhára, sem extra cuccokra, mert nem tudtok megélni. És ne keserítse meg az életedet, mert ha ő állandóan balhézik és ideges leszel, úgy ne lehet kamiont vezetni, hosszú kilométereken keresztül.Figyelmeztesd, hogy a tanítőnőtől folyamatosan érdeklődől utánna, és ha panaszt hallassz rá, bizony sok mindentől ellessz tiltva. Az anyjával kell most nagyon összehangolnotok, ne félj a feleségedtől, mond meg neki vegye komolyan ezeket a történéseket a gyerek körül, mert nagyobb bajok következhetnek. Tehát a gyökeres változásig össze kell fogni szülő, tanárral, hogy keményen meg kell fogni ezt a lányt. Elvégre csitri még 12 éves, nehogy már ő legyen az úr a háznál, és a suliba meg kioktasson mindenkit, meg verekedjen.
2010. szept. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
bentlakásos iskola ;)
2010. szept. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Tehát először is beszélj a feleségeddel, hogy ezeket az iskolai problémákat vegye, vegyétek komolyan. Most még időben vagytok! Ebből még, ha mindketten egy irányba terlgetitek a gyereket -és azt érzi, hogy ti ketten összetartotok és egyet értetek ebben a kérdésben-, akkor kikeveredtek belőle. Ha nem, ki fogja használni továbbra is, hogy te alig vagy otthon, az anyja meg könnyedén veszi és nem foglalkozik különösebben a magatartási problémáival. És erre még rá fog erősíteni, hiszen az a célja, hogy rá irányuljon a figyelem, akár még ilyen áron is.


Fogalalkozzatok vele és nem ilyen butaságokkal fogja felhívni magára az osztálytársak és a tanárok odafigyelését. Találjatok neki valami értelmes elfoglaltságot (sport pl.), ami leköti és sikerélményt, elismerést szerezhet vele. Na, ekkor garantáltan megszűnnének a gyerekkel a problémák!

2010. szept. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
38%

bocsáss meg, hogy ezt mondom, de elég cigányosan viselkedik.

sztem belekeveredett valami olyan körbe, ahol ez dívik... mivel mondtad, hogy a fiad teljesen normális. és gondolom ugyanazt a nevelést kapják.


azért megbocsássatok, én is voltam kamasz, meg az osztálytársaim is, mind a 25en, de egyikünk se b.uzizott le tanárokat, és nem inzultálta a társait...


suliváltás. lehetőleg valami olyan, ahol kevés a suttyó meg a cigány.

2010. szept. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Beszélgettetek a feleségeddel a dologról? Ő mit mondott neked?
2010. szept. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a feleséged helyébe képzelni Magadat. Te elmész két hétre, egy hónapra, a gondokat meg itthagyod az asszonyra. Nagy úr a pénz, de sokkal fontosabb, hogy mi lesz a gyerekedből. Mondod, hogy Rád sem hallgat a lányod, de az anyjától elvárod, hogy tudjon rá hatni? Nehogy késő legyen, akkor már hiába vitatkoztok, hogy kinek a hibája, a gyerek lecsúszik. Szükség lenne a "kemény" apai kézre.
2010. szept. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!