Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érthető hogy nem szeretnék...

Érthető hogy nem szeretnék menni családi eseményre?

Figyelt kérdés
Augusztusban lesz a férjem családjának két eseménye is (keresztelő és születésnap). Én augusztus 31-re vagyok kiírva szülni, de veszélyeztetett terhes vagyok. Ha tudnám hogy körülbelül egy órát elég maradni valahogy kibírnám, de náluk minden ilyen rendezvény délelőttől-estig tart. Nekem már megterhelő főleg ilyen melegben órákat ülni egy asztalnál vagy állni meg járkálni. A lábam is vizesedik stb. Meg fogják érteni hogy inkább kihagynám ezeket? Főleg hogy augusztus végén lesz az egyik, akkor meg már tényleg bármi történhet. Nem akarom megbántani sem őket, ajándékot is küldenék.
2022. júl. 25. 09:45
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
91%
Akkor meg logikus h nem kell menni, a többiek meg gondoljanak amit akarnak.
2022. júl. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
0%

A férjem megérti, hiszen neki is a gyerek meg az én érdekem az első.


De akkor meg tényleg mit pörögsz a semmin???

2022. júl. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
Ki pörög? Feltettem egy kérdést, mivel írtam hogy nem voltam még hasonló helyzetben, a legtöbb ismerősöm simán ment ennyi idős terhesen bárhova. Illetve a férjem családja nem túl megértő ilyen dolgokkal kapcsolatban, minden családi rendezvény szent náluk.
2022. júl. 25. 16:11
 24/36 anonim ***** válasza:
91%
Tegyél rájuk magasról. Ha valaki a kórházba kerül hirtelen, elvárják attól is a részvételt? Mert az akinél szent a családi rendezvény, az kb ilyen, és az ilyen gyökerekkel pont nem kell foglalkozni! Hidd el, ha bajod esik, nem fognak ugrálni, hogy segítsenek Neked!
2022. júl. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
5%

Csak fekhetsz vagy miért nem akarsz igazából menni? De, ha nemcsak fekszel, hogy házimunkázol, amit írsz? Vagy akkor nem aggódsz a gyerekért, miközben pakolsz, takarítasz, csak akkor, ha ülni kell a kocsiban,vonaton vagy a széken a "bulin"?

A férjed persze, hogy támogat, nem lesz egy konc a nyakán, nyugalomban bulizhat még egy jót a gyerek előtt, ha már te úgyis a terhesség alatt sehová máshova sem mozdulsz ki a szobából, csak fekszel naphosszat és háztartásozol.

El lehetne kezdeni gondolkodni a jövőben használandó kifogásokon. Az első pár hétben a baba jó ürügy lesz, aztán a kisgyerekbetegségek.

A férjed ettől még persze mehet, csak legyen otthon a megszabott időre.

2022. júl. 26. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

Ki mondta hogy csak fekhetek? Szerintem leírtam hogy miért nem akarok menni, olvasd el újra. Rosszul vagyok az utazástól meg a nagy melegtől. Amúgysem szerettem sose a meleget de most rendesen rosszul vagyok tőle. Korán reggel szoktam ilyen alap dolgokat megcsinálni, pl mosás, mosogatógépbe bepakolás. Nem sok idő és lassacskán megcsinálom. Szerintem ne hasonlítsuk már össze azt hogy itthon vagyok, bármikor lefeküdhetek ha nem bírom, vagy ülni kell valahol ahol van 40 fok meleg.

Nyugodtan bulizhat? Ki mondta hogy nélkülem fog menni a buliba? Nem tudom milyen értékrendű emberek vannak, de elég borzasztó miket feltételeznek a másikról itt sokan. Persze ha szeretne menni én nem várom el hogy ne menjen. Amúgyis "hatalmas" családi buli, általában délben beesznek aztán ülnek az asztalnál estig, közben esetleg esznek még egyszer.

Eddig mentem elég sok helyre, de most így a terhesség végéhez közeledve már egyre nehezebb, mint írtam a lábam is bedagad ha sokat mászkálok, ami nem tesz túl jót.

Nem tudom milyen kifogásokra gondolsz, azért mert veszélyeztetett terhesen nem igazán vágyom rá hogy egy keresztelőn üljek végig egy misét utána meg üljek az asztalnál órákat. Amúgy sincs túl közel ahova mennünk kéne, sokat kéne kocsikázni, egy óra hosszára nem éri meg elmenni.

Egyébként mindenki magából indul ki, lehet neked a párod(ha van egyáltalán) egy "konc a nyakadon" de attól másoknál nem biztos hogy így szokott lenni. :) Azt sem értem miért írsz úgy mintha a gyerek egy probléma lenne, ugyanúgy akarta ha nem jobban mint én, nem értem ezt a részt se hogy nyugalomban bulizhat gyerek előtt.

Nem vagyunk nagy bulizós emberek amúgysem, nekünk más dolgok fontosabbak, pl egy kirándulás a természetben többet ér nekünk mint berúgni valahol.

2022. júl. 26. 06:19
 27/36 anonim ***** válasza:
5%

Első gyerek, azért nem érted a gyerekekhez kapcsolódóakat vagy a terhesség okozza vagy...?


Ha nemcsak fekszel, hanem takaríthatsz is, kórházba se fektettek be, de az ülés tiltott az egészségedre? Csak nem kellemes a családi buli. Így a férj se menjen.

2022. júl. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
5%
Ha a te családodban lennének ilyen események, akkor se akarnál menni vagy nekik van eszük és oda se hivnának ismerve téged?
2022. júl. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
0%

a legtöbb párkapcsolat a mai világban nem normális, kedves 13-as!


Ez nevetséges... Ha nem normális, akkor tedd azzá...

2022. júl. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:

Nem, úgy látom elég nehéz a felfogásod, vagy szimplán ennyire unatkozol hogy velem akarsz kötekedni. :)

Mivel nem voltam még terhes, nem volt ekkora hasam, nem fájt így a derekam, nem dagadt be a lábam ezért nem tudom "sajnos" hogy ezeket az indokokat mennyire lehet megértenie egy kívülálló embernek, hogy ilyen állapotban a nagy melegben örülök ha életben vagyok, nem még alkalmi ruhában ücsörögjek órákat, meg mint írtam az utazástól is rosszul vagyok, csak oda megyek ahova muszáj. (pl védőnő, vizsgálatok)

Meghívni meghívnának, de nem várnák el hogy mindenképp menjek, főleg ha rosszul vagyok. Meg azért szerintem az ember a saját családjánál otthonosabban érzi magát mint a férje családjánál, főleg hogy neki se túl közeli rokon akié a buli lesz.

Ismerve engem... mert te aztán nagyon ismerhetsz, azért mert terhesen nem szeretnék végigküszködni egy családi eseményt már tudod hogy én nem akarok egy buliba se menni, sőt nem is járok sose, ez csak kifogás. Ha a lábam törne el akkor is csak kifogás lenne hogy miért nem görkorcsolyázok, nem? :D Hogy lehet valaki ennyire rosszindulatú?

2022. júl. 26. 13:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!