Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Terhesség híre, ismeretlentől?...

Terhesség híre, ismeretlentől? Hogyan tálalható ez a szülőknek, családnak?

Figyelt kérdés

A családom nem ismeri a páromat, nem is találkoztak még. Igazából azt sem tudják, hogy létezik (annak ellenére, hogy már együtt élünk).

Ez az ő érdekében történt így, kicsit az enyémben is. Ugyanis a családom egy része borzalmasan kellemetlen, tudtam, ha hazahoznám a páromat, valószínűleg 2 óra után világgá szaladna. Ők a családom, velük nőttem fel, de sokszor még én is így érzek... A párom ingerküszöbe pedig jóval alacsonyabb az enyémnél.


Ezt az is segítette, hogy ritkán, általában 1-1,5 havonta járok haza akkor is 2 napra csak.


Viszont kisbabánk lesz, amitől egy ideje a fellegekben járok. Hatalmas az öröm, kb. kamaszkorom óta vágytam már kisbabára. Így viszont a kapcsolatunk sem lesz már otthon titok és abban szeretném az oldal felhasználóinak a segítségét kérni, hogy tudnátok-e valamilyen ötletet adni ennek a helyzetnek a megoldására? Nem így terveztük mi sem, de már ebből kell valamit kihoznunk. :)



2022. júl. 20. 16:25
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
93%

Akármilyen mimóza a párod, és kellemetlen a családod nem értem, hogy miért kellett eltitkolni őt. Komolyan érdekelne, hogy miket csinálnak, ami szerinted ennyire ciki!

Hívd fel a szüleidet, mondd meg, hogy szeretnél bemutatni valakit, és menjetek el hozzájuk, ott a házasságot, és a babát is egy füst alatt el tudjátok mondani. Ha meg gázos a helyzet, akkor úgy időzítsd a részleteket, hogy el is tudjatok indulni.

2022. júl. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

A párom idősebb nálam és erősen kormánypárti (parlamenten belüli kapcsolatok, kormánypárti üzletek stb).

A családom egy része borzasztóan ellenzéki, a másik szintén Fidesz. Már emiatt minden családi eseményen garantált egy idő után a politizálás, pedig ők tényleg csak egyszerű szavazók, semmi egyéb kapcsolatuk nincs a politikával azon kívül, amit a tv-ben, interneten látnak. Nem akartam ebbe beledobni a páromat...

A másik, hogy az anyám kb 16 éves korom óta várja, hogy valakit hazavigyek. Ha olyan barátnők voltak nálam, akiknek van párjuk, őket faggatta, hogy mi van velük, mikor lesz már esküvő (akár 19-20 éves korban is). Meg hogy "de ugye majd elvesz???". Nem akartam, hogy már az első találkozásnál ilyeneket szegezzen a páromnak vagy hogy akármikor megkérdezze ezt tőle.

Ráadásul a családom messzebb él, 200 km Budapesttől. Ez nem az, hogy beugrik egy kávéra, én is ha megyek, otthon alszom mindig. De szinte egyidős a mostohaapámmal, nem volt előttem sehogy a kép, ahogy egymás után mennek reggel fogat mosni vagy együtt reggelizünk pizsamában.


Úgy éreztem, túl sok bonyodalommal járna a bemutatása és mindig csak elodáztam az egészet.

2022. júl. 20. 17:05
 13/34 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem egyszerűbb lenne azt mondani, hogy "szégyellem a gazdag, kormánypárti, gazdag pasim előtt a szüleimet".

Ámen.

2022. júl. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem meg olyan kis aranyosnak tűnsz!

Vidd haza! Ess túl rajta minél előbb! Gyakran úgysem fogsz velük találkozni!

2022. júl. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
91%
12-es Ez nem indok, teljesen átlagos a családod. Azt hittem van egy demens nagymama, aki néha rátok gyújtja a házat, vagy apád alkoholista, és vendégségkor is garantáltan randalírozik.
2022. júl. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

Nem szégyellem egyáltalán. Nincs olyan tulajdonsága, ami miatt szégyellnem kellene. :)

De a családom nehéz eset, legalábbis szerintem nagyon az.

2022. júl. 20. 17:19
 17/34 anonim ***** válasza:
86%

Minél tovább húzod annál rosszabb lesz.

Mikor szeretned elmondani mikor már hat hónapos terhes vagy?

Lehet örülnek majd de biztos hogy sértésnek veszik hogy semmiről nem tudtak


Én a helyedben most elmondanám hogy van a párod és hogy össze fogtok házasodni

És ha még a terhesség legelején vagy akkor pl. egy hónap múlva elmondanád hogy terhes vagy

2022. júl. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
92%
Alakul a flexi story? 😂
2022. júl. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
83%
#16, nem a pasidat szégyelled, hanem a családodat előtte. Értő olvasás..?
2022. júl. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
84%

"Hogyan tálalható ez a szülőknek,"

Berobbansz: - Csókolom Anyuka, Apuka - akarom mondani: Nagymama, Nagypapa!

Van egy párom, akivel gyerekünk lesz, örvendezzetek, hogy nem egy muszlim-néger-transgender, csak egy egyszerű ember. Viszontlátásra!

2022. júl. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!