Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha összecsap...

Mit tegyek ha összecsap felettem már minden?

Figyelt kérdés

6 éve boldog házasságban élek a feleségemmel. Két gyerekünk van.

Én mai viszonylatban jól keresek, a feleségem a gyerekek születése előtt ápolónőként dolgozott. Most, hogy a második gyerekünk is oviba került abban maradtunk, hogy a kórházba ne menjen vissza. Pont kapóra is jött a dolog, mert a szülei üzletet nyitottak és beállt oda eladónak. Ami tök jó, mert rugalmas a gyerekek miatt, nem kell félnie, hogy kirúgják stb.

Viszont 100.000 Ftot kap. Mióta elszálltak az árak egyre nehezebben jövünk ki a pénzből. Próbálja mondani, hogy egyelőre ennél többet nem tudnak adni a szülei mert még nem indult be igazán. De most nekem másodállást kellett vállalnom, hogy megtudjunk normálisan élni ahogy eddig.

Nem tudom mit csináljak.


2022. júl. 19. 21:49
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

8 órában dolgozik. Egyelőre nincs annyi bevétele az üzletnek, hogy több pénzt kapjon.

Engem is nagyon zavar, hogy ilyen keveset kap. De viszont vagy a kórházba tudna vissza menni 12 órázni 2 műszakban, vagy valamelyik gyárba szintén 2-3 műszakba. Akkor meg nagyon nehezen tudnánk megoldani bármit is. Külső segítségünk a gyerekekre nincs.

2022. júl. 19. 22:42
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Mikor szoktál dolgozni a másodállásodban?

Ideig - óráig lehet két munkahelye az embernek, de hosszútávon tönkretesz!

Egyik kollegám egy hónapig bírta a két munkahelyet, mikor még baba volt a fia.

Nem bírta... Elaludt a targoncán nem is egyszer! Ki volt készülve...

2022. júl. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
35%

Csináld továbbra is a masodallast. Ha nincs egyéb segítség a gyerekekre akkor nem nagyon tud ugrálni a feleséged, hiszen kicsik a gyerekek, sokat lesznek betegek, hiányzni fognak óvodából iskolából....


Mellette azért körülnezhet, hátha talál valami jót.

2022. júl. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
92%
Az üzlet valamilyen filléres dolgot árul vagy komolyabb értéket? Mert olcsó termékeknél ahhoz, hogy legalább nullára kijöjjön, rengeteget kell kell eladni. Te látsz benne rációt, lesz valaha ebből normális cég? A feleséged szüleinek van vállalkozási tapasztalata, vagy most tanulgatják?
2022. júl. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező:

A feleseged kerje a részmunkaidős lehetoseget.

Mar ismerik, biznak benne, es részmunkaidővel is tobbet kapna mint 100e es kevesebbet dolgozna!

Kozbe menne a kicsi bölcsibe vagy oviba.

2022. júl. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

Plusz meló én értem, hat kerteszkedjetek, es megvan sporolva a zoldseg.

Tartsatok tyukot es megvan a hus es a tojas.

Mindjart kevesebb a kiadas es nem kell plusz munka.

Mi igy oldjuk meg

2022. júl. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
49%
Egyébként kíváncsi vagyok milyen varosba, vagy megyebe vagy faluba laktok??
2022. júl. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
89%
Ha ennyire nem megy a bolt, lehet, hogy a feleséged be sincs jelentve, lehet, hogy a járulékokat sem fizetik, aminek pedig nagyon komoly következményei lehetnek. Az, hogy ennyit kap, eleve törvénytelen. A családon belüli foglalkoztatás az esetek 90%-ában zűrös! Nem tudom, mekkora városban éltek, de nem muszáj kórházba visszamennie, mehetne pl magán rendelőbe asszisztensnek, vagy sima háziorvosi rendelőbe asszisztensnek. Igazából körül kéne nézni, mert ennél bármi jobb. Ja, és válság van, pont most fogják meg az emberek a pénzüket, nem hiszem, hogy hirtelen pont most lendülne fel a bolt. Ha normális fizetést kapna a feleséged, lehet, hogy még azt is meg tudnátok oldani, hogy heti két-három alkalommal fizetett segítség (baby sitter) hozza el a gyerekeket az oviból azokon a napokon, amikor a munkabeosztás miatt máshogy nem tudjátok megoldani.
2022. júl. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
A bejelentésnek tényleg nézzetek utána, neten pillanatok alatt meg lehet csinálni. Az előzőnek tökéletesen igaza van, 8 órára ennyit nem lehet adni, legjobb esetben is részmunkaidőre van bejelentve. A szülei mit csinálnak, amíg ő a boltjukban van? Valóban szükség van az ő munkájára ott, vagy a szülei ezzel próbálnak segíteni neki (nektek) akkor is, ha a plusz költség miatt csak púp a hátukra?
2022. júl. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

"vagy a kórházba tudna vissza menni 12 órázni 2 műszakban, vagy valamelyik gyárba szintén 2-3 műszakba"

Vagy valahova máshova... Nézzetek körül jobban.

2022. júl. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!