Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért üvölt egész nap egy...

Miért üvölt egész nap egy nyolcéves? Én a szomszéd vagyok :-(

Figyelt kérdés

...és papírvékonyak a falak. Kislány, játszottam és beszélgettem is már vele. Boldog, mindene megvan. Nem azért üvölt, mert verik, szeretik. Nem is beteg, nem autista, nem ADHD-s, semmi ilyen. Nem is hiperaktív, sőt inkább lassú mozgású, lusta.

De szerintem borzasztó neveletlen. Sajnos velem is, de persze én nem szólok rá, nem igazítom el. Sajnos a szülei sem.

Amit viszont már nem sokáig bírok idegekkel, hogy visítva, fejhangon kommunikál. Most nyári szünet van, most még rosszabb. Minden szavát értem, mert oldalszomszéd. Néha az anyja visszaüvölt, mert kikészíti, az apja kb soha nincs otthon.

Már kivagyok. Nem lehetek 0-24 fülesben a saját lakásomban.


2022. júl. 14. 11:19
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Igenis szólj nekik, teljesen érthető, hogy zavar az állandó sikítozás. Lehet, hogy az anyuka nem is gondolja, hogy áthallatszik. Amennyire lehet, ne érezd magad kellemetlenül, ez nekik égő, nem neked.

Nincs másik oldalszomszéd, aki hallja? Vagy alsó szomszéd? Ha van, szólhatnátok együtt, az még hatásosabb.

2022. júl. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél ki egy cetlit a lécsőházba, hogy köszönjük x lakosnak hogy nem tudunk tőle pihenni. Ez általában hamar megoldja.
2022. júl. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Anyaként írom, hogy nem cetliken kell üzengetni meg magadban enni a kefét.

Amikor mondjuk 20 perce már van egy konstans, idegesítő ordítás, akkor nem kell álszerénykedni meg az empatikus énedet túráztatni.

Szépen kopogj be, el lehet mondani kulturált hangon, kérve, normálisan, hogy ez nagyon zavaró, legyen szíves anyuka valamit alakítani, mert pl. Nem tudsz aludni, HO-ban dolgozol stb.

Nem kell ordítva, fenyegetőzve, gyámhivatallal meg rendőrséggel zsarolgatva “jól megaszondani” és rávágni az ajtót- mert ez max egy ventillálás- az sem elegáns módon.

Kérdezd meg, mit gondol, mit lehetne tenni, tudna-e tenni valamit, lehetne-e … .

Esetleg felveheted a telefonoddal, hogy te mit hallasz át ezekből- néha kijózanító tud lenni és nem is gondolja az érintett, hogy ez ilyen durván áthallatszik.


Lakóközösségben azért mindenkinek kellene, hogy joga legyen a nyugodt, átlagos életvitelhez.


(Egyébként lehetséges attól viselkedészavar vagy enyhe értelmi fogyaték, hogy nem kötik az orrodra és te pár óra vigyázás után nem szakemberként nem vetted ezt le… plusz természetesen vastagon a nem nevelés is. De el kell döntened: szimpatikus anyuka lusta, ráhagyó, nem nevelő munkáját szponzorálod továbbra is a tűréseddel vagy ne adj Isten megpróbálsz egyszer durva konfrontáció nélkül is valamiféle jelzésre….

Az, hogy szólni merészelsz- ez nem jelent konfliktuskeresést… már ha legalább annyira tiszteled magadat is, mint a szomszédokat.


+1 tipp: esetleg körkérdés a másik falszomszédokhoz: ki tapasztalja még ezt? Megbeszélni, normális hangvétellel összefogni, beosztani, hogy melyik nap ki megy szólni a “szent családnak”- talán még egy fokkal kijózanítóbb tud lenni számukra.


Sok sikert

2022. júl. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
De, sajnos más nem hat, mert ha iylennek szólnak akkor aha persze emgoldjuk csend lesz, aztán ez tart kb fél óráig és megy minden előlről, ha viszont nyilvánosan ott van kinn amit lát mindenki onnan már picit jobban kezdi szégyellni magát.
2022. júl. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!