Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért üvölt egész nap egy...

Miért üvölt egész nap egy nyolcéves? Én a szomszéd vagyok :-(

Figyelt kérdés

...és papírvékonyak a falak. Kislány, játszottam és beszélgettem is már vele. Boldog, mindene megvan. Nem azért üvölt, mert verik, szeretik. Nem is beteg, nem autista, nem ADHD-s, semmi ilyen. Nem is hiperaktív, sőt inkább lassú mozgású, lusta.

De szerintem borzasztó neveletlen. Sajnos velem is, de persze én nem szólok rá, nem igazítom el. Sajnos a szülei sem.

Amit viszont már nem sokáig bírok idegekkel, hogy visítva, fejhangon kommunikál. Most nyári szünet van, most még rosszabb. Minden szavát értem, mert oldalszomszéd. Néha az anyja visszaüvölt, mert kikészíti, az apja kb soha nincs otthon.

Már kivagyok. Nem lehetek 0-24 fülesben a saját lakásomban.


2022. júl. 14. 11:19
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
88%
Csak 1 évet kell kibírnod a 8 évest hallgatva.
2022. júl. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
20%
A látszat az néha csal!Lehet,hogy szeretik a kislányt, ugyanakkor azt irtad, hogy az apa soha sincs otthon.Valami még sincs rendben?!
2022. júl. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Nem akartam az a b@zi szomszéd lenni, aki állandóan átjárkál, mert naponta mehetnék, akár naponta többször is. De ettől még nem oldódik meg semmi, csak a szülőknek kellemetlen.

Ismétlem: fizikailag nem bántják, mert azt is hallanám, ha ezeket hallom. És sírni sem sír SOHA. Nyávog, nyafog, követelőzik, kb ezeket csinálja. Nála a hiszti is üvöltés, de sírásba sosem megy át.

Hát lelkileg, azt nem tudom. Lehet, hogy tényleg figyelemhiányos, mert nem egy lelkis család, de mintha a kislány meg az lenne. Megvan mindene, programokra is viszik, de kb ennyi. Nagy beszélgetésekről nem tudok, na de én nem is tudhatok mindent.

2022. júl. 14. 12:41
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tud róla anyuka, hogy ez a zaj ennyire áthallatszik és zavar garantáltan semmi sem fog változni. Legalább az esélyét megadhatnád...
2022. júl. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
De amúgy igen, már terveztem, hogy legalább egyszer szólok, csak nekem még kellemetlenebb, mint nekik. Általában próbálok nagy empátiával fordulni mindenki felé. Én is nő vagyok, nekem is kellemetlen lenne.
2022. júl. 14. 12:47
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag akkor marad meg a gyerekeknek ez a jó szokása, ha beválik: ha sikerül vele figyelmet kicsikarni és elérni, amit akarnak, esetleg, ha a szülő következetlen.
2022. júl. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem szól rá az anyja. Emlékszem gyerekként hányszor szólt anyukám hogy ne vinnyogjak, ne kiabáljak.
2022. júl. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is szólj anyukának, hogy nagyon áthallatszik és nem tudtok tőle pihenni. Lehet nem tudja, hogy az egész ház az ő gyerekét hallgatja.


Megértelek: a mi ablakaink egy játszótérre nyílnak. Nyáron jó időben még gyakran este 9-kor is sikítoznak a kislányok kánonban, szirénázóst játszanak a kisfiúk. Szülők meg kellemesen eldiskurálnak eközben - őket nem zavarja, szerintem nem hallják. Mi meg csukott ablaknál tvzünk.

2022. júl. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
79%

Dehogy bántalmazzák, hülyék vagytok ti!

A bántalmazott gyerek nem visít, nem hangos. Kussban van és meglapul, hogy ne vegyék észre.

Lenne olyan apja, mint az enyém volt gyerekkoromban, nem hogy nem visítana, de azt hinnéd, hogy gyerekük sincs.

Amúgy: csengess be hozzájuk, ha kell akkor 5 percenként. Csörgesd a telefonjukat. Verd a falat. Hívd ki rájuk a rendőrséget. Vagy válaszd a magától értetődő megoldást, menj át és verd szét az egész bandát.

2022. júl. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
72%

Ha biztosan nem bántalmazott, akkor vagy neveletlen, mint a qrvaanyja vagy mentálisan beteg (autista például).


Nálunk is ilyen a szomszéd gyereke, eleinte mi sem értettük. Aztán lehozta az udvarra, amíg beszélt a földszinti lakóval. A kis féreg szemrebbenés nélkül törte szét két virágcserepem, szórta fel földdel a betont és az apjának a szeme sem rebbent. Aztán mikor a földszinti lakó nem engedte rángatni neki a szoknyáját, elkezdett ordítva-hörögve bőgni. Apuka tovább beszélgetett.

2022. júl. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!