Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elcsesztem az életem, ha nem...

Elcsesztem az életem, ha nem gondolnak rám?

Figyelt kérdés

Tegnap volt a szülinapom, és anyukámon meg a férjemen kívül senki más nem köszöntött fel, ami rosszul esett, de vissza emlékezve már tavaly is így volt.

Igaz barátaim nincsenek, közeli rokonaim vannak, de még csak Messengeren sem kaptam egyiktől sem üzenetet, pedig én szoktak őket fel köszönteni.

Facebookon nincs kiírva, mikor van a szülinapom, pár éve kikapcsoltam, mert úgy gondoltam/gondolok felszínes köszöntéseket kapok, mert olyan is felköszöntött ekkor, akivel szinte életemben nem beszélek.

Mégis rosszul esett, hogy még az unokatesóim sem írnak, ha már a Facebook nem jelzi ki a szülinapom.

Ez azt jelenti, elcsesztem az életem? Nem szeret senki csak ez a két ember? Vagy igazán csak ők számítanak, a többivel ne vergődjek?

Titeket sokan köszöntenek meg? Ha nem, akkor mik az ezzel kapcsolatos érzéseitek?


2022. júl. 10. 05:54
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
91%
Facebook elött akit fep akartak az emberek köszönteni azoknak megjegyezték/rákérdeztek és felírták a naptárba hogy felköszönthetsék. Facebook születésnap emlékeztető erről leszoktatta a többséget.
2022. júl. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
83%
A saját tesómnak se tudom a szülinapját, se a gyerekeinek, pedig az egyik a keresztlányom, szeretem őket, hetente találkozunk. Tudod mit? ÉDESANYÁMÉT se tudom, csak hogy vízöntő. Tudják, hogy ez van, nincs gond.
2022. júl. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
93%

Ha egyébként beszélsz velük rendszeresen, vagyis foglalkozol velük, és ők is foglalkoznak veled, akkor nem lényeges a születésnap, hiszen megvan a kapcsolat.


Ha nincs érdemi kapcsolat velük, akkor meg nem meglepő, hogy nem köszöntenek.

2022. júl. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
82%
Jól írod, csak ők számítanak, és nincs másra szükséged. Sokáig én is ilyenen rugóztam, aztán végül én lettem az aki ignorált mindenkit, mert nincs szükségem felszínes barátokra. Csak az észt osztják és kéretlen jó tanácsokkal látnak el. Szerencsére egy barátnőm van, aki már ugyanilyen antiszociális lett mint én, és jól érezzük magunkat együtt ha néha találkozunk. Kellett sok év mire rájöttem hogy a legtöbb ember csak árt nekem. Amúgy simán lehet hogy elfelejti, én is elszoktam :-D Nem mindenkinek fontosak az évfordulók.
2022. júl. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
95%
Az én férjem pl tudja, hogy ki mikor született, ellenben soha fogalma nincs róla, éppen hányadika van.
2022. júl. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
85%

A saját, a párom, s 2 barátom szülinapján kívül egy ismerősöm vagy csaladtagom szülinapját se tudom.

S ezeket is csak azért, mert feb. 14, feb. 15, márc. 9, márc 11...

2022. júl. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
83%

"Ez azt jelenti, elcsesztem az életem?"

Dehogy cseszted el az életedet! :)


"Nem szeret senki csak ez a két ember?"

Nem, nem csak ők ketten szeretnek, hanem azok közül, akik szeretnek, csak ők ketten vannak képben igazán egyszerre azzal is, hogy mikor hányadika van, meg azzal is, hogy mikor születtél.


"Vagy igazán csak ők számítanak, a többivel ne vergődjek?"

Pontosan!


Boldog szülinapot!

Előtte 8 nappal meg utána 8 nappal is "érvényes" még a köszöntés, úgyhogy valószínűleg még másoktól is fognak érkezni jókívánságok. :)

2022. júl. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
91%
Dehogy cseszted. Lehet csak a munka miatt azt se tudják merre vannak arccal előre, nem hogy a dátumokat. Vagy szimplán olyan a memóriájuk mint nekem. Imádom unokatesómékat, nagyon közel állunk egymáshoz, mintha plusz 2 tesóm lenne, de ha most el kellene mondanom mikor születtek vagy adnom kellene 100ezer forintot, akkor lenne 100 ezer forintod. Én mondjuk naptárt használok hogy ne kerüljek kellemetlen helyzetbe, de minden dátum csak szenvedést okoz nekem
2022. júl. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
39%

Kérdező: megértem, hogy rosszul esik.

Az életedet nem cseszted el, csak lehetséges, hogy felületes emberi kapcsolataid vannak, melyeket mélyebbnek gondoltál.

Ez persze nem biztos hogy így van, valamint "nagyobb horderejű" dolgoknál derülhet ki igazán.


Én a kórházi ágyon fekve gondolkodtam ezen és elmondhatatlanul fájt, hogy se egy SMS se bármilyen felém irányuló érdeklődés megtapasztalása.

Sokszor én is ezt érzem az életemmel kapcsolatosan egyébként: mindig jól találtam meg azokat az embereket, akik úgy használtak ki, mint valami párszor használatos tárgyat, aztán "kidobtak a kukába", de amikor évek múlva kellett volna a segítség, akkor megtaláltak.

Egész életem annak jegyében telt, hogy emberek kihasználnak, vagy felhasználnak saját céljaik érdekében, majd amikor már nincs rám szükség, végleg eltűnnek életemből, vagy addig, amíg nem kerülnek szembe valamivel amiről azt gondolják: csak én tudom nekik gyorsan-frappnánsan megoldani.

Nekem volt időm telefonon beszélgetni velük - természetesen az én számlámra ment a hívás mert ők nem hívtak - ha pedig ők hívtak, gyorsan-hadarva beszéltek, nem kívántak sok költséget "rám fordítani", csak problémájukat darálták el és hogy kéne segítség. Megköszönésre sajnáltak egy SMS üzenetet is elküldeni.


Nálam ilyen jelek voltak, amelyek felületes emberi kapcsolatokra utaltak.


Nálad lehet hogy csak egyszerű "elfelejtésről" van szó a születésnapodat illetően, bár manapság mindenki előtt ott a naptár, akár okos eszközben akár asztali stb...

2022. júl. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
20%

Az ilyen "elfelejtősdi" esetén ugyanakkor azzal is lehet szembesülni, hogy megnyitva a közösségi médiát másnak megy a köszöntgetése, vagy pedig a "jelentéktelen dolgok" kommentelése, lájkolgatása stb...


A "fejből tudja" nem elvárás, de naptárba fel lehet jegyezni és minden év végén átvezeti a következő évbe a bejegyzéseket stb.

2022. júl. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!