Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is van aki várhatóan...

Más is van aki várhatóan semmit sem fog örökölni a szülei után?

Figyelt kérdés

Nem mondom hogy egyáltalán semmit de nagyon ugy néz ki hogy apám eladogatja az örökségeit és ahelyett hogy befektetne másba, inkább elszorja a pénzt.

Házat nem épitettek, se nem vettek soha hanem a nagyszülői házat örökölték meg. Anyám emlegette hogy ha egyedül maradna akkor ő nem eladná a házat és beköltözne a városba egy panelba mert a rezsit nem tudná a ház után fizetni egyedül. Talán a falusi ház árán kapna a közeli kisvárosba panelt de én ha hazamegyek látogatni akkor szeretek falun lenni és szeretném ha mindig lenne ott egy ház ahova hazamehetek mikor szabadságon vagyok. A szülőfalum nagyon felkapott hely, nincs eladó ház és sokan várnak arra hogy ott tudjanak venni és épitkezni.

Számomra a panelnak nincs értéke, akkor sem ha közel van a belvároshoz. 3 szoba és udvar vidéken sokkal jobb mint másfél szoba a városon ahol még parkolni sem lehet, nemhogy sajat udvarrol beszéljünk.

Kicsit más irányba ment el a kérdésem de a lényeg, vannak olyanok akik egy árva fillért sem örökölnek a szüleik után? Pl a szülők albérletben laknak vagy más házában szivességből


2022. júl. 9. 17:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

"Számomra a panelnak nincs értéke, akkor sem ha közel van a belvároshoz"

Akkor add nekem! Én tudnám értékelni, mert az albérletnél az is jobb. Ha meg nem tudok benne lakni, eladom és végre lesz pénzem saját lakásra.

2022. júl. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
#8 akkor is tudsz orokolni ha nem tartod vele a kapcsolatot. Senkit nem lehet kizarni az oroklesbol, van egy koteles resz amit mindekepp megkap az orokos. Csak akkor nem fogsz orokolni ha apadnak semmilye nincs vagy ha mindenet amilye van azt rairatja az uj csaladjara.
2022. júl. 9. 20:35
 13/21 anonim ***** válasza:
38%
Hát figyu, én egy szar panelnak a felét fogom örökölni (ketten vagyunk). Jó kib...szás, mire eljutunk majd odáig, hogy egyáltalán mit akarunk vele, egyikünk majd el akarja adni, másikunk nem, kifizetni egymást nem fogjuk tudni belőle. Aztán meglesz a döntés, hogy eladjuk, akkor mehet azon a csörte, hogy mennyiért menjünk bele az üzletbe. Amikor már csak osztozkodni kell, az oké, de eljutni addig..... :((
2022. júl. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Nekem is van egy testverem tehat amit a szuleink majd rank hagynak azon osztozkodni kell.

En a panelt eladnam es inkabb vennek hazat falun, vagy akar csak egy ures telket.

Kulfoldon lakom es nyugdijas koromra vissza szeretnek koltozni a szulofalumba.

2022. júl. 9. 22:55
 15/21 anonim ***** válasza:
46%
Én fogok. Mégpedig k*rva sok hitelt :D
2022. júl. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Le kell mondanod az oroksegrol es akkor legalabb 0-ra jossz ki :D

Nincs olyan aki elfogadna az orokseget ha adossagrol van szo.

2022. júl. 9. 23:24
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nem örököltem semmit, nagyszüleim nem éltek már mikor születtem, apám is meghalt gyermekkoromban, anyámnak nincs semmije, egyébként sem tartjuk a kapcsolatot.
2022. júl. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
67%
Irigylem a problémáidat… amit én örökölni fogok, az csak hatalmas adósság.
2022. júl. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Én. Már csak anyukám él. Elivott mindent. Az én lakásomban él. Van egy csomó letiltása a minimál nyugdíjából. Most még fizeti a rezsit, kajáját, stb. , de ilyen árak mellett azt sem fogja sokáig. Nincs semmije.
2022. júl. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
az anyam gazdag, az elhunyt ferje utan is nagy vagyont orokolt, de mivel soha nem voltunk joban mindent az unokaocsemekre hagyott. en nem Mo on elek itt masok a torvenyek en allitolag perelhetnem a koteles resz miatt majd az orokosoket de eszemben sincs. Innet pereskedni tavolrol esztelenseg nem eri meg. nekem megvan mindenem sajat hazam kocsik a ferjemmel egyutt tobbszorose van annak dollarban mint ami neki az egesz otthoni vagyona. Gyerekunk nincs igy aztan vegkeppen nem izgat hogy kire hagyta a vagyonat. Jot mosolyogtam amikor megtudtam hogy mit var el az orokosoktol cserebe a majdani oroksegert. Ot majd szemelyesen kell apolni az orokosnek neki nem lehet apolonot fogadni stb. iszonyu rossz termeszete van raadasul zugivo volt egesz eleteben. Hat sok szerencset az orokseghez;-)))
2022. júl. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!