Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is van aki várhatóan...

Más is van aki várhatóan semmit sem fog örökölni a szülei után?

Figyelt kérdés

Nem mondom hogy egyáltalán semmit de nagyon ugy néz ki hogy apám eladogatja az örökségeit és ahelyett hogy befektetne másba, inkább elszorja a pénzt.

Házat nem épitettek, se nem vettek soha hanem a nagyszülői házat örökölték meg. Anyám emlegette hogy ha egyedül maradna akkor ő nem eladná a házat és beköltözne a városba egy panelba mert a rezsit nem tudná a ház után fizetni egyedül. Talán a falusi ház árán kapna a közeli kisvárosba panelt de én ha hazamegyek látogatni akkor szeretek falun lenni és szeretném ha mindig lenne ott egy ház ahova hazamehetek mikor szabadságon vagyok. A szülőfalum nagyon felkapott hely, nincs eladó ház és sokan várnak arra hogy ott tudjanak venni és épitkezni.

Számomra a panelnak nincs értéke, akkor sem ha közel van a belvároshoz. 3 szoba és udvar vidéken sokkal jobb mint másfél szoba a városon ahol még parkolni sem lehet, nemhogy sajat udvarrol beszéljünk.

Kicsit más irányba ment el a kérdésem de a lényeg, vannak olyanok akik egy árva fillért sem örökölnek a szüleik után? Pl a szülők albérletben laknak vagy más házában szivességből


2022. júl. 9. 17:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne lenne.

Ha anyukad nem tudja a hazat fenntartani egyedül, akkor fizesd te a rezsit és takaritsd.

2022. júl. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%
Van, a ferjem pl nem fog. Na és. Megteremtjük mi magunknak.
2022. júl. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%
Kizárólag adósságot fogok örökölni. Ezt tudta összehozni egy élet alatt. Még szerencse, hogy elutasíthatom, és nem fogok szívni az ő élethez való hozzáállása miatt.
2022. júl. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Ez nyilván nem most lenne aktuális, mert anyukámnak meg van legalább 5 éve a nyudijig (nem tudom hány ledolgozott éve van) és addig biztos nem költözne el mert most közel lakik a munkahelyéhez. A mama velük él és ő biztos nem költözik már többet életében, főleg nem panelba ahol még a földszintre is lépcsőzni kell. Nem is tudom anyám hogy gondolta hogy ő panelbe menne öreg korára, most hogy látja hogy a mama 80 év felett nem tudna napi szinten lépcsőzni.


Ha arra kerülne a sor hogy egyedül maradna és a nyugdijból nem tudná kifűteni a házat akkor természetesen nem hagynám fagyoskodni. Leszigetelném neki és besegitenék a rezsibe.

2022. júl. 9. 17:17
 5/21 anonim ***** válasza:
80%
Örökölni fogok egy az isten háta mögött lévő szar állapotban lévő viskót. Nem mintha elfogadnám majd, nem tartom a családommal a kapcsolatot.
2022. júl. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
93%
Eszembe nem jut azon gondolkodni, hogy mit fogok örökölni, vagy mit nem. Ez nekem nagyon fura.
2022. júl. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
76%

Nekem nagyon furcsa, hogy Magyarországon mindenki örökséget vár, a szülöktöl rossz néven veszi, ha netán nem kuporgat minden fillért, csak hoyg neki több legyen az öröksége, és azt senki nem akarja felfogni, hogy amíg a szülö él, nincs semmiféle örökség, csak aszülönek a saját vagyona, amivel azt csinál, amit akar. Egy szülö is ember és neki is joga van élni, méghozzá úgy, ahogy neki jó, utazhat, vehet magának "haszontalan" dolgokat, és élvezi valamennyire a saját életét.

EDDIG eszembe sem jutott, hogy örökölhetek-e valamit, most utána gondoltam és nem. Anyukám (már csak ö él), az én házamban lakik, amit egyedül használhat élete végéig, és ha netán szükséges, akkor anyagilag is kisegítem, de ez ritka eset, a nyugdíját beosztja úgy, hogy a megélhetésre elég legyen. Besegíteni csak akkor kell néha, ha valami nagyobb dolog elromlik vagy nagyobb javításra van szükség.

2022. júl. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%

Én sem fogok örökölni semmit. Apámmal és annak a családjával nincs kapcsolatom, anyám albiban él. Még kocsink sincs.


Majd megöröklöm a törött szélű bögréket. Ennyi.

2022. júl. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Kólauborkával ***** válasza:
75%
Én mindenröl lemondok önkènt a testvéreim javára, mindig is így terveztem. Megteremtem magamnak amite szükségem van.
2022. júl. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
88%
Az országban tuti elég sokan.
2022. júl. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!