Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha szeretek...

Mit csináljak, ha szeretek piálni? Hetente egyszer-kétszer szoktam inni, nem keveset.

Figyelt kérdés
2010. szept. 20. 20:20
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
Előző: Nem tagadtam, hogy szeretek inni. A kérdésemben is benne volt.
2010. szept. 20. 20:43
 22/39 anonim ***** válasza:
Hát, a legjobb az lenne ha részegre soha nem innád magad. Őrült nagy probléma, ha ez ennyire boldogít. Egy idő után már csak ez fog boldogítani, te még csak az első lépcsőn vagy, még vissza tudsz fordulni. Ha jól esik igyál meg egy sört az íze miatt, de a hatása miatt soha! Ez az egyetlen tanács létezik, ami a problémádra megoldást jelent. Ha nem sikerül akkor minél hamarabb keress fel egy addiktológust, ő tud segíteni a problémádon.
2010. szept. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:
Ha hetekig nem iszok, akkor sokkal jobban érzem magam a bőrömben, az bizti.
2010. szept. 20. 20:44
 24/39 anonim ***** válasza:
Persze hogy jobban érzed magad, mert egészségesebb vagy. Az alkohol fizikálisan is terheli a szervezeted. Az már egy nagyon jó jel, ha ezt beláttad :) Sok sikert kívánok neked :)
2010. szept. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:

Én még csak 20 éves vagyok, de ha most hirtelen felnőnék, és lenne egy kisbabám vagy valami, nem innék tuti (nem mintha amúgy olyan hűdegyakran szoktam volna), csak akkor ha rendezünk valami kerti partit, vagy elmegyünk a párommal valahova szórakozni, persze akkor sem kötelező. De mindig azt mondom, te tudod, úgy élj ahogy akarsz, ahogy neked jó, te életed. Nem hinném hogy az itteni válaszok alapján fogsz dönteni.

Bónusz tanács: Kannásbor őszilével bekeverve, kir!

2010. szept. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

A máj átlagosan óránként 0,1 gramm alkohol lebontására képes testsúlykilogrammonként, amely körülbelül megfelel a 0,1%o-es véralkoholszintnek. Ez gyakorlatba átültetve azt jelenti, hogy egy átlagos fél literes sör elfogyasztása esetén egy kb. 60 kilogramm súlyú személy mája kb. 3-3 és fél órán keresztül végzi a méregtelenítést, így egy adott mennyiség túllépése esetén megerőltethető lehet a máj számára a folyamat, pláne, ha gyakran túllépjük ezt a határt.


Alkohol fogyasztása esetén az annak lebontásáért felelős enzimek aktivizálódnak a májban, szükség esetén még termelődhetnek is egészen addig, amíg csak van mit lebontaniuk, azaz amíg alkohol található a szervezetben. Rendszeres fogyasztás esetén fokozott igénybevétel alakul ki, amely az enzimek számának növekedését vonja maga után. Ez látszólag növeli az alkohollal szembeni toleranciát, hiszen a lebontás ezáltal gyorsabbá válik, és egyre nagyobb és nagyobb dózisra van szükség a különböző rövid távú hatások eléréséhez. Valójában azonban ezzel káros folyamatok indulnak be - többek között a májban is - a fokozott igénybevételnek köszönhetően. Az alkohol lebontása során gyakori a szabad gyökök és egyéb mérgező köztes termékek kialakulása, amelyeket a máj kénytelen elraktározni, azonban a rendelkezésre álló „raktár” véges, a raktározó funkciót ellátó sejtek pedig nem tudnak további funkciókat ellátni, ezzel az aktív sejtek igénybevétele többszörösen nő. Egy bizonyos határig a máj képes regenerálódni, azonban idült alkoholfogyasztás, alkoholizmus esetén az aktív sejtek számának drasztikus csökkenése miatt kialakulhat a máj megnagyobbodása (zsíros elfajulás), később a májzsugor (cirózis). A másik lehetőség, amikor a máj az aktív sejtek számának rohamos zuhanásával megpróbálja felvenni a versenyt és gyors regenerálódásba kezd, ekkor a májsejtek gyors gyarapodása rosszindulatú daganatok képződését okozhatja. De még ha nincs is szó ilyen súlyos esetről, a csökkenő számú aktív májlebenykék egyre kevésbé tudják ellátni feladatukat, ezért különböző májelégtelenségi panaszok jelenhetnek meg.


Normál tudatállapot: Kb 0,5 ezrelék alatt az alkoholfogyasztásnak semmilyen látható következményét nem tapasztalhatjuk, a tudatállapot ilyen mennyiség esetén még teljesen normális.


Eufórikus állapot: kb 0,3-1,2 ezrelékpont között fellépő állapot, amely során az illető kissé felszabadulttá, derűssé válik, illetve a megszokottnál többet beszél. A precíziós mozgások ügyetlenné válnak, de komolyabb egyensúlyzavarok nem lépnek fel.


Izgatottság: kb 0,9-2,5 ezrelékig alakul ki, a hangulat itt már nem egyértelműen derűs, sokkal inkább ingadozó. A delikvens adott esetben olyan dolgokat cselekszik, amit józan állapotban nem követne el. Megfigyelhetően lassulnak a reflexek, és romlik az érzékelés, valamint a felfogás. Észrevehetően bizonytalanná válik az egyensúlyérzet, súlyosabb esetben akár emlékezete is kihagyhat.


Zavarodottság: kb 1,8-3,0 ezrelék közötti állapot, melynek során a mozgáskoordináció már elég bizonytalan, és a térbeli tájékozódás képessége is romlik. A tudatos összemosódik a tudatalattival, cselekvésének szándékai nem egyértelműek. Rosszullét jelentkezhet: fejfájás, hányinger, vagy akár hányás is. Levertség, rossz artikuláció szintén jellemző, valamint a különböző külső ingerekre (főként fájdalomra) történő intenzívebb reakció.


Aluszékonyság: kb 2,5-4,0 közötti ezrelékpontok esetén fellépő állapot. Lomha mozdulatok, koordinálatlan mozgás jellemző, reakcióidő nagyon elhúzódhat bármiféle külső ingert illetően. Fokozott rosszullét, hányás, vizelettartási nehézségek jelentkezhetnek. Súlyosabb esetben a személy képes akár a leglehetetlenebb testhelyzetekben is elaludni.


Kómás állapot: kb 3,5-5,0-ig. Teljes eszméletvesztés, kórósan alacsony testhőmérséklet. Légzés és keringés koordinálatlanná válik, rosszabb esetben a légzés leállhat, ami fulladásos halált okoz.


Halál: a durván 5 ezrelékpont feletti véralkoholszint súlyos alkoholmérgezést okoz, túlélni gyakorlatilag lehetetlen.


A rendszeres alkoholfogyasztás önmagában még nem nevezhető alkoholizmusnak. Csupán akkortól minősül annak, ha az különböző testi, lelki vagy szociális tünetek kibontakozásával jár együtt. A még biztonságos, elfogadható alkoholfogyasztás felső határa férfiaknál 21 egység/hét, nőknél 14 egység/hét (1 egység = 10 ml tiszta alkohol = 1 pohár sör = 1 dl bor = 3 cl tömény) úgy, hogy legalább két teljesen alkoholmentes nap is előfordul.



Ezt mondják a dokik, hallgass rájuk.

2010. szept. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:
Amikor maratonit futottam, nem piáltam.
2010. szept. 20. 20:48
 28/39 anonim ***** válasza:
mindegy a tudomány, mit mondanak a dokik! ő dönt!
2010. szept. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
20:49 - A kicsi gyerekének nem mindegy.
2010. szept. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
hát neki nem, az biztos
2010. szept. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!