Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetne egy kérdésem/kérésem...

Lehetne egy kérdésem/kérésem a nagyszüleitekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hova írjam de mivel kell ehhez a család így szerintem ebbe a témába belepasszol.

Tudnátok papátok, mamátok, dédszüleitek történetét elmesélni a II. világháborúval kapcsolatosan? Jól jönne minden szempontból: iskolába vagy úgy alapból szeretek ilyen történeteket olvasni. A lényeg, hogy bármi lehet. Lehet megdöbbentően durva vagy szimplán hétköznapokról szóló történet csak a II. világháború alatt történtekről szóljon. AZ se baj, ha még gyerek fejjel átélt eseményekről van szó vagy katonaként, ápolónőként átélt történésekről.


Már van egy pár történet amit összegyűjtöttem, meg leírtam. Jó néha visszaolvasni és belegondolni, hogy mennyi mindent köszönhetünk azoknak akik akkor ott voltak.


2010. szept. 20. 19:24
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
87%

Nekem a dédnagyapám harcolt benne. Sajnos 86 évesen meghalt pár éve. A bal szemére megvakult valami bomba miatt. Kár, hogy akkor még nem annyira érdekelt ez az egész. Pedig ha még élne biztos kérdeznék tőle :S

13/L

2010. szept. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
90%

Voltak olyan katonák akik segítettek az embereknek,adtak enni stb...

Dédimamám mamámat meg mamám testvéreit elnújtatta,de valami robbanás miatt mamám egyik testvérének elkezdett vérezni a füle.Dédipapám (vagy hogy szokás ezt írni?!xd)2-3 évig volt rab.

Dédim még mindig él (101éves) de már a kora miatt nem annyira emlékszik a dolgokra,ezeket is mamám mesélte csak ő nem annyira részletesen.

2010. szept. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
elnújtatta=elbújtatta*
2010. szept. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
81%
1. vagyok. A nagyapám (aki már meghalt) akkor volt 8 éves és játszott a katonákkal :) persze nem úgy h..na értitek :D
2010. szept. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
84%
Én harcoltam a háborúban.
2010. szept. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
91%
Nekem nagymamám majdnem a holokauszt áldozata lett, de hálistennek megmenekült. Pár éve halt meg szegény.
2010. szept. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még dédi mamám mesélte: Dédi mamám pont terhes volt amikor a háború kirobbant, és mivel a dédi papa katonatiszt volt, ezért a dédim is ment vele. Mert sehol sem volt biztonságos.. Nos mesélte hogy mentek autóval.. és mentek úgye a bombázó autók, és a kocsik lassítottak hogy menjenek el a repülök, de nem így tehát döntöttek és a dédimamám volt egyedül nő!. És belerakták egy pokrócba:D és legurították egy rétre.:D. (hogy ott biztonságba lesz..) Valahogy haza került a dédim, mert a dédipapa hadifogságba került. Már meg volt az én papám. Már elvesztették minden reményüket amikor jött egy távirat hogy él. Szegény dédi p. megverték, látszottak a korbács nyomok a hátán... De azért nagy öröm volt hogy " ennyivel" megúszta.! Később felépült vissza kellett mennie. És akkor jöttek az oroszok. Bementek a házakba és ott éltek egy darabig.. Közbe a dédimamám meg az ő anyja, meg a papám voltak otthon.. főzniük kellett rájuk.. És a végén tök jóba lettek.. Ahhoz képest hogy az anyja lekutyázta őket és megértették és mondta az egyik hogy borisz nem kutya". Meg szénakazalba aludtak.. És van tök sok képem róluk katonaságról stb.. Meg a dédimamám Bátya is katona volt amikor haza ért elkellet égetniük a ruháját mert tetves volt...
2010. szept. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
80%
Dédpapámat majdnem lelőtték, de a szemüvegének a kerete megállította a golyót, és így túlélte. Legalábbis a papám így mesélte, sajnos dédpapámat én nem ismertem, pedig megkérdeztem volna tőle, hogy hogy volt pontosan. :)
2010. szept. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
Utólsó válaszoló voltam: Sok történet van még majd még összeszedem őket! sajnos már meghaltak mind2-en dédi papámat már nem ismertem 17L
2010. szept. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
bombázó repülök*:D
2010. szept. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!