Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek a gazdasági...

Szerintetek a gazdasági válságban több vagy kevesebb lesz a válás?

Figyelt kérdés

Sokan talán jobban félnek ilyenkor vagyont megosztani,új házra hitelt felvenni.


Viszont a válság miatti anyagi gondok nehézségeket nehezebben viselik a kapcsolatok.


Mi a véleményetek?


2022. júl. 2. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem befolyásolja szerintem, a belső késztetés, hogy menni kell, mindig erősebb mint a(z anyagi) biztonságra való törekvés.
2022. júl. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Kivéve, amikor nem az. Kettővel felettünk lakik egy cigány házaspár. Asszony a férjével szinte naponta marják egymást, gyakran este, de nemrég éjjel 3 körül. Önkormányzati lakásban élnek, a pasinak fél éve nincs munkája, a nő tartja el. Ahhoz képest, hogy állítólag a nő leginkább kenyeret eszik, piára mindig van pénzük, a kiabáló hangjukon hallatszódik, hogy be vannak bas*va, de leginkább a pasas. Utálják egymást, és nem vicc, egyszer még egyik a másikat megöli, így lesz vége a házasságuknak. Ha annyira zavarja a nőt, hogy a pasi, amikor részeg, vagy amikor csapkod vagy mást tesz, simán hívhatna rá rendőrt, mégsem teszi soha. A pasinak él az anyja, a nőnek nem, tudna hova menni.
2022. júl. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Több.
2022. júl. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%

egy házasság azért ennél komplexebb, bonyolultabb. Sikertelen házasságról akkor is beszélhetünk, amikor házasként mennek a túlvilágra. Nem csak akkor, amikor elválnak. Az még mondjuk úgy, hogy a jobbik eset.

Átültetve a kérdező kérdésébe ezt: Valószínűleg ugyan annyi, vagy nem mérhetően több/kevesebb. Magyarországon az elmúlt években újra belendült a házasság mint olyan, ez köszönhető a kormány intézkedéseinek, "családcentrikusságának". Hosszú távon itt mennyiségi, nem minőségi házasságok jönnek létre -véleményem szerint-. Inkább érdek, mint szerelem, szeretet, kötődés. Nem hiszem, hogy ha a jövőben a válások száma megsokasodik, akkor ez betudható a válságnak.

2022. júl. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem is inkább a csoknak köszönhetően lesz több a válás, mint a gazdasági válság miatt.


Mi olyan csórók vagyunk férjemmel, hogy mindennap májkrémes kenyeret kell ennünk, különben mehetnénk vissza anyósomékhoz.


Mégis ő az életem szerelme és nagyon boldog vagyok mellette, még ha anyagi gondjaink is vannak.

2022. júl. 3. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Több.
2022. júl. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
Annyira azért nincs visszafejlődés, hogy a felek ne engedhessek meg maguknak egy válást, mint 100+ éve. Egy ember egy fizetésből meg tud élni.
2022. júl. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7


Ja 150-200 ezer Ft-ból,10-15-20 milliós hitellel?

2022. júl. 3. 17:39
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok a téma szakértője, de valószínűnek tartom, hogy papíron kevesebb válás lesz, rosszabb minőségű kapcsolatokkal. Együtt élni olcsóbb, mint külön háztartást fenntartani, viszont a megélhetés miatti stressz nagyon meg tudja mérgezni az emberi kapcsolatokat, ha a felek nem kommunikálnak megfelelően, és egymást marják ahelyett, hogy összezárnának (ami sajnos nagyon gyakori).
2022. júl. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!