Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt nejem (60+) panelból...

Volt nejem (60+) panelból családi házba költözik és a falunkban A mellettem lévő házat szemelte ki. Elmondjam e a városban élő barátnőmnek ezt most, vagy csak ha már biztos lesz?

Figyelt kérdés
Én nem tervezem felújítani a kapcsolatot olyan szinten a volt nejemmel, mint el válásunk előtt volt.... Egyébként nagyon jó a kapcsolatunk, ha ide költözik is biztosan úgy marad.... Nekem a barátnőm fontos.... De a volt nem sem idegen (A szexen kívül) szinte bármi belefér. Több mint húsz évig együtt éltünk házasságban, vannak felnőtt gyermekeink.
2022. jún. 30. 11:33
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Barátnőm még nem is volt a házamban...(igaz csak körülbelül három hónapos a kapcsolat)... De nem is tervezte hogy jön, nem szeret vidéken csak a városban (különféle allergiák és egyebek miatt).... Én folytatok kétlaki életet... Éjszakáim felét itt a házamban másik felét nála töltöm. Ugyanakkor azt sem szeretné hogy teljesen hozzá költözzek, megszokta már a függetlenséget, önállóságot.
2022. jún. 30. 11:39
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Én elmondanám. Nem titok. Az elég fura lenne, ha csak akkor mesélnél róla, ha már odaköltözött. Akkor a barátnőd gondolkodhatna, hogy miért titkoltad. Csak kavarodás lenne belőle.

Mivel téged is foglalkoztat a dolog, így teljesen természetes lenne, hogy beszélgettek róla.

2022. jún. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
De, ha hozzá költöznék is, nagyon sok időt töltenék a házamban is, mert nagy a kert és azt művelem. Tulajdonképpen akkor sem lennék sokkal többet nála ha úgymond össze költöznénk, mindegy hogy járok hozzá. Jól magam is rájöttem hogy ez így tökéletes, pedig mindig is arra vágytam hogy valakivel úgy rendesen együtt éljek.
2022. jún. 30. 11:42
 4/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!

Nem is arra gondoltam hogy akkor mondanám el amikor már ide költözött...

Mert például csak a szándék van meg idáig... Például ma jön ki megnézni a házat.

Szóval, szerinted akkor mondjam el neki amikor már a szándék biztos és esetleg bizonyos alaplépések már történnek és az ügyben... Például előbb még el kell adnia azt a panellakást amiben lakik... Még meg se hirdette de ez a szándéka...

De még meg se hirdette a lakást

2022. jún. 30. 11:45
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsővel. Egy barátodnak elmesélnéd? Igen, mert hírértéke van, de nem titok. Tipikus beszélgető téma. Akkor a barátnődnek is nyugodtan elújságolhatod. Ha direkt hallgatsz a róla, az messze gyanúsabb.
2022. jún. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Vagy, úgy érted hogy már most ebben a fázisban ebben a helyzetben mondjam el?

Most igazából még azért nem szeretném mert tudom hogy nem örülne neki.... És ha nem is így fog történni hogy ide költözne a volt nejem, akkor (úgy gondolom) megspórolhatnám (neki) ezeket a gondokat, gondolatokat. Megkímélhetném felesleges olyan aggodalmaktól..... Amiknek esetleg hátha nem is lett semmi alapja, mert valamiért mégsem költözik ide a volt feleségem...

2022. jún. 30. 11:50
 7/27 A kérdező kommentje:

5 ös nek is köszönöm..... És kezdem úgy gondolni én is hogy lehet hogy már ebben a pillanatban ebben a stádiumban is érdemes lenne elmondani a barátnőmnek...

Bár még nem gondolom ezt ennyire tisztán és biztosan, A fentebb leírtak miatt.... Hát ha nem is lesz belőle semmi és akkor miért 'borzoljam a kedélyeket' (?)

Nehéz helyzet, jó lenne okosan döntenem

2022. jún. 30. 11:53
 8/27 A kérdező kommentje:
Elég erős a kötődésünk egymáshoz a barátnőmmel... Nem gondolom hogy ilyen dolgok szakításhoz vezetnének... De akkor sem mindegy semmi sem.
2022. jún. 30. 11:54
 9/27 A kérdező kommentje:
Több mint 10 éve váltunk el... És azóta is folyamatos jó kapcsolatban maradtunk a volt feleségemmel
2022. jún. 30. 11:56
 10/27 anonim ***** válasza:
81%
Fura lehet neki, hogy "pont most" költözik oda", esetleg felvetődhet benne hogy már rég tudtad de "nem mondtad el" hiszen csak három hónapos a kapcsolat.
2022. jún. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!