Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki gyerekkorában nem tervez...

Aki gyerekkorában nem tervez szülőséget az később sem fog?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most nem a gyerek, nem gyerek vitára vagyok kíváncsi, a kérdésem nem erre irányul. A helyzet az, hogy eddig akárhány embert megkérdeztem mindenki azt mondta, hogy ő már gyerekkorában is azt játszotta, hogy anyuka és azt tervezte hány gyereke lesz, a tesóm is, mindig is anyuka akart lenni. Én soha nem játszottam ilyet, eszembe sem jutott, hogy magamat ilyen szerepbe képzeljem el. Most ha a jövő szó jut eszembe akkoris a munkára házra asszociálok azonnal, a gyerek meg sem fordul a fejemben. Nem is fog? Vagy van itt olyan hozzám hasonló, akinek aztán mégis megfordult a fejében a családalapítás?

Ja és ha ez számít: Nem kamasz vagyok, felnőtt nő vagyok, még egyelőre hallgató, nemsoká végzek.

Köszönök minden választ!


2010. szept. 20. 15:36
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Még egy ötlet:

az anyaság érzéséért is a hormonok felelnek részben,

a te esetedben is utólag feléledne ez az érzés, hogy "nem is értem miért nem akartam anya lenni".

Ez persze az én véleményem, a tiéd meg a kockázat.

2010. szept. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:
Egészségügyileg tudom hogy van, ahhoz értek, de a hormonoknak lassan el kellene kezdeni dolgozni bennem, nálam meg sehol semmi, és még az imitálása sem volt meg soha, ezért gondolom, hogy talán soha nem is lesz.
2010. szept. 20. 16:46
 33/38 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem mondani, hogy féltem a szüléstől, de véletlenül lettem terhes. Addig semmiféle anyai érzés nem munkálkodott bennem, csak utólag.

Szóval, ha arra vársz, hogy munkálkodjanak a hormonok, hát akár a következő életig várhatsz, nálam sem munkálkodtak, csak utólag.


Ha nálad utólag sem működne az anyaság, akkor meg az tényleg baj. De ha van rokonod, akivel jóban vagy, és szül "helyetted" is, akkor neked nem is muszáj.

2010. szept. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:
Hogy őszinte legyek ez hatalmas kockázat lenne. Mármint anyai ösztönök nélkül szülni. Ha az ösztönök utána sem jönnének akkor alapból rossz anya lennék, aki a feladatra alkalmatlan, én pedig azt nem bírom elviselni, hogy csinálok valamit, amihez nem értek és nem is akarom és akkor még nem beszéltem a lelkiismeretfurdalásról, hogy szerencsétlen gyerekemnek nem egy ilyen emberre lenne szüksége, mint amilyen én vagyok. Ha ez így alakulna utálnám magam, szóval ezt biztosan nem merném elvállalni.
2010. szept. 20. 16:58
 35/38 anonim ***** válasza:

Értelek, a gyerekem születése előtt én is úgy gondoltam, hogy nem érdekel az egész anyaság.

Mint mondtam nálam megjelentek az anyai ösztönök, de csak utólag.

Lehet, hogy nálad is megjelennének. Én most már nem csak a saját kis jövőm miatt aggódom, hanem a gyerekem miatt is.

2010. szept. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Én nem vayok fiús mágsem akarok gyereket. Az én Barbie babám már 3 éves koromban is dolgozott, meg állatokat tartott és szerelmes volt gyerkeszülés helyett. Szóvaql sosem akartam gyereket csak egy ideig azt hittem hogy ugye minden núnek kell mert ez elvárás meg minden. De aztán rájöttem hogy nem. Most sem akarok gyereket és remélem hogy később sem fogok. Engem nem érdekel téme. Párom van és mindig is akarni fogok de gyerek nem kell. Vannak ilyen emberek, nem fog mindenki megváltozni.
2010. szept. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Nekem se voltak babáim, a kisbabákra meg nem tudtam ránézni, nem értettem mi a szép bennük, már odáig eljutottam, hogyha rám mosolyog visszamosolygok, és hogy vannak szebbek is belőlük. De érdekes mert a néger babáktól elolvadok. Már 16évesen néger kislányt szerettem volna örökbe fogadni, ami igazából azóta se változott. A babákkal nem tudok mit kezdeni, de a 2-3éveseket már bírom, és ők is kedvelnek. Tehát ha majd egyszer minden adott lesz hozzá akkor örökbe fogadok egy néger kislányt.

Ne emészd magad a dolgon, nem kötelező egy nőnek szülnie.

2010. szept. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Lemaradt 26/n
2010. szept. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!