Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki gyerekkorában nem tervez...

Aki gyerekkorában nem tervez szülőséget az később sem fog?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most nem a gyerek, nem gyerek vitára vagyok kíváncsi, a kérdésem nem erre irányul. A helyzet az, hogy eddig akárhány embert megkérdeztem mindenki azt mondta, hogy ő már gyerekkorában is azt játszotta, hogy anyuka és azt tervezte hány gyereke lesz, a tesóm is, mindig is anyuka akart lenni. Én soha nem játszottam ilyet, eszembe sem jutott, hogy magamat ilyen szerepbe képzeljem el. Most ha a jövő szó jut eszembe akkoris a munkára házra asszociálok azonnal, a gyerek meg sem fordul a fejemben. Nem is fog? Vagy van itt olyan hozzám hasonló, akinek aztán mégis megfordult a fejében a családalapítás?

Ja és ha ez számít: Nem kamasz vagyok, felnőtt nő vagyok, még egyelőre hallgató, nemsoká végzek.

Köszönök minden választ!


2010. szept. 20. 15:36
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
Hát, a szerelmet azt inkább hagyjuk, azzal elég sok gondom van. Nem tudom milyen érzés, illetve elég sokszor hittem azt, hogy na most igen, érzem, de utána eltelik pár nap és semmi, pedig komolyan nem tudok másmilyen érzést a helyére sem képzelni, szóval én még várok az igazira, de egyelőre időm nem sok van rá, kivéve ha ő is ilyen karrierista lenne, mint én és nem bántanám meg azzal, hogy nem foglalkozom vele annyit. Viszont ebben igazad lehet, hogy talán ez az, ami megadná a kezdőlökést. Egyébként meglepő, de a hobbim az alternatív meddőségkezelés, szóval imádok tanácsokat adni próbálkozóknak és akkor vagyok a legboldogabb, ha a tanácsom eredménnyel jár. Sajnos a közvetlen rokonságomban is van egy meddő házaspár, nekik is próbálok segíteni, minden tőlem telhetőt megteszek, remélem mihamarabb eredményes lesz, borzasztó lehet, hogy akarnak gyereket és ők mindent megtesznek érte mégsem sikerül, holott nagyon is megérdemelnék. Na de ez már egy másik téma :)
2010. szept. 20. 16:21
 22/38 anonim ***** válasza:

Hasonló volt a felfogásom,mint a katonai pályára lépő,csak én a másik pályára léptem,mint amire a válaszoló készült:-)

28 évesen se gondoltam h gyereket akarok,és hát a Sors közbeszólt 29évesen megtudtam h gyermeket várok(fog gátló mellett),és azóta is imádom a fiamat,most már 26 hónapos,sőt azóta kishuga is született.

Megváltozott az értékrendem,és nem is értem magam,hogy -hogy nem akartam anyává válni!:-))

2010. szept. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:
Gratulálok, hogy neked jól sült el a gyógyszer melletti teherbeesés. Másnak hatalmas teher lelkileg, hogy védekezett és mégis így alakult. Nagyon örülök, hogy nálad pozitív kimenetele lett a dolognak :)
2010. szept. 20. 16:24
 24/38 anonim ***** válasza:

Én kisgyerekként járszottam anyukásat, babásat, de aztán 9 (jól írtam, 9) évesen valami jött nálam és azóta nem vágyok gyerekre.

21/L

2010. szept. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:
Feltételezem te tudod az okát, hogy mi az, ami történt, csak nem akartad megosztani. Kívánom, hogy találd meg a boldogságot, akár gyerekkel, akár gyerek nélkül :)
2010. szept. 20. 16:26
 26/38 anonim ***** válasza:

21/L vagyok. Oka nincs, ha lenne megosztanám, hogy mások tanuljanak/okuljanak belőle. Ha van is, akkor jó mélyen van eltemetve, még én se tudok róla.

Ja és a szerelem se változtatott ezen, 4,5 éves kapcsolatom van, de az érzés sehol. (anyai ösztönök, meg egyebek, egy gyerekre se szeretek ránézni, hallani, stb. csak negatívat vált ki belőlem)

2010. szept. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:
Na így már értem :) Akkor lehet, hogy egyszerűen csak gyerektelen szeretnél lenni. Semmi elítélendő nincs ebben, ha így vagy boldog, akkor tégy így :):)
2010. szept. 20. 16:30
 28/38 anonim ***** válasza:

na, velem u ez volt a helyzet!!kiskoromban utáltam pl ha a szappanoperákban született gyereke a kedvenc főhősnőmnek..sosem játszottam anyukásat..

most sem akarok anyuka lenni

úgy látszik ez nálam nem változott, talán majd később

26L

2010. szept. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:
Hát, én nem emlékszem a szappanoperákban voltak-e kisbabák, de az tuti, hogy a szomszéd kisgyerekre nagyon haragudtam amiért állandóan b*szogatta a bátyját, aki nekem a legjobb barátom. Mondjuk nem a gyerek tehet róla, mert a szülei a mai napig látványosan kivételeznek vele, és születése óta így van ez, tehát így felnőtt fejjel már nem őt hibáztatom, de akkor iszonyú mérges voltam rá :)
2010. szept. 20. 16:36
 30/38 anonim ***** válasza:

Én férjet nem akartam, gyereket is csak olyan 35-40 évesen, mikor már befutottam valamilyen karriert.

Most 28 éves vagyok, 4 éve férjes asszony, három kislány édesanyja és további kettő most cseperedik bennem.

És tudod mennyit dolgoztam főállásban? 18 hónapot.

Szóval néha az elmélet és a gyakorlati nem éppen azonos, és akkor finoman fogalmaztam...

2010. szept. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!