Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki gyerekkorában nem tervez...

Aki gyerekkorában nem tervez szülőséget az később sem fog?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most nem a gyerek, nem gyerek vitára vagyok kíváncsi, a kérdésem nem erre irányul. A helyzet az, hogy eddig akárhány embert megkérdeztem mindenki azt mondta, hogy ő már gyerekkorában is azt játszotta, hogy anyuka és azt tervezte hány gyereke lesz, a tesóm is, mindig is anyuka akart lenni. Én soha nem játszottam ilyet, eszembe sem jutott, hogy magamat ilyen szerepbe képzeljem el. Most ha a jövő szó jut eszembe akkoris a munkára házra asszociálok azonnal, a gyerek meg sem fordul a fejemben. Nem is fog? Vagy van itt olyan hozzám hasonló, akinek aztán mégis megfordult a fejében a családalapítás?

Ja és ha ez számít: Nem kamasz vagyok, felnőtt nő vagyok, még egyelőre hallgató, nemsoká végzek.

Köszönök minden választ!


2010. szept. 20. 15:36
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
52%
Édesanyám 19 éves koráig azt mondta neki nem kell gyerek. 21 évesen annyira vágyott rá, hogy teherbe is esett, és a nővérem most 30 éves, én meg 18 :)
2010. szept. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
És anyukád gyerekkorában sem mondott olyat, hogy neki majd lesz gyereke? Emlékszem nálunk az oviban is mindenki arról beszélt, hogy majd így kisbabája lesz neki is meg úgy, engem egy cseppet sem érdekelt a téma, soha. Még csak nem is nagyon barbiztam, ha barbiztam, akkor azt játszottam, hogy megyek a munkahelyre, csak kiskoromban még azt hittem, hogy nekem kell fizetni a munkáért, így ilyet játszottam :D
2010. szept. 20. 15:43
 3/38 anonim ***** válasza:

Én egészen 20 éves koromig nem foglalkoztam az anyaság kérdéssel, gyerekkoromban is utáltam babázni.

Aztán megismertem a páromat, 3 év után teherbe estem és most már 2 éves a lányom.

Tehát megváltozhat.

2010. szept. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Na akkor te is hasonló lehetsz, mint én voltam, csak én most vagyok 21 éves :) Ezek szerint változhat. Abban az esetben is változhat, ha még most sem gondolok rá? Nem az, hogy kitartóan ellene beszélek vagy valami, szóval nem így képzeljétek el, hanem hogy eszembe sem jut. Ha valakinek születik gyereke az szimplán nem érdekel, nem szoktam nézegetni, hogy aranyos-e, inkább olvasok valamit. Elég karrierista típus vagyok, bár nem tudom, ha változhat, akkor talán ez is fog változni.
2010. szept. 20. 15:46
 5/38 anonim ***** válasza:
szerintem nem függ össze
2010. szept. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Én azért fedeztem fel az összefüggést, mert akikről tudom, hogy már gyerekkoruktól kezdve gondolkoztak azon, hogy milyen lesz majd a szülőség, akár játékban, akár kamasz majd felnőtt fejjel, nekik vagy van már gyerekük, vagy a mai napig erre vágynak.
2010. szept. 20. 15:50
 7/38 anonim válasza:
47%
Nem tudom hány éves vagy! De attól még hogy gyerek vagy még fiatalfelnőtt korban nem akarsz gondolni a gyerekre és nem is akarsz! Az még lehet teljesen normális! Majd ha helyre jön az életed és belelendültél a bizniszbe akkor biztosan megfordul majd a fejedbe! Melesleg emberből több féle van, vannak az anyukás típusok (ez jellemző általában a lányokra)és vannak akiket ez nem érint!
2010. szept. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:

Én tipikus fiús lány vagyok.Gyerekként nem babáztam hanem fociztam a fiúkkal.Voltaképpen nem tanultam meg soha nőiesen öltözködni,és sminkelni..Így közel 40 évesen nem festem magam(még rúzsom sincs)és állandóan sportos öltözékben járok..Magas sarkút sem tudok hordani..Tiniként rendőr vagy katonatiszt szerettem volna lenni..Gondolhatod akkor mennyire érdekel az anyaság..

De 20 évesen megismertem egy férfit akibe azt hittem örökké szerelmes leszek..Akkor úgy éreztem,hogy ő lesz méltó az apasághoz,és bizony szültem egy fiút..

A rózsaszín köd hamar elmúlt. Még mindig sportosan öltözködöm,még mindig nem érdekel az anyaság(talán ezért is vagyok nagyon jó barátságban a 18 éves fiammal)és továbbra sincs az agyamba,hogy szüljek..Pedig a második választásom már teljesen biztos..Hiszen mégiscsak megtaláltam azt a férfit(lassan 10 éve) akit imádok..

JA! Egyébként katonai pályára mentem...

2010. szept. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
23%
Első vagyok.. Nem foglalkozott soha babákkal. Biciklizett, sportolt pici kora óta, nem is feltétlenül "lányos sportokat". Pl foci. De nagyon anya típus, mint kiderült. :)
2010. szept. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Ez az utolsó válasz korrekt volt :) Igazság szerint pont erre akartam kitérni, hogy van egy hozzám hasonló barátnőm, sosem akart szerintem gyereket, de mégis besikerült, mondanom sem kell családos férfitől, azt hitte majd érte elhagyja a családját, most lett belőle egy egyedülálló anya és húzhatja a strigulát pasi téren. Tehát nem tudom, remélem azért én vagy egyedülálló maradok gyerek nélkül, vagy házasságban születik gyerekem. Iszonyú idegen ez a második gondolat. Az egész életemet mindig is úgy terveztem, hogy lesz autóm, házam stb. Soha még csak egy fél gondolat erejéig sem fordult meg a fejemben, hogy az esetleg valakivel közös. Nem tudom miért, pedig soha nem volt csúnya szakításom, a családomban nem volt válás.
2010. szept. 20. 15:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!