Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van lelkiismeret furdalá...

Miért van lelkiismeret furdalásom a családi látogatás rövidsége miatt?

Figyelt kérdés

Hétköznap dolgozom, a hétvégén szeretek pihenni, de van hétvége amikor családom látogatom. Mondjuk 3-4 hetente elvonatozok hozzàjuk és ott töltök kb 5-6 órát. Kisgyerekek is van , akikkel játszom.


Ha jövök el, a felnőtt megkérdezi miért rohansz? Tán nem érzed magad jól nálunk? Miért nem alszol itt? Máshol inkább aludnàl, de nálunk nem?


Frusztrálnak ezek a kérdések … mondom hogy saját àgyamban jobban alszom, illetve még otthon takarítanom is kell és fel kell készülnöm a következő hètre is. Erre a válasz, hogy nekik rövidebb pihenő is elég…

Illetve persze pihenjek de közben ne feledkezzek meg a családról sem.

Pont hogy összegyűjtöm az energiát hogy néha menjek hozzájuk.. értem én hogy jó ha ott vagyok. De pár óra elèg … és most számon kértek h az a baj h gyerekek vannak??

Nem baj, játszom velük szívesen de ha inkább pihennék akkor miért kell érzelmileg így zsarolni?


Vagy ti hogy gondoljátok? Kevés az idő , amit a rokonokra szánok?


2022. jún. 24. 16:47
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
91%

19:

Nincsenek gyerekeim, tudom mindjárt fogom kapni az ívet, hogy akkor mit dumálok. Nem azt mondom, hogy nem nehezebb gyerekkel, mintha egyedül mennèl, nem kéne semmire sem figyelni, viszont nem megoldhatatlan. Mégegyszer mondom, mikor én gyerek voltam nem volt kocsink és vittek mégis mindenfele minket ès a tesvérem autista, na ő vele még úgy se könnyű.

Viszont, ha ennek a rokonnak olyan fontos, hogy minél többet találkozzanak, akkor vállalja ezt az egészet.

Azért mert valakinek nincs gyereke nem jelenti azt, hogy őt lehet rángatni össze vissza mert ő úgy is szabad neki nincs semmi más dolga. Neki is ugyanúgy van élete, neki is ugyanúgy meg kell szervezni a napját és az életét.

2022. jún. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, nem veszed észre, hogy kihasznál a família?
2022. jún. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
91%
Nekem az a megérzésem, hogy igazából nem akérdező társasága annyira fontos, hogy ne akarnák elengedni (akkor nem érzelmi zsarolással probálnák ezt elérni), csak szimplán kell az ingyen bébicsősz - ha lehet, minél több időre. Kényelmes, hogy addig sem nekik kell felügyelni a kisgyerekeket, ami amúgy eléggé fárasztó tud lenni.
2022. jún. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!