Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van lelkiismeret furdalá...

Miért van lelkiismeret furdalásom a családi látogatás rövidsége miatt?

Figyelt kérdés

Hétköznap dolgozom, a hétvégén szeretek pihenni, de van hétvége amikor családom látogatom. Mondjuk 3-4 hetente elvonatozok hozzàjuk és ott töltök kb 5-6 órát. Kisgyerekek is van , akikkel játszom.


Ha jövök el, a felnőtt megkérdezi miért rohansz? Tán nem érzed magad jól nálunk? Miért nem alszol itt? Máshol inkább aludnàl, de nálunk nem?


Frusztrálnak ezek a kérdések … mondom hogy saját àgyamban jobban alszom, illetve még otthon takarítanom is kell és fel kell készülnöm a következő hètre is. Erre a válasz, hogy nekik rövidebb pihenő is elég…

Illetve persze pihenjek de közben ne feledkezzek meg a családról sem.

Pont hogy összegyűjtöm az energiát hogy néha menjek hozzájuk.. értem én hogy jó ha ott vagyok. De pár óra elèg … és most számon kértek h az a baj h gyerekek vannak??

Nem baj, játszom velük szívesen de ha inkább pihennék akkor miért kell érzelmileg így zsarolni?


Vagy ti hogy gondoljátok? Kevés az idő , amit a rokonokra szánok?


2022. jún. 24. 16:47
1 2 3
 1/23 kovpet ***** válasza:
100%

"nekik rövidebb pihenő is elég"


De neked nem. Pont.

2022. jún. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%

"Máshol inkább aludnàl, de nálunk nem?"

Ez után a kérdés után egyáltalán nem is mentem volna többet. Alapesetben azért megyek vendégségbe, mert kedvelem az illetőket, nem azért, hogy ott cseszegessenek és idegesítsenek hülyeségekkel.

2022. jún. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%
Ismerős dolgok, nálam nagyapám csinálta ezt, hogy amikor utaztam vissza, egyenesen sírt az ajtóban (pedig én több napot is maradtam, és mégis). Valahogy nincs igazán életük az ilyen embereknek, azt veszem észre.
2022. jún. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

"Kevés az idő , amit a rokonokra szánok?"

Ha azt mondjuk, hogy igen, de ők tovább nyaggatnak, akkor megnyugszol? :)

Gondold át, hogy mennyit tudsz úgy velük lenni, hogy neked is jó legyen még, meg nekik is a lehető legjobb legyen, de ne szúrj ki magaddal a kedvükért, mert akkor hosszú távon egyszercsak menekülőre fogod venni, az meg se neked, se nekik nem lenne jó.

2022. jún. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
95%

Nálad is azt látom amit nálam. Gyere házhoz, mint a pizzafutár, utazz órákat, mert ők csak hívni tudnak, jönni nem. Elég álszent dolog ezek után azért hisztizni, hogy nem fordítasz rájuk elég energiát. A kényelmes kis otthonomban segget meresztve én is tudnék óbégatni, hogy hova megy a másik ilyen hamar.


Én megmondtam a szüleimnek, hogy ha zavarja őket a látogatás gyakorisága, van két lábuk. Nekem 10 000 Ft a vonatjegy, nekik 0. Nekem napi 8 óra munka van és elfáradok, ők annyit dolgoznak, amennyihez kedvük van. Nekem itt a családom, a kötelességem, nekik két felnőtt gyerekük van, akihez basznak menni, max évente egyszer 2 órára.


Nem vagyok pizzafutár, bocs.

2022. jún. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
7%
Egyébként meg gondold meg azt is, hogy megéri-e olyan messze lenni tőlük, hogy csak 3-4 hetente tudd őket meglátogatni. Meg azt is, hogy ha te szeretnéd, hogy sűrűbben menjenek és tovább maradjanak, de ők csak akkor mennének, amikor nekik jó, azt mennyire éreznéd önző dolognak részükről.
2022. jún. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
97%
Ha 5-6 órát ott töltesz és még vonatozni is kell oda-vissza, akkor arra rá is megy egy nap. Én megmondanám, ha jönnének a zsarolós kérdéseikkel, hogy ezt a hétvégi napot a családi látogatásra szántam, másnap más dolgom van. Pont. Ezekkel a kérdésekkel csak azt érik el, hogy még annyira sem lesz kedved menni.
2022. jún. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%
Meg kéne mondani a szemükbe, ha még egyszer ilyen undorító érzelmi zsarolással próbálkoznak, akkor többet ennyit sem leszel náluk, mert neked ez így nincs rendben. Köszönöd szépen a vendéglátást.
2022. jún. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
18%

"Meg kéne mondani a szemükbe, ha még egyszer ilyen undorító érzelmi zsarolással próbálkoznak, akkor többet ennyit sem leszel náluk"

Normálisan is meg lehet beszélni, nem kell mindjárt undorítózni.

2022. jún. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
92%

Engem is az őrületbe lehet kergetni a hova rohansz című kérdéssel meg amikor beakarjàk osztani a saját időmet. Mindenkinek a saját dolga, hogy mire mennyi időt szàn.

Az ilyeneket csak nagyon határozottan lehet féken tartani vagy bekel valamit kamuzni, hogy muszály menned mert valakinek megigérted, hogy segítesz.

Ezek konkrètan milyen rokonok? Kik neked?

2022. jún. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!