Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hugom nem túlságosan szórja a...

Hugom nem túlságosan szórja a pénzt.?

Figyelt kérdés
Húgom 20 éves én 22F . 1 éve dolgozik keres 360 ezer Ftot.. vannak szükségleteink , neha kell szórakozni is. De pl hugom minden nap rendel pizzát giroszt stb amit én néha rendelek havi 3x vagy legyen 4. Munkában szintén rendel. Napi 1 doboz cigi, 3 energia ital. Aztán bulizik is. Rezsibe semmit sem ad.. de az nem is baj de legalább magát ki tartana meg rakna félre. Van úgy mikor a fizetés előtti héten egy fillérje sincs. Kaja rendelete költ napi 5 ezret plusz cigit kell neki napi 8 ezer Ft max.! En úgy csinalom hogy pl keresek 380-383 ezret mikor hogy , félre rakok havi 70 ezret anyueknak adok havi 80at nekem meg marad 200 ezer . De még abból is adok kb 30 ezret anyueknak, én is szoktam rendelni de én munkába szendvicset viszek itthonrol meg anyu főztjét, hugom meg napi szinten rendel munkában, semmit se sporol rezsibe se ad . Túlzás.
2022. jún. 22. 20:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Te hol élsz 10-es? 2022 van és Magyarországról beszélünk nem egy arab országról ahol egy nő ha megházasodik odakoltözik a férj családjához. Vagy ez valami ősi roma szokás? De akkor is kockázatos egy nőnek.

Ha egy nőnek nincs semmilyen elmondom mi fog történni. Nem fog tudni kilépni a rossz házasságából mert nem lesz hova mennie mert nem lesz miből. Ha a férje lelép és ott marad 2 gyerekkel (többé bele se merek gondolni ebben a szituban) mibol adjon nekik enni? A családipótlékból? De legalabb lesz egy új telefonja amin ide irogathat hogy mit csináljon mert a férje vagy exe így meg úgy...

2022. jún. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
91%
Mi ez a középkori gondolkodás, 10? A lányt majd eltartja a férje, a fiú oldja meg magának meg a jövendőbeli feleségének is az életet?
2022. jún. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap kaját rendelni 5000 forintokért tényleg pénzszórás, de hát 20 éves és egyszer csak annyi pénze van, hogy megteheti, hát kiélvezi. Korábban kellett volna megtanítani gazdálkodni a pénzzel, most amíg nem szorul meg, nem fog eszébe jutni, hogy lehetne másképp is.
2022. jún. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
65%

Jó nagy balek vagy, hogy megtehetnéd, hogy nem adsz haza semmit, de ehelyett 110-et kicsengetsz havonta. Az persze más lenne, ha csak te laknál a szüleidnél, de így, hogy a hugod dolgozó felnőtt létére, teljesen ingyen él...

A hugod azért még fiatal, remélhetőleg kinövi ezt a korszakot és elkezd spórolni, valóban nem túl felelős, ahogy most él.

Nagyon sok családban az ilyen mentalitású embereket, mint te, úgy használják ki, ahogy tudják, mert a szülők csak azt látják, hogy "Petike nagyon kedves, talpraesett fiú lett, fizeti a költségeit (vagy még többet) és még félre is tud tenni. Bezzeg szegény Annácska, kicsúszik minden a kezéből, olyan kis szerencsétlen, őt segíteni kell, vegyünk gyorsan neki egy házat/lakást, mert magától sose tudna ennyi pénzt félrerakni ezzel a pénzügyi kultúrával, így talán megtanul előre tervezni, ha neki kell a csekkeket fizetni. Petit nem kell segíteni, mert ő jó úton halad, hogy magának megteremtse mindezt."

2022. jún. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
81%

10-es Elég hülye a felfogásod!

Normális gyerek nem visz senkit a szülei nyakára, terhére. És ha tegyük fel, igaz a feltételezésed, és valami történik a férjjel, a kicsaj majd ott áll minden nélkül? Kell hogy legyen megtakarítása az embernek! Jó hülyeségeket beszélsz!

2022. jún. 23. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
80%
A hugodat mad eltartjak igy ha ezt nem is novi ki nem lesz baja az eletben egy darabig. (De kitudja vannak csodak.) Aztan ha kioregszik majd ragja a kefet. Ne foglalkozz vele amig teged ez nem befolyásol hagyd csak rá. Te sporolsz lesz pénzed te igy mukodsz o úgy.
2022. jún. 23. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
81%
Mondjuk az nem pont fer h a szuleid nem kernek tole semmit se, ilyen alapon neked se kellene fizezni nekik egy vasat se ha igazságosan akarnank nezni szülő szemmel, v a hugodnak is legalabb a rezsi rarso reszevel beszalni meg kaja. Kivetelezes, ennyi erovel albiban is lahatnal meg ha kenyelmetlenebb is.
2022. jún. 23. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
85%

Ennyi barom választ (főleg az első oldalon). Igen, bárki bármit csinál ne szóljunk érte neki, az ő élete. LOL. Miért írtok ilyeneket, nincs testvéretek, vagy nem foglalkoztok a legközelebbi rokonaitokkal sem egyáltalán? Az hogy valaki elb*@ssza minden pénzét hónapról hónapra és nem épít fel magának egy tőkét, miközben meglenne rá a lehetősége és lenne miből az elég szomorú. És ne írjátok a kort! 19-20 éves egyetemista koromban is raktam már félre a diákmunkán spórolt pénzemből, ha nem is hatalmas összegeket. A lényeg fejben dől el, hogy van-e valakiben vagy nincs akarat spórolásra.


Ahogy már írták páran, ha én otthon laknék és 360-at keresnék, abból kb. 200-250 ezret félretennék minden hónapban. Az 2,5-3 millió évente, ami már nem aprópénz, ráadásul mindezt 20 éves kortól kezdve ahogy a kérdezőéknél van az fantasztikus lehetőség. 25 éves korára lenne 15 millió forintja félretéve. Az még Pesten is pénz egy kezdő lakáshoz. De ha költ erre-arra és néha elmegy nyaralni is akkor is mondjuk 12 millió. Azt meg még nem is mondom, hogyha nem a bankszámlán rohasztja lekötetlenül, hanem valahova berakja kamatra, akkor ennyi pénznek már a kamata is mérhető bőven.

2022. jún. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
70%

18. Azért 110 nem elég 1 hónapra, csak úgy ha a szülein élősködik. 160 már igen szűkösen.

Eleve nagyjából 50 amit megeszik otthon, plusz heti 1 kajarendeles, heti 1 szórakozás, bérlet, és még nem számoltam bele a rezsi ráeső részét. És még ott van hogy pl ruhát vesz.


Mondjuk kérdező nem értem miért 110 ezret adsz haza, nekem ez soknak tűnik. Ha mondjuk szűkösen 50 ezret eszel havonta (nem drága kajára hondolok) akkor is 60 ezer rezsire szerintem sok. Belegondolva abba hogy a hugod is hazaadna akkor kevesebbet adnál haza és többet tudnál félerakni.

2022. jún. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!