Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim túlságosan ragaszkodna...

Szüleim túlságosan ragaszkodnak hozzám 28 évesen is, mi a trendő?

Figyelt kérdés

7 éve már elköltöztem otthonról, 6 éve teljesen önellátó vagyok és 1 éve párkapcsolatban élek. Anyum mindig írja, hogy menjek haza, aludjak otthon nyugodtan, főz nekem, mehetnénk kirándulni, stb.

Havi egyszer 1 napra hazalátogatok, de mindig a “miért nem maradsz tovább, miért sietsz vissza?” kérdések jönnek szüleimtől. Próbáltam elmagyarázni, hogy “nagyfiú” vagyok, de nem nagyon sikerült még megbarátkozniuk évek alatt sem a gondolattal, pedig két kamasz öcsém is van otthon, akik még a szüleimmel laknak.


2022. ápr. 9. 10:13
1 2
 1/11 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
70%

Egy igazi szülő ilyen és ilyen is marad.

Örülj, hogy szeretnek és biztosítanak arról, hogy oda bármikor mehetsz.

2022. ápr. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
Hat vetesd el oket.
2022. ápr. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Ragaszkodj továbbra is a havi egy alkalomhoz, ez teljesen normális. Majd megszokják...


28 évesen semmi szükség a szülői pátyolgatásra - ezt valahogy nekik is fel kéne fogniuk.

2022. ápr. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Jaj enyém is ilyen :D csak hagyd rá, a szüleid, mindig ilyenek lesznek.
2022. ápr. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Katona Dius ***** válasza:
100%

Örülj,hogy ilyenek. Nem azt mondom,hogy csináld azt amit mondanak,de szerintem szép dolog, hogy még mindig szeretnék,ha otthon lennél. Nálam alig várták,hogy elmenjek. Nálunk ez úgy volt,hogy két öcsém egy szobában laktak,egyik 20 a másik 25 éves,egyetemisták,hét hetente jöttek haza. Én osszekoltozoben voltam párommal,1honap volt hátra hogy bekoltozhessunk a házunba,felújítás ment éppen. Még volt beszélve kisebb ocsemmel,hogy ő kapja meg a szobámat ha elköltöztem,de jó neki bőven akkor majd,ha elmegyek egy hónap múlva. Anyám kozolte hogy koltozzek ki azonnal,mert ő minél hamarabb meg akarja csinálni a szobát tesómnak. Mondom, egy hónapot tud várni mindenki. Az volt a válasza,egy hetem van kiköltözni. Így kénytelen voltam paromhoz és a szuleihez holtozni arra az egy hónapra. Persze a szoba 2 hónapig üresen állt,mire neki kezdtek.

És mielőtt valaki azzal jön,hogy sokba voltam eltartani,a rezsibe beadtam a részem és a kaját magamnak vettem,mert glutén és laktóz érzékeny vagyok így magamra főztem évek óta. Tesóm sem értette,miért siettet anyám,mikor direkt megbeszéltük,hogy addig maradjak nyugodtan,neki ráér bőven az az egy hónap.

2022. ápr. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%
Azért évente 1-2 alkalommal maradhatnál 1-2 napot. Mi is így szoktuk. Anyu is jön hozzám és nyáron mindig szervezünk egy hosszú hétvégét, mikor itt is alszik.
2022. ápr. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Neked is fájni fog 30 év múlva, ha havonta egy alkalommal látod majd a gyereked, akit mindenkinél jobban szeretsz.


Szerintem ez, amit anyukád csinál, még nem a "túlságos" kategória. Persze megértem, saját életed van, saját otthonod, de anyukádat is megértem, neki örökre a gyereke leszel, akit valószínűleg mindennap szívesen látna. Ez a normális valahol.


Sajnálatos, hogy családok ilyen messze élnek egymástól.

2022. ápr. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%

"Próbáltam elmagyarázni, hogy “nagyfiú” vagyok, "


Annyira nagyfiú nem vagy, ha még mindig gyerekes sértődöttség.

Nem kell mindig ott töltened napokat, de évente 1-2 alkalommal belehalnál egy családi programba?

2022. ápr. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%
szerintem nem kell távoltartani azokat az embereket, akik őszintén szeretnek, sajnos nincs olyan sok belőlük...
2022. ápr. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%
Ezzel nincs még semmi gond szerintem, még pont az a szint ami belefér.
2022. ápr. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!