Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hugom nem túlságosan szórja a...

Hugom nem túlságosan szórja a pénzt.?

Figyelt kérdés
Húgom 20 éves én 22F . 1 éve dolgozik keres 360 ezer Ftot.. vannak szükségleteink , neha kell szórakozni is. De pl hugom minden nap rendel pizzát giroszt stb amit én néha rendelek havi 3x vagy legyen 4. Munkában szintén rendel. Napi 1 doboz cigi, 3 energia ital. Aztán bulizik is. Rezsibe semmit sem ad.. de az nem is baj de legalább magát ki tartana meg rakna félre. Van úgy mikor a fizetés előtti héten egy fillérje sincs. Kaja rendelete költ napi 5 ezret plusz cigit kell neki napi 8 ezer Ft max.! En úgy csinalom hogy pl keresek 380-383 ezret mikor hogy , félre rakok havi 70 ezret anyueknak adok havi 80at nekem meg marad 200 ezer . De még abból is adok kb 30 ezret anyueknak, én is szoktam rendelni de én munkába szendvicset viszek itthonrol meg anyu főztjét, hugom meg napi szinten rendel munkában, semmit se sporol rezsibe se ad . Túlzás.
2022. jún. 22. 20:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Ha a szüleidet nem izgatja, téged miért?
2022. jún. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%

Megkeresi rá a pénzt? Meg.

Ha meg az zavar h nem ad rezsibe akkor tegyétek ki aztán problem solved.

2022. jún. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%
ha a szüleid eltartanak titeket én nem ezt csinálnám :) félre raknám az egészet kb 1 fillért se költenék 2 év alatt az kb 10 millió az meg elég egy lakáshoz hitelt felvéve, gondolom nincs lakásotok mert akkor nem anyuval laknál
2022. jún. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%
Jol teszi had éljen.
2022. jún. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%
Az nem fair, hogy te adsz a szüleidnek, ő meg nem. Így közvetve az ő eltartásához is hozzájárulsz. Beszéld meg a szüleiddel, hogy vagy te sem adsz haza, vagy mindketten egyformán.
2022. jún. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
Egyetértek az 5-össel, itt az a baj, hogy te miért adsz, ha ő nem. Nem iskolás már ő se. Egyébként mivel keres 20 évesen, rendes végzettség és/vagy tapasztalat nélkül ennyi pénzt? Még az szja mentesség nélkül is kíváncsi lennék.
2022. jún. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
63%
Jajj #5-ös, a szülők annyira egyformán szeretik a két gyereket, hogy a lánynak minden meg van engedve, a fiú meg fizessen, mert az olyan férfias.
2022. jún. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
70%

Az tényleg fura, hogy az egyik gyerek fizessen a közösbe, adjon haza a másik meg ne. Nem igazán igazságos.


Ezen felül meg tök mindegy, manapság rohadt nehéz egyről a kettőre jutni aprópénzből meg spórolásból és majdnem jobban jársz, hogy elköltöd a pénzed mintha tartogatod a párnád alatt.

2022. jún. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%

Nincs közünk ahhoz hogy mit dolgozik. És szerintem természetes hogy egy testvérnek eszébe jutnak ilyenek.

Persze hogy nem fer. De az is normális higy haza adsz pénzt elvégre otthonról hordod a kaját munkába és otthon is eszel általában. Ha a szülők nem is kérnék el a pénzt a rezsire de a kaját illik kifizetni. Szóval én nem állítanám a szülőket választás elé. Inkább elbeszélgetnék velük hogy miért nem kérnek a testvéredtől. Mond meg hogy úgy érzed hogy kivételeznek vele. Meg ha nem is szándékosan de talán megszólal a lelkiismeretük.

Az első években sokan nem tartják meg a fizetésüket mert olyanokra költenek amit előtte nem tudtak megengedni maguknak. Ezután jön a spórolás. Remélhetőleg hugod megundorodik a napi pizzától vagy magától is amikor rájön hogy fel szedett 10 kilót és annyi pénze sincs hogy albérletbe menjen a barátjával.

8. Akkor mond ezt amikor éppen összegyűjtött a pénzt a célodra. Nem azt fogod mondani hogy felesleges hanem büszke leszel magadra. Én a 70 ezret megfejelném 30-al, így 1,2 milliót félre lehetne évente rakni. Kerdező használd ki a helyzetedet. Gondolkozz el azon hogy ilyen jó lehetőséged nem biztos hogy lesz arra hogy spórolj.

2022. jún. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
17%

A hugod férjhez megy,tehát neki nem kell lakást venni,sem albérletet,a jövendőbeli párjánál fog élni,ő mire gyűjtsön most komolyan,minimum ruha,új teló,stb.


A fiúknál más a helyzet,mert nem lehet apuci,és anyuci nyakára vinni az asszonyt

2022. jún. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!