Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Régebben könnyebb volt házasodni?

Régebben könnyebb volt házasodni?

Figyelt kérdés
Annyi előnytelen személyiségű és külsejű ember "kelt el" régebben, akiket most egyedülállóként szoktam szerintem csak látni.
2010. szept. 19. 15:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Fontosabbak voltak az alábbi szempontok:

- mi lesz a hozománnyal, örökséggel?

- mikor lesz már gyerek?

- mit szólnak a szomszédok?


Ezért aztán könnyebben beleugrottak rossz házasságba is, mivel "ha az anyáinknál/apáinknál is így volt, akkor mi is kibírjuk".

2010. szept. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Ezt én se értem.

Udvarolt a srác egy évig, elvitte a húsvéti meg a szüreti bálba a lányt aztán házasodtak is és együtt is maradtak 50 évig:O

2010. szept. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
33%
Ja, csak az 50 év alatt mind a kettő megőrült, tisztelet a kivételnek. :D
2010. szept. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
59%
Régen nem volt divat elválni a szomszédok véleménye miatt sem, meg a nők ma már egyedül is tudnak boldogulni az életben, ezért már nem a hozomány, meg az örökség számít, hanem boldog párkapcsolatot keresnek. Régen nem a szerelem miatt házasodtak, inkább majdnem olyan volt, mint egy gazdasági közösség, egy szerződés.
2010. szept. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Mit értesz a régen alatt?

25-30 évvel ezelőtt?

Vagy 90-100 évvel ezelőtt?

2010. szept. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Kb 50 év.
2010. szept. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Korábban (ideértve még a '80-as éveket is) egyrészt nem ismerték el a házasságon kívüli kapcsolatot sem állami, sem társadalmi szempontból, illetve a gazdasági érdekek is azt diktálták, hogy mindenki házasodjon meg. 100 évvel ezelőtt még nagyon ritkák voltak a szerelmi házasságok, vagyon házasodott vagyonnal. A külsőségek sem számítottak annyit, mint manapság.
2010. szept. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
3%
Régebben könnyebben házasodtak és nézd meg mi lett a vége?Sok idegbeteg felnőtt,szétesett családok,gyerekek élete elcseszve stb. Most az előnytelenek,akikből ezek a "torz" viselkedésű családok termettek,egyedül vannak. Ennyi.
2010. szept. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
48%
régebben az embereknek fontos volt a család. ma már nem az. ma már csak a szex a fontos. régen volt tisztelet, ma nincs. régen volt tolerancia, ma azt sem tudjuk mi az (csak valami elferdült változatát).
2010. szept. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

akinek régen fontos volt a család annak, most is az. szerintem akik most egyedülállóak, azok akkor egy nagyon rossz és élhetetlen családszerkezetet tartottak fent, terrorizálva a családtagokat is.

tisztelethez meg nem kell házasság szerintem.

2010. szept. 19. 18:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!