Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nagyon szemét...

Szerintetek nagyon szemét vagyok? :/

Figyelt kérdés

Van egy 18 éves nővérem (csak anyáról vagyunk tesók) aki még velünk lakik. Apukám neki csak a nevelőapja vagy hogy is mondják ezt na mindegy. Szóval neki van egy barátja (hívjuk most Pityunak) akivel már 4 éve járnak. A szüleim nem nagyon szeretik Pityut. Igazából én sem vagyok oda érte. Apukám kivételesen nem szereti de nem mondja és nem mutatja ki. Apukám mindig is sokat dolgozott és mai napig sokat dolgozik itthon is. Néha fával szoktunk fűteni és azt össze kell vágni és be kell hordani a helyére. Van egy család akikkel egész jóba vagyunk. Öregebbek anyukáméknál (több mint 10 évvel) és ott van egy fiú (hívjuk Janinak) aki tesómmal egyidős. Apa jól kijön Janival és sokkal jobban eltudná vele képzelni tesómat. Jani mindig jön nekünk segíteni valamit (van egy 18 éves unokatesóm és ő is szokott segíteni amikor ráér). Na szóval a múltkor jött Jani meg az apja segíteni összevágni a fát és behordani. Az a baj, hogy Pityu nagyon lusta ez az egyik oka, hogy nem szereti apa. Kb ennyi.


Én meg így tudom, hogy mi az amit nem szeretnek benne és én valahogy így akarok pár év múlva barátot "választani". Nagyjából Pityu ellenkezőjét. Azt szeretném, hogy szeressék a szüleim azt a pasit akivel majd összejövök mert én érezném magam a leghülyébben.

Szerintetek szemét vagyok? Mert én most annak érzem magam...

13/L


2010. szept. 19. 14:54
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Hát csak azért érzem magam szemétnek mert tudom, hogy a szüleim milyen nem szeretnek vagyis inkább csak apa. És én pont úgy akarok "választani" ami neki tetszene :D. Valahogy így gondoltam.
2010. szept. 19. 16:39
 12/17 Son válasza:
ennek semmi köze ahoz hogy te szemétvagy-e...
2010. szept. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Gyermek vagy még nagyon, nem kellene, hogy ilyen dolgokon járjon az eszed...


A nővéred boldog Pityuval, ti pedig ezt nem vagytok képesek elfogadni a szüleiddel együtt. Ellenben azt gondoljátok, hogy Janival boldogabb lenne a nővéred, mert Jani segít behordani a fát, Pityu meg nem?


Nézd, a nővéred éli a saját életét Pityuval, és nyilvánvaló, hogy nem fogja otthagyni őt azért, mert a szülei és a húga jobban szeretné őt Janival látni. Ti nem szólhattok bele a nővéred életébe, mert az csak az övé, és nem másé. Azt kezd vele, amit akar: ha boldog lesz, ha boldogtalan, az ő magánügye.


Pár év múlva, hidd el, neked is többet fog számítani az, hogy te boldog legyél egy olyan fiú mellett, akit szeretsz, és aki viszontszeret téged, és te is magasról köpni fogsz arra, hogy a szüleid mit szólnak majd hozzá.


Aki nem a saját életét akarja élni, hanem a szüleit szolgálni minden tettével, annak nincs személyisége, és nincs élete.

2010. szept. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Engem nem érdekel h kivel van. Felőlem azzal akivel akar. Csak már vagy 3× szakítottak is...meg Pityu olyan hisztis meg féltékeny. Ha tesóm vkivel menni akar bulizni vagy valami akkor nem mehet mert biztos megcsalja Pityut. És ez már nekem rossz. Tesómnak csak egy barátnője van mert még ismerkedni se ismerkedhet mert biztos megcsalja. Na hát velem nem csinálná ezt :S
2010. szept. 19. 17:51
 15/17 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nehéz ilyenkor nem közbeavatkozni, de meg kell értened, hogy a nővéred a saját életét éli úgy, ahogy neki tetszik. A véleményedet elmondhatod neki te is, és a szüleid is. Ennél többet nem tehetsz sem te, sem az ősök. Majd tanul a hibáiból, vagy nem: az ő élete fölött te nem rendelkezhetsz, csakis saját maga.
2010. szept. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Na hát velem nem csinálná ezt :S"

Én is mindig így gondoltam, hülyének néztem mindenkit, hogy hogy viselnek el emberek ilyeneket. Én is fiatal voltam még kb. annyi idős, mint most Te.

Aztán a végén szerelmes lettem a volt barátomban és hihetetlen dolgokat viseltem el. Pl.: nem lehetett a mobilomba fiú név, suliból nem jöhettem haza fiú osztálytársakkal stb. stb. És 20 hónapig tartott ez a "börtön". De majd rájössz, ha szerelmes leszel! :)

2010. szept. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ja, 21/L
2010. szept. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!