Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyámat kicsinálja a hugom,...

Anyámat kicsinálja a hugom, apámat meg az anyám, persze apám is hibás bőven, de ez van, mit tegyek, hogy az anyám jobban legyen? Többi lent.

Figyelt kérdés

Szüleimnek sosem volt jó kapcsolatuk egymással, apám nehéz eset, enyhén(?) nárcisztikus jellem, múltban is sok problémájuk voltak együtt, de valahogy tengtek lengtek, persze boldogtalanul. Jött az első hugom, nem volt jobb a kapcsolat, de talán rosszabb sem, mert családi házba költöztünk, anyám elfoglalta magát a kertel, meg nyáron sokat foztunk kint sutogettunk, persze fater nem szereti a kinti ételeket, ezért nem is volt nagyon ott.


Aztán a húgom 10 éves lett, apám egyre kevesebbet keresett, anyám persze dolgozott. És jött talán a legrosszabb dolog, amit most pár olvasó csodálkozva fog olvasni, de megszületett a legkisebb húgom. Innentől a pokol. Másfél éve a kishugom semmi mást nem csinál, csak ordít, sikit, bug, nyög és tetejébe keveset is alszik.


Anyám persze kivan, meggyulolte a fatert már a terhesség alatt is. Itt megjegyzem jogosan, akik voltak terhesek tudják milyen rossz, ha van egy szag vagy íz vagy bármi ami irritáló és rosszul lesz tőle a nő, na most az anyám a hagyma szagától volt rosszul és elején még szépen mondta, utána már cirkusszal, persze fater ahogy szokta leszarta ezt és egész terhesség alatt mintha szándékosan, de nonsztop ezzel idegelte anyámat.


Na a hugom nonsztop hisztizik, én kívülallokent látom, hogy szándékosan csinálja, nyírja az anyámat és nincs el senkivel. Anyam persze mindenért a fatert okolja, olyanert is amiert nem kellene, de persze ettől megéri a pénzét


A kérdésem az, hogy mit csináljak? Anyám azt hiszi szülés utáni depressziós, de ez nem az, szimplán csak elfáradt. Nekem dolgoznom kell, mert anyam nem dolgozik anyaságin van, bölcsődébe nem meri rakni, mert nagyon hisztis a hugom, fater meg nem keres eleget, mert nem akarja felhagyni a kényelmes munkáját. Én annyit tudok tenni, hogy anyámnak küldök pénzt, mivel keveset kerestem muszáj volt elkezdenem dolgozni és kitanulni egy szakmunkát, amivel majd a későbbiekben jól lehet keresni, de fárasztó, de ha van megoldás, hogy egy kicsit is jobb legyen a helyzet, akkor megoldom, csak nem tudom mi az.


Köszönöm, hogy végig olvastad!


2022. jún. 11. 13:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
68%
Pedig tényleg be kell adni bölcsibe, aztán menni vissza dolgozni. Gondolom apád nem igazán örült, hogy anyád megtartotta a kicsit, azért olyan amilyen. Anyának meg minek kellett, ha annyira szrik rá, hogy nem bír normálisan viselkedni. Ettől még lehet neki szülés utáni depressziója, csak magának csinálta a helyzetet. Apád meg még jó, hogy nem adja fel a melót, ami kényelmes és szereti csak azért, hogy mehessen szpni máshova anyád döntése miatt. Mehet az asszony nyugodtan.
2022. jún. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

9 látom továbbra is lepontoznak, nem baj, tőlem kaptál egy zöldet :D


10 másfél éves még és nem szobatiszta, lehet ősszel az lesz, akkor megy majd oviba mindenképpen.


11 jobban a fater akarta es örült neki, mint anyám először, aztán jöttek a rosszul letek meg a hagymával valo folyamatos idegesites, amit én a mai napig nem értek és tudok felfogni, hogy lehet egy szagtol annyira rosszul lenni, de a nők biztos át tudják érezni főleg, akik voltak már terhesek.

Azért azt vedd figyelembe, hogy az a kényelmes tengős lengős meló kb 160 ezret hoz neki konyhára és van neki egy 12 éves lánya is, továbbá a suli is viszi a pénzt meghat olyan korban van, hogy ruhák is kellenek és a kicsi is ott van, pelenka sem olcsó ugyebár és a házat is anyám vette, a bútorokat is, szóval lehetsz te inkább az anyám ellen (nekem úgy tűnik), de ha nincs, nem lenne csaladi ház és még mindig a kis kétszobás panelban fuldokolnanak. Eddig elvolt ebből a pénzből, de szerintem a mostani elszabadult arak mellett a 160 (ami nem mindig van meg) nagyon csekély. Vannak olyan apák akik tartásdíjat fizetnek ami majdnem többre jön ki a két gyerekre, mint neki az egyhavi bevétele. Nem tudom te hogy vagy vele, de ha lenne két kiskoru gyereked, akkor inkább lengodnel kis pénzért olyan helyen ahol végülis nem érzed jól magad, de nem kell sokat dolgoznod és elvagy és a bevételed magadra elég lenne, de másra már nem? Azt el is felejtettem, hogy rengeteg jól fizető munkahely van (és itt nem a netto 200-250 ezerre gondolok, hanem 5-600 ra), csak lusta elmenni. De lehet én látom rosszul a helyzetet.

2022. jún. 11. 22:30
 13/23 anonim ***** válasza:
85%

Köszi :D


Mi a szakmája a faternak?

2022. jún. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
94%

Hároméves kora előtt nem mehet oviba, szóval e bukta.

És attól volt rosszul anyád, hogy egy BABÁT hordott a szíve alatt, felborultak a hormonjai, ez a terhesség alatt teljesen normális.

2022. jún. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
69%
igen, ekkora gyereket bölcsibe kell adni, főleg hogy legalább ott kapjon valami törődés- és szeretet-szerűt... tényleg csak szerintem gusztustalan, hogy itt áll egy halom elbszott ember, és szigorúan mindenről az alig kétéves tehet, aki ilyen borzasztóan gonosz és szívtelen, hogy úgy mer viselkedni, mint minden apró gyermek tenné ilyen közegben?!
2022. jún. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

13 mezőgazdasági gépszerelő talán, de ő nem fogja azt csinálni :D nem szereti ha megmondják neki, hogy mit csináljon, főleg ha azt a valakit nem tartja magasabb rangunak, mint saját magát (masszoval, ha nem nézi le az illetőt, ami elég ritka, hogy nem néz le valakit)

Amúgy szivesen :D

14 igen, tudom hogy így van, csak nem tudom elképzelni, tudod amit nem él át az ember, azt nem tudja, hogy milyen.


15 milyen ez a közeg mond? :D nagyon arra akarsz kilyukadni, hogy nem szeretjük őt, meg senkit sem :D a szeretet hiányáról az exemet kérdezhetnéd, aki szó szerint többször is elsírta magát, hogy mi mennyi szeretetet gondoskodást kaptunk a szülőktől nagy szülőktől, amit ők nem kaptak meg. De nem fogom neked bizonygatni, teljesen felesleges, mert már elkönyvelted a családot. Bár én inkább nem ítélkeznék látatlanban, de nem gond. A gyerek nem gonosz, nem írtam egy szóval sem. De látom rajta, hogy az esetek nagy többségében mű balhéról van szó. Aki nevelt már gyereket az tudja, hogy ha egyszer valami meg van engedve neki, onnantól kezdve már nem lehet neki megtiltani azt a dolgot. Meg ugye ott van a türelmetlenség is. Most ezt tényleg el kell magyarázni egy felnőttnek? Voltál te is és én is gyerek. Én is türelmetlen voltam és azonnal akartam mindent és nem akartam szót fogadni. Aztán a hiszti mértéke már ember függő. De lehet, hogy én tévedek és neked van igazad, de egyelőre csak a családot fikáztad. Tudom ez a legegyszerűbb, de szerintem ha semmi normális és ÚJ ötletet nem tudsz mondani, akkor szerintem feleslegesen írsz.

2022. jún. 12. 07:39
 17/23 anonim ***** válasza:
90%
" tudod amit nem él át az ember, azt nem tudja, hogy milyen." - gyakorolj egy kis empátiát.
2022. jún. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%
És anyukádnak nem kell dolgozni szerinted ennyi gyerek mellett? Nem csak apádnak kell csodát tenni, hanem továbbra is lehet bölcsibe tenni a kicsit és menni dolgozni. Amúgy meg átéltem én is, hogy milyen várandósnak lenni. Te nem hiszem. Úgyhogy te csak ne osszad már, hogy milyen.
2022. jún. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

18


Nem csodát vár senki az apjától, de ha lenne benne felelősségtudat két kiskorú gyerek apjaként, akkor keresne másik állást a számára kényelmes, nettó 160-as keresetet jelentő helyett, amiből egyedül sem tudna megélni saját ingatlan nélkül, nemhogy egy családról gondoskodni, nem pedig a feleségétől várná, hogy a gyereküket, akinek a viselkedésén már most látszanak a problémás családi közeg tünetei, másfél évesen beadja bölcsibe napi 8+ órára, hogy dolgozhasson, és eltarthassa a két közös kiskorú gyereküket.


A kérdező édesanyjától szerintem az nem volt egy megfontolt, igazán felelősségteljes döntés, ha tervezetten vállat harmadik gyereket egy ilyen férfitól, de ezen már túl vannak, most ebben a helyzetben kell helytállnia, ahogy tud.


Kérdező, a most másfél éves kistesód akkor sem mehetne ősszel oviba, ha szobatiszta lenne addigra. A Köznevelési törvény szerint az óvoda azt a gyermeket veheti fel, aki a felvételétől számított fél éven belül betölti a harmadik életévét, azaz a felvétel napján már betöltötte a 2,5 évet.


Bölcsődébe mehetne.

2022. jún. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
25%
Bocs, de ha nevelni képtelen, akkor húzzon is dolgozni. Apa is megemelheti a popót, de ebben a sztoriban anyuci minden, csak nem áldozat. A gyerek, na az az áldozat. Akinek még a bölcsiben is jobb helye van. Meg ez a szerencsétlen, aki a testvéreire dolgozik a szüleik helyett. Anya szégyellje magát, dr nagyon.
2022. jún. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!