Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyámat kicsinálja a hugom,...

Anyámat kicsinálja a hugom, apámat meg az anyám, persze apám is hibás bőven, de ez van, mit tegyek, hogy az anyám jobban legyen? Többi lent.

Figyelt kérdés

Szüleimnek sosem volt jó kapcsolatuk egymással, apám nehéz eset, enyhén(?) nárcisztikus jellem, múltban is sok problémájuk voltak együtt, de valahogy tengtek lengtek, persze boldogtalanul. Jött az első hugom, nem volt jobb a kapcsolat, de talán rosszabb sem, mert családi házba költöztünk, anyám elfoglalta magát a kertel, meg nyáron sokat foztunk kint sutogettunk, persze fater nem szereti a kinti ételeket, ezért nem is volt nagyon ott.


Aztán a húgom 10 éves lett, apám egyre kevesebbet keresett, anyám persze dolgozott. És jött talán a legrosszabb dolog, amit most pár olvasó csodálkozva fog olvasni, de megszületett a legkisebb húgom. Innentől a pokol. Másfél éve a kishugom semmi mást nem csinál, csak ordít, sikit, bug, nyög és tetejébe keveset is alszik.


Anyám persze kivan, meggyulolte a fatert már a terhesség alatt is. Itt megjegyzem jogosan, akik voltak terhesek tudják milyen rossz, ha van egy szag vagy íz vagy bármi ami irritáló és rosszul lesz tőle a nő, na most az anyám a hagyma szagától volt rosszul és elején még szépen mondta, utána már cirkusszal, persze fater ahogy szokta leszarta ezt és egész terhesség alatt mintha szándékosan, de nonsztop ezzel idegelte anyámat.


Na a hugom nonsztop hisztizik, én kívülallokent látom, hogy szándékosan csinálja, nyírja az anyámat és nincs el senkivel. Anyam persze mindenért a fatert okolja, olyanert is amiert nem kellene, de persze ettől megéri a pénzét


A kérdésem az, hogy mit csináljak? Anyám azt hiszi szülés utáni depressziós, de ez nem az, szimplán csak elfáradt. Nekem dolgoznom kell, mert anyam nem dolgozik anyaságin van, bölcsődébe nem meri rakni, mert nagyon hisztis a hugom, fater meg nem keres eleget, mert nem akarja felhagyni a kényelmes munkáját. Én annyit tudok tenni, hogy anyámnak küldök pénzt, mivel keveset kerestem muszáj volt elkezdenem dolgozni és kitanulni egy szakmunkát, amivel majd a későbbiekben jól lehet keresni, de fárasztó, de ha van megoldás, hogy egy kicsit is jobb legyen a helyzet, akkor megoldom, csak nem tudom mi az.


Köszönöm, hogy végig olvastad!


2022. jún. 11. 13:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%

Nem vagy köteles a szüleidnek pénzt küldeni. Semmit nem tudsz tenni. A szüleidnek kéne ezt rendezni, esetleg elválni, a másfél éves húgodat meg megnevelni. Bár lehet nem ártana beadnia a bölcsödébe, hátha ott megtanulná a rendet. Legrosszabb esetben kitiltják, mert nem viselkedik, és nem tudják kezelni.

Ettől a nonsztop szótól rosszul vagyok. Az NONSTOP!

2022. jún. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%

Pedig be kéne adni bölcsibe.

Anyádnak vissza menni dolgozni.

2022. jún. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem is a bölcsi lenne a megoldás, mert a húgod otthon szemmel láthatóan nem fog megtanulni viselkedni.


Vagy még ami eszembe jutott, hogy ne pénzt küldj anyukádnak hanem mondjuk fogadj fel egy bébiszittert/házvezetőnőt, aki heti egyszer-kétszer besegít, rendbe teszi a háztartást meg figyel a húgodra, és anyukádnak pedig lesz egy szabad napja amikor picit tud pihenni meg töltődni. De egyébként hétvégén vagy szabadnapokon te is meg tudod csinálni ugyanezt, felveszed a húgodat és elmentek sétálni, állatkertbe, játszótérre, bárhova, hogy kicsit levedd a terhelést anyukádról.

2022. jún. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%
Ha pénzt küldesz nekik, halálukig kérni fogják tőled, és egy nő sem marad meg olyan férfi mellett, aki a saját családja helyett a lusta anyját pénzeli.
2022. jún. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%
A kisgyereken a szülők feszültsége ütközik ki, egy nyugodt családban ő se lenne félőrült.
2022. jún. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
35%
hagyd hátra ezt a famíliát és menekülj, majd menj el egy jó pszichológushoz, hátha akkor később se reprodukálod a lelkisérültek társaságát... másfél éves kicsi, aki "direkt", akarva, merő gonoszságból van teljesen kikészülve idegileg, mert gondolom szerető közeg az nuku... hogy is lenne, ha éppen ő az "oka" minden nyomorotoknak...
2022. jún. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
13%
Építs időgépet, menj vissza a múltba, és akadályozd meg, hogy a szüleid megismerjék egymást.
2022. jún. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, a bölcsi az tervben van, legalábbis van róla szó. Pénzt nem azért küldök, mert hogy pénzeljem őket, vagy támogassam, hanem mert a haz amiben lakok az anyame, kulon lakok, de az övé és itt ott eszek is náluk szóval azt az egyébként nem nagy pénzt odaadom neki. Nekem is jo mert ugymond olcsón berlem a lakást és neki is mert van egy kis plusz bevétel. Amúgy meg nem lusta, mert amikor tehette, dolgozott, csak a bölcsöde elég drága jelenleg. Köszi a tippeket, nem vagyok lelkiserult köszi :D


7# az lenne a legjobb amúgy.

2022. jún. 11. 18:45
 9/23 anonim ***** válasza:
14%
Na ugye. A sok gyökér mégis lepontozta.
2022. jún. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
25%
Jobb helye lenne oviban.
2022. jún. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!