Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illetlenség, ha nem szeretnék...

Illetlenség, ha nem szeretnék koszorúslány lenni az előzményeket tekintve?

Figyelt kérdés

Mostohatestvérem esküvője lesz.

Régen, gyerekekként jóban voltunk nagyon, utána ez az ő részéről valamiért átment utálkozásba, piszkálódásba (nem vicces beszólogatások voltak, hanem rosszindulatú megjegyzések). A közös barátnőink őt követték, úgy utáltak ki 19-20 éves létükre, mint az óvodások.

Már felnőttünk, egyikükkel sincs semmi kontaktom, a mostohatestvéremmel is kb. karácsonykor találkozom csak.


Ennek ellenére azt szeretné, ha az ősszel tartandó esküvőjén én is koszorúslány lennék... Meg mondta, hogy előtte lesz lánybúcsús utazás, majd megírja a részleteket, de feltétlenül menjek arra is.

Nekem ehhez nincs kedvem az előzmények tekintetében, az az igazság.


Szerintetek illetlenség lenne, ha visszautasítanám ezt?

Az esküvőre ettől függetlenül mennék, meg nem akarom előadni a nagy drámát, de nem is szeretnék boldogan mosolyogni olyan lányok között, akik undorítóbbnál undorítóbb dolgokat csináltak velem, terjesztettek rólam.


2022. jún. 8. 13:31
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
94%

Nem. Évek óta csak karácsonykor találkozunk, nem látom értelmét. Az esküvőre sem megyek el.


Nekem ennyi lenne a válaszom.

2022. jún. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
12%

Normális esetben ez egy remek nap lehetne egy nagyon extra dologgal, egy utazással. (Én voltam már nagyon extra esküvőn is, ahol gazdag volt a pár, értelmiségiek, és mindenkinek készült névreszóló ajándék meg 500 fős lakodalom 8 fogásos nagyon extra menüsorral - hidd el, ez sem olcsóbb, mint egy utazás, pláne sokemberes esküvőnél, meg minden, DE...)


Én ilyen esetben nem mennék el, hacsak a lánybúcsús utazás nem valami olyan helyre szólna, amiről pontosan tudom, hogy életem álma (Dubai, Bahrein, Mauritius, Hawaii, New York, Los Angeles, Sydney... ha rólam lenne szó, reggelig tudnám sorolni, hogy nekem mik, mely helyszínek lennének mindazok a bakancslistás kipipálandóim, amiket még élőben szeretnék látni az életben, mielőtt meghalok) és nekem saját magamnak soha nem jönne össze. (Ebben az egyetlen egy esetben letojnék mindent, a kötelező minimumot teljesíteném, amit okvetlenül, de feltétlen muszáj, hogy ne tegyem tönkre az egészet és ne utálkozzanak velem - de ennyi, és utána csakis magamra és az élményemre.



Mondjuk mivel az oldal anonim, kicsit kifejthetnéd hogy mi minden undorítóságot csináltak, műveltek veled.

2022. jún. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

12!


Utazni egyedul vagy a barátaiddal is tudsz ám. Vagy azt képzeled, fizetnék neked az utat?

2022. jún. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
A 9-esé az adekvát válasz. Nem csinálnék magamból MÉG EGYSZER hülyét azzal, hogy elmegyek közéjük. Tátott szájjal besétálni a fszerdőbe, na, ezt már nem.
2022. jún. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 kovpet ***** válasza:
100%

Lehet, azért hívott meg, hogy ott is piszkálhasson a régi jó szokása szerint?

#9-cel értek egyet.

2022. jún. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
98%

Érett lépés lenne a részedről, ha az esküvőre sem mennél el. Saját magad miatt, az előzményeket tekintve.

A bántalmazók sosem értik meg,milyen sebeket okoznak a bántalmazással. Viccnek tartják.

Szerintem az esküvő helyett menj és foglalkozz azzal, amit te szeretsz csinálni.

2022. jún. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt, hogy elmennék, de még az esküvőre sem.


Én azt gondolom, azért hívott meg, mert már nincsenek barátnők, vagy éppen kifelé nagyon jól mutatni sok-sok koszorúslány, és egy világraszóló lánybúcsú is akkor az igazi, ha jó sokan vagytok. Nem vagy több, mint egy létszámnövelő egyén.

2022. jún. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Vajon minek hívott egyáltalán, hogy eggyel több pénztárca legyen, aki összeadja a buli költségét? Hagyd a fenébe, ha úgy bánt veled, ahogy, és azóta sincs kapcsolat, akkor simán hárítsd el azzal, hogy nem szeretnél koszorúslány lenni. Pont. Mondjuk én ilyen előzmény mellett az esküvőre is csak úgy mennék, hogy a szertartáson tiszteletemet teszem, gratulálok, aztán bulikázzon azzal, akivel eddig.
2022. jún. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Főszabály, hogy csak akkor csinálj olyat, amit nem akarsz, ha jó okod van rá. Ilyen jó ok a büntető törvénykönyv, az adóhivatal, vagy a tisztesség. Utóbbi jelenleg nem játszik, mert az előzmények után nem tartozol neki semmivel. Az esküvőre sem kell elmenni, ha nem akarsz. Felnőtt ember vagy, nem egy kisgyerek, akit be lehet csicskítani. Gondolom el tudod magad foglalni nélkülük is.
2022. jún. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
65%

Miért lenne illetlenseg? Nyilván azért kérdezte meg, mert mondhatsz igent és nemet is. Lehet hogy így akarna elsimítani a régi sérelmeket, és új lapot indítani. Egy esküvő tud semleges terep lenni ehhez.

Ha nem szeretnél koszorúslány lenni akkor hívd fel, kérdezd meg hogy van, mondd neki hogy nagyon jól esett hogy rád gondolt, de most neked ez nem annyira fekszik.

2022. jún. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!