Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illetlenség, ha nem szeretnék...

Illetlenség, ha nem szeretnék koszorúslány lenni az előzményeket tekintve?

Figyelt kérdés

Mostohatestvérem esküvője lesz.

Régen, gyerekekként jóban voltunk nagyon, utána ez az ő részéről valamiért átment utálkozásba, piszkálódásba (nem vicces beszólogatások voltak, hanem rosszindulatú megjegyzések). A közös barátnőink őt követték, úgy utáltak ki 19-20 éves létükre, mint az óvodások.

Már felnőttünk, egyikükkel sincs semmi kontaktom, a mostohatestvéremmel is kb. karácsonykor találkozom csak.


Ennek ellenére azt szeretné, ha az ősszel tartandó esküvőjén én is koszorúslány lennék... Meg mondta, hogy előtte lesz lánybúcsús utazás, majd megírja a részleteket, de feltétlenül menjek arra is.

Nekem ehhez nincs kedvem az előzmények tekintetében, az az igazság.


Szerintetek illetlenség lenne, ha visszautasítanám ezt?

Az esküvőre ettől függetlenül mennék, meg nem akarom előadni a nagy drámát, de nem is szeretnék boldogan mosolyogni olyan lányok között, akik undorítóbbnál undorítóbb dolgokat csináltak velem, terjesztettek rólam.


2022. jún. 8. 13:31
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
98%

Sok mindent tart sok mindenki illetlenségnek. Számomra ez nem mérvadó.

Külső szemlélőként teljesen rendben lenne, ha beszélnék vele, elmondanád, hogy már nem olyan a kapcsolatotok mint régen, ezért ezt nem vállalod, de örülsz a boldogságának és az esküvőre természetesen elmész.

Érett lépés az érzéseid tekintetében.

Sokkal inkább mint magadba folytatni, nem kimondani, fogösszeszorítva végigcsinálni.

2022. jún. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
94%
Nincs más, akit megkérhetne? Kérje meg a barátnőit. Most még ki is használna mindezek után, aha. Nem értem, évi egyszer találkoztok. Mondd, hogy ne haragudjon, nem szeretnéd vállalni. Ezekkel a régi barátnőkkel kellene elutazni? Menne a fene. Ha kapcsolatot akart volna, nem most kellene kezdeni.
2022. jún. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
97%

Illetlenség? Igen. Érdekelne? Nem.

Köszönöm a lehetőséget, de nem szeretnék élni vele. Ennyi.

2022. jún. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Mit számít ebben az esetben, hogy mi illik, de most őszintén? Undorító módon bánt veled, most meg játsza az eszét, hogy talált valakit aki meggyűrűzte. Én az esküvőre se mennék el - de ez én vagyok -, a koszorúslányos meg lánybúcsús majomkodásra meg végképp nem.
2022. jún. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan mondj nemet, persze. Ha meg nincs is vele szinte semmi kontaktod akkor a szertartásra menj el, mutasd meg magad, utána lelépsz.
2022. jún. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
91%
"Nem leszek koszorúslány azok körében, akik kiutáltak. De jól esik, hogy felkértél, köszönöm. Az esküvőn termeszetesen ott leszek." Én ezt mondanám.
2022. jún. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem sosem illetlenség ilyesmit - kedvesen - visszautasítani, mivel koszorúslánynak lenni költségekkel és feladatokkal jár, ez egyszerűen nem mindenkinek fér bele. Még túlmagyarázni sem kell, egyszerűen "ne haragudj, de koszorúslány nem szeretnék lenni, de nagyon köszönöm, hogy rám gondoltál".
2022. jún. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
96%

Megnézném, hogy a másik oldalon hogy történt a felkérés. Elképzelhető, hogy nem akarja ő se igazán, hogy koszorúslány legyél, csak szülői nyomásra kérdezett meg, mert "úgy illik".

Nyugodtan utasítsd vissza, ha nem akarod, ha jól értem, úgysincs veszíteni valód.

2022. jún. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
86%

Én az ilyen helyzetekben pofátlanul őszinte tudok lenni és mindig kiállok magamért. Szóval én a helyedben az alábbiakat mondanám neki.


Köszi a meghívást Gizi. De X éve annyi bunkó megjegyzést kaptam tőled hogy nem szeretnék az esküvődön részt venni. Nemhogy még koszorúslány legyek. A lánybúcsúra sem fogok menni. Menj nyugodtan azzal a másik X lánnyal akikkel anno olyan szépen kiutáltatok. Jó szórakozást.


És innentől karácsonykor sem jopofiznék vele a helyedben. Nem vagyok idős de megtanultam hogy kár a saját időmet olyanokra fordítani és jópofizni akiket a hátam közepére sem kívánok.

25N

2022. jún. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Én az esküvőre sem mennék el. Mégis minek? Nem is nagyon tartsátok a kapcsolatot.
2022. jún. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!