Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 16évesen gyereket nevelni...

16évesen gyereket nevelni oké, de párkapcsolatom még ne legyen?

Figyelt kérdés

10 testvérem van, én vagyok a második. Mióta a nővérem elköltözött, rám van tukmálva az összes tesóm. Rendesen már megutálom őket, mert nem bírni velük, főleg a kicsikkel, ha együtt vannak.


Szüleim szerint nem csinálok semmit, nekem csak annyi a dolgom, hogy tanuljak, de ez nem igaz. Ha úgy vesszük, én simán vagyok egy óvodai dajka, mert nevel a 6 kicsit, meg tanulok az öcséimmel és a húgommal (a húgomnak tanulási nehézségei vannak). 2 gyereket már én nevelek születésük óta (amikor a második legkisebb tesóm született, akkor költözött el a nővérem).Többet vagyok velük, mint apám egy héten összesen. Senki nem kérte a nagy családot, főleg az ilyen nagyot.


Ha nem csinálom meg, akkor se telefon, se tablet, se barátokkal bandázni nem engednek el, ez nem úgy van, hogy be fogom a fülem, és nem csinálom.

Itt a nyár, már alig van tanítás, suli után mennék barátokkal sétálni, és húzzák a szájukat. Arról nem is beszélve, hogy 3,5 hónapja van barátom, amit nem is tudnak, és mindig a kis utcában kell bújkálni, egy sütire nem merek beülni vele (ami a főutcán van), mert félek hogy anyámék vagy valamelyik ismerős meglát minket. És nagyon aranyos és empatikus a barátom, de ezt nem lehet sokáig húzni, hogy bújkálnunk kell. A barátom anyukájával is beszéltem már, mondta, hogy menjek le barátom öccsének a szülinapjára, menjek velük egy napra a Balatonra, ott is aludhatok náluk, és tök ciki volt elmondani, hogy nekem még kis túlzással külön kérvényt kell benyújtanom, hogy péntek délután elmehessek a lány barátaimmal sétálni.


2022. jún. 5. 16:25
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%

29-es! Azzal kezdte, hogy 10 testvére van. Így vannak összesen 11-en.

Az egyik kommentben a koruk is szerepel, idézem: "A húgaim 14, 7, 5, 4, és 1,5 évesek, a legkisebb 6 hónapos. Az öcséim 12, 10, 9 évesek, a nővérem 22." A kérdező meg 16 éves.

30-as! Miért ne lehetne igaz? Egy ismerősöm csak azért szült, mert neki fiú kellett, és ki is jelentette, addig nem áll le a gyerekcsinálással míg fia nem lesz. Meglett a fiú, valószínűleg fogyatékos, ötéves, de beszélni nem tud. A lányokkal úgy beszél, mint a szarral, az egyiket babakorában megrázta, mert az sírt. Sajnos vannak ilyen emberek.

2022. jún. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
0%

31! Pont ezért. Olvasd vissza a #21 és #22 kommentjeit is! A #21-ben még lehet úgy érteni, hogy a piciK többesszám az említett félévesre és a másfél évesre vonatkozik. A 22-ben viszont NEGYEDIK piciről ír, miközben egy féléves és egy másfél éves, számításaim szerint kettő, tehát a 3. pici jönne!

#29

2022. jún. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
22%

"nagymama meg nagypapa létükre ne most bolonduljanak meg megint."


Az unokával együtt van 4 pici.

2022. jún. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, sétálj be a gyámügyre és kérj segítséget! Ha minden kötél szakad, akkor kérheted az intézeti elhelyezést is
2022. jún. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
32-es! Valószínűleg dühében elgépelte.
2022. jún. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

#35! Az is lehet. Nem azt mondtam, hogy hazudik, hanem, hogy nekem így nem jön ki a 10 testvér. Nem tudom, ezen, mit kell lepontozni🙄

#32

2022. jún. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:

A nővérem gyerekével együtt vannak. A legkisebb tesóm születése után 2 héttel született a nővérem gyereke. Az még "rendben" volt, de így, hogy az unoka idősebb, mint a gyerek, ez már gáz. Főleg hogy apám 45 éves, és már van 11 gyerek, plusz egy unoka.


Intézetbe nem akarok kerülni. Itt vagyok még a nővéremnél, azt mondták a szüleim, hogy maradhatok, amíg a nővéremnek nem vagyok terhére. A nővérem meg vonakodik, de a férje azt mondta, hogy maradhatok nyugodtan, mert nem gond. Ők is sokszor bízzák rám sajnos a kicsit, de legalább nyugodt baba, és csak egy.

2022. jún. 19. 11:54
 38/39 anonim ***** válasza:
100%

De azt ugye tudod, hogy ez hosszútávon nem megoldás a problémádra?

Mármint nővéred is 22 éves. Már férjnél van és gyereke van. Lehet hogy ő elhamarkodta a dolgokat, és nem s boldog. A szüleid agymenésén sem fog segíteni.

2022. jún. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint nővéred is elkezdte a szülést hát gratulálok az egész bandának. Azt megkérdezhetem hogy anyudék miből tartanak el ennyi gyereket?
2022. jún. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!