Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 16évesen gyereket nevelni...

16évesen gyereket nevelni oké, de párkapcsolatom még ne legyen?

Figyelt kérdés

10 testvérem van, én vagyok a második. Mióta a nővérem elköltözött, rám van tukmálva az összes tesóm. Rendesen már megutálom őket, mert nem bírni velük, főleg a kicsikkel, ha együtt vannak.


Szüleim szerint nem csinálok semmit, nekem csak annyi a dolgom, hogy tanuljak, de ez nem igaz. Ha úgy vesszük, én simán vagyok egy óvodai dajka, mert nevel a 6 kicsit, meg tanulok az öcséimmel és a húgommal (a húgomnak tanulási nehézségei vannak). 2 gyereket már én nevelek születésük óta (amikor a második legkisebb tesóm született, akkor költözött el a nővérem).Többet vagyok velük, mint apám egy héten összesen. Senki nem kérte a nagy családot, főleg az ilyen nagyot.


Ha nem csinálom meg, akkor se telefon, se tablet, se barátokkal bandázni nem engednek el, ez nem úgy van, hogy be fogom a fülem, és nem csinálom.

Itt a nyár, már alig van tanítás, suli után mennék barátokkal sétálni, és húzzák a szájukat. Arról nem is beszélve, hogy 3,5 hónapja van barátom, amit nem is tudnak, és mindig a kis utcában kell bújkálni, egy sütire nem merek beülni vele (ami a főutcán van), mert félek hogy anyámék vagy valamelyik ismerős meglát minket. És nagyon aranyos és empatikus a barátom, de ezt nem lehet sokáig húzni, hogy bújkálnunk kell. A barátom anyukájával is beszéltem már, mondta, hogy menjek le barátom öccsének a szülinapjára, menjek velük egy napra a Balatonra, ott is aludhatok náluk, és tök ciki volt elmondani, hogy nekem még kis túlzással külön kérvényt kell benyújtanom, hogy péntek délután elmehessek a lány barátaimmal sétálni.


2022. jún. 5. 16:25
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
A húgaim 14, 7, 5, 4, és 1,5 évesek, a legkisebb 6 hónapos. Az öcséim 12, 10, 9 évesek, a nővérem 22.
2022. jún. 5. 16:59
 12/39 A kérdező kommentje:

Hogy miért, azt pontosan nem tudom, szerintük szép a nagy család.


Apám dolgozik, anyám meg táskákat varr, és eladja facebook csoportokban meg ismerősöknek, de anyám ezt hobbi szinten csinálja.


Velem helyettesíti apámat, vagy én nem tudom, ezen sokat gondolkodtam. Mert amíg a nővérem itthon volt, addig nem csinálta ezt velem, én ha segíteni is akartam, el lettem küldve pihenni meg játszani. Aztán a nővérem elköltözött egy szombati napon, és vasárnaptól már a kicsikre kellett vigyáznom, amíg ő főzött meg kipakolta a mosogatót. És most is itt van a lassan 15 éves húgom, és ő nincs befogva semmire se.

2022. jún. 5. 17:05
 13/39 anonim ***** válasza:
100%
Én lázadnék a helyedben. Azért a lóvasznak is van vége... Ez rendkívül nagy bunkóság amit anyád csinál. Költözz amint tudsz. Bár a mai albi árak mellett ez sem olyan egyszerű. 😥
2022. jún. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
1%
Úgy látom azért a kishölgynek is elég sok ideje van, hogyha litániákat tud ideírni. Az még nem csicskáztatás, hogy édesanyád megkér hogy vigyázz a testvéreidre. És az még mindig nem gyerekvelés, hogy pelenkázod a kisebbeket. Szhart se tudsz a gyereknevelésről, amíg nem szültél gyereket vagy nem fogadtál örökbe egyet. Azt meg én nem fogom elhinni, hogy magukat valamire tartó szülők egy 16 éves nyikhajra bíznak 9 gyereket, aki utálja őket, csak mert nem telefonozhat mindennap.
2022. jún. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
0%
Első a család, utána a barátok.
2022. jún. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
93%
Osztályfőnökkel próbálj beszélni, hogy tudna-e esetleg segíteni kollégiumi elhelyezéssel, mert az otthoni körülményeid nem megfelelőek a tanuláshoz. Ha van rá lehetőséged, akkor diákmunkát is kereshetsz, és így a későbbiekre lesz egy kis megtakarításod. Szüleidnek nem kell tudnia, mennyi a fizetésed, mondhatod, hogy feketén foglalkoztatnak, vagy csak pl fele annyit kapsz, amennyi a szerződésedben szerepel, ha nem hiszik el a feketemunkát. A lényeg, hogy bankszámlára kérd a fizetésedet, és ne kérj postai úton bankszamlakivonatot. Ennyi gyerekkel tuti elvárnák, hogy beszállj a kiadásokba, és nem lenne elég nekik az, hogy a saját kiadasaidat fedezd.
2022. jún. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
98%
Úr isten..mar csak 2 ev, kitartas!
2022. jún. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
89%

Ez borzalmas. Mi lenne ha "szær munkát" végeznél? Nem egyszer, hanem folyamatosan. Én pl max tessék lássék módon segítenék és elviselném ha kiabálnak velem.


Egyébként meg most lesz az érettségi hamarosan, neked baromira másra kell majd figyelj, nem gyereket nevelni. És eljárkálnék a pasimmal, később mennék haza, azt mondanám könyvtárba megyek készülni az érettségire, mert otthon a zajban nem tudsz. Pofátlanul megtanulnék hazudni. Elmennék a könyvtárba is, kivennék pár könyvet, aztán onnan a barátomhoz. Nem maradnék szobafogságban. Rád lakatolják tán az ajtót? Nem adnak enni? Megvernek? Akkor mehetsz is feljelenteni őket.

Csak arra akarok kilyukadni, hogy nem veszekednék és nem tűrném hanem kijátszanám őket és profin megtanulnék hazudozni.


Aztán mehetsz politikusnak vagy jogásznak ezzel a tapasztalattal 😏

2022. jún. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%

#14! Te mit szívtál? Ugye csak troll vagy? Kérdezőnek nincs gyereke. Ezt jól írtad, tehát se pelenkázni, se nevelni nem dolga. Annak a feladata, aki csinált magának.

"Első a család". Így van, majd ha lesz neki. A saját gyerekei, vagy, akit örökbe fogad. Jelenleg nincs.

Kérdező! Egyértelmű, azért nem akarják, hogy pasid legyen, mert akkor nem lenne kit csicskáztatni. Úgy vannak vele, minél később kezdesz pasizni, annál később is fogsz elköltözni. Addig meg van ingyen baby sitter. Minél előbb próbálj kiszabadulni ebből a pokolból, de ne úgy, hogy csöbörből vödörbe kerülj. Ügyelj arra, hogy ne mástól függj, pl.egy pasitól. Kollégium átmenetileg jó lehetne. Esetleg nagyszülők?

2022. jún. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, azt tudom mondani, hogy menekülj, amint 18 leszel. Nekem is az egyik barátnőm ilyen családban nőtt fel, mint a tied. Neki 8 kisebb testvére van és állandóan be volt fogva, amint lehetett elköltözött. Most ott is az utána következő lánytestvér kellett átvegye a stafétabotot… Őszintén szólva nem is értem az ilyen szülőket.
2022. jún. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!