Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 16évesen gyereket nevelni...

16évesen gyereket nevelni oké, de párkapcsolatom még ne legyen?

Figyelt kérdés

10 testvérem van, én vagyok a második. Mióta a nővérem elköltözött, rám van tukmálva az összes tesóm. Rendesen már megutálom őket, mert nem bírni velük, főleg a kicsikkel, ha együtt vannak.


Szüleim szerint nem csinálok semmit, nekem csak annyi a dolgom, hogy tanuljak, de ez nem igaz. Ha úgy vesszük, én simán vagyok egy óvodai dajka, mert nevel a 6 kicsit, meg tanulok az öcséimmel és a húgommal (a húgomnak tanulási nehézségei vannak). 2 gyereket már én nevelek születésük óta (amikor a második legkisebb tesóm született, akkor költözött el a nővérem).Többet vagyok velük, mint apám egy héten összesen. Senki nem kérte a nagy családot, főleg az ilyen nagyot.


Ha nem csinálom meg, akkor se telefon, se tablet, se barátokkal bandázni nem engednek el, ez nem úgy van, hogy be fogom a fülem, és nem csinálom.

Itt a nyár, már alig van tanítás, suli után mennék barátokkal sétálni, és húzzák a szájukat. Arról nem is beszélve, hogy 3,5 hónapja van barátom, amit nem is tudnak, és mindig a kis utcában kell bújkálni, egy sütire nem merek beülni vele (ami a főutcán van), mert félek hogy anyámék vagy valamelyik ismerős meglát minket. És nagyon aranyos és empatikus a barátom, de ezt nem lehet sokáig húzni, hogy bújkálnunk kell. A barátom anyukájával is beszéltem már, mondta, hogy menjek le barátom öccsének a szülinapjára, menjek velük egy napra a Balatonra, ott is aludhatok náluk, és tök ciki volt elmondani, hogy nekem még kis túlzással külön kérvényt kell benyújtanom, hogy péntek délután elmehessek a lány barátaimmal sétálni.


2022. jún. 5. 16:25
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
93%
Sajnálom ezt a helyzetet, de maximum azt teheted, amit a nővéred, hogy költözöl, amint lehet. Ha kell, beszélj vele, hogy 18 évesen "menekítsen ki" ebből a helyzetből, akkor egyetem alatt még lehet szabad életed.
2022. jún. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 Drakula ***** válasza:
25%
Mond meg a szüleidnek hogy van barátod, párkapcsolatod.
2022. jún. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok ehhez érdemben hozzászólni.

A kérdésedet olvasva nekem a Joób család jutott eszembe. Ott is 11 gyerek van, és a legidősebb lány van csicskáztatva.

Legutóbb feldobta nekem a fb, hogy Grétának, a legidősebb lánynak 17 évesen volt eljegyzése. Nem is csodálom, hogy rögtön keresett magának valakit, aki kimenti, abból az agymosott, szektás családból.


És akkor ahhoz a képhez is mi volt írva? "Örülök, hogy olyan párt választott a lányunk, aki nekünk (a szülőknek) is megfelelő és mi is az áldásunkat adjuk rá."

2022. jún. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

#2

Ez a legrosszabb taktika. Barátaival nem engedik el sétálni, hát akkor majd a fiújával igen? Addig jó, amíg nem sejtik, mert utána majd korlátozni fogják, meg azt is el tudom képzelni, hogy a lány szüzessége érdekében majd hozzák-viszik kocsival.

2022. jún. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Beszéltem már a nővéremmel, és igazából nem jutottam vele sokra. Ő kb úgy van velem, mint egy nyűggel. Rá voltam kényszerítve kicsiként, talán ez lehet a baj. De sose voltunk jóban, lehet ez is közrejátszik.
2022. jún. 5. 16:40
 6/39 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy nem engednek el. Kellesz gyereket pesztrálni.

Mást nem tudsz csinálni, mint egyfolytában veszekedni, aztán idővel talán többet tudsz magadnak kiharcolni.

2022. jún. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

#2

#4 leírta, amit akartam ezzel kapcsolatban írni.

A nővérem már megjárta ezt, amiért hálás vagyok, mert tudom, hogy a szüleimmel nem lehetek őszinte.

Sokra már nem emlékszem, hogy mi volt akkor, csak arra, hogy anyám tajtékzott kint a konyhában, a nővérem meg bent ült a barátjával, és sírtak mind a ketten. Nem hiszem, hogy őt utána hozták-vitték volna kocsival, de az megmaradt, hogy a tanárok fel lettek hívva.

2022. jún. 5. 16:43
 8/39 A kérdező kommentje:

#3

Ez nagyon szomorú.

Amúgy alapjáraton nem lenne baj a családdal, ha anyám és apám normális lenne.

2022. jún. 5. 16:45
 9/39 A kérdező kommentje:

#6

Karanténban végig ezt csináltam. Veszekedtem velük. Kiabáltam, ordítoztam, mert már kikészítettek ők is meg a tesóim is, meg ugye nem mehettem találkozni a barátaimmal. Rossz volt otthon lenni, azt hittem megfulladok.


A végeredmény az lett, hogy anyám egész végig ott ült online oktatás alatt felettem, és amint vége lettek az óráimnak, elvett mindent tőlem, és szobafogságban voltam. Nem szóltak hozzám, levegőnek néztek, és amikor szedni akartam magamnak kaját, vagy önteni magamnak innivalót, akkor beszólogattak. De nemcsak ők, hanem a két nagyobbik öcsém is.

2022. jún. 5. 16:48
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

Hány évesek a tesóid?

Anyukád miért vállalt ennyi gyereket, ha nem bír velük? Gondolom ő otthon van, apud meg dolgozik.

2022. jún. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!