Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 16évesen gyereket nevelni...

16évesen gyereket nevelni oké, de párkapcsolatom még ne legyen?

Figyelt kérdés

10 testvérem van, én vagyok a második. Mióta a nővérem elköltözött, rám van tukmálva az összes tesóm. Rendesen már megutálom őket, mert nem bírni velük, főleg a kicsikkel, ha együtt vannak.


Szüleim szerint nem csinálok semmit, nekem csak annyi a dolgom, hogy tanuljak, de ez nem igaz. Ha úgy vesszük, én simán vagyok egy óvodai dajka, mert nevel a 6 kicsit, meg tanulok az öcséimmel és a húgommal (a húgomnak tanulási nehézségei vannak). 2 gyereket már én nevelek születésük óta (amikor a második legkisebb tesóm született, akkor költözött el a nővérem).Többet vagyok velük, mint apám egy héten összesen. Senki nem kérte a nagy családot, főleg az ilyen nagyot.


Ha nem csinálom meg, akkor se telefon, se tablet, se barátokkal bandázni nem engednek el, ez nem úgy van, hogy be fogom a fülem, és nem csinálom.

Itt a nyár, már alig van tanítás, suli után mennék barátokkal sétálni, és húzzák a szájukat. Arról nem is beszélve, hogy 3,5 hónapja van barátom, amit nem is tudnak, és mindig a kis utcában kell bújkálni, egy sütire nem merek beülni vele (ami a főutcán van), mert félek hogy anyámék vagy valamelyik ismerős meglát minket. És nagyon aranyos és empatikus a barátom, de ezt nem lehet sokáig húzni, hogy bújkálnunk kell. A barátom anyukájával is beszéltem már, mondta, hogy menjek le barátom öccsének a szülinapjára, menjek velük egy napra a Balatonra, ott is aludhatok náluk, és tök ciki volt elmondani, hogy nekem még kis túlzással külön kérvényt kell benyújtanom, hogy péntek délután elmehessek a lány barátaimmal sétálni.


2022. jún. 5. 16:25
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

Nem hiszem el és ti se fogjátok. A másfél éves picik mellé jön még egy gyerek.

Nagyon kiborultam, a kis asztalt is felborítottam, apám lekevert egyet, mire én leköptem, utána anyám állt közénk. Akkor minden kijött, amit az elmúlt 16 évben eltűrtem. Megmondtam, hogy nem gyereket kellene csinálni, hanem a meglévőkkel kellene foglalkozni, és nagymama meg nagypapa létükre ne most bolonduljanak meg megint.


A tegnap estét és a mai napot a nővéremnél töltöttem, mert fogtam és minden nélkül eljöttem otthonról, de erősen célozgat rá a nővérem, hogy vissza kell menjek anyámékhoz.

2022. jún. 16. 18:54
 22/39 A kérdező kommentje:
Már írni se tudok, még mindig ideges vagyok. A fél éves és a másfél éves picikhez születik egy negyedik pici, hipp-hipp hurrá.
2022. jún. 16. 18:58
 23/39 anonim ***** válasza:
100%

Hát kérdező nem irigyellek.

Még egy tipp, ami nem hangzott eddig el: vannak szállásos diákmunkák a Balatonon. Nem fizet sokat, távol leszel a barátodtól (bár meglátogathat), de legalább a nyarat kihúzod. Szeptember előtt pedig beszélsz az osztályfőnököddel a kollégiumról.

2022. jún. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:

Szerinted elengednek Balatonra?

Az meg nem úgy van, hogy kollégista leszek. Bizonyos távnál adják meg az engedélyt, én meg 10 percre lakok gyalog az iskolától. Van osztálytársam, aki másfél órát utazik, plusz 2 átszállás, és ő se lehetett kolis.

2022. jún. 16. 19:01
 25/39 anonim ***** válasza:
95%
Én kérdeztem, de nem válaszoltál. Nagyszülők esetleg nincsenek, akikhez mehetnél?
2022. jún. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen szülők szülei szerintetek normálisak?
2022. jún. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem normálisak a szüleid. Nem igazán értek egyet a reakcióddal, ámde most jogos volt. Maguknak csináljanak gyereket, ne a gyerekeiknek... Undorító az ilyen szülő.

Kérdező, menj csak el a Balatonra a barátodékkal. Közöld hogy mész, telefonon néha jelentkezz be, és kész. Ha most nem lépsz, szívni fogsz továbbra is.

2022. jún. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
78%

#26! Hát, honnan tudjam? Lehet, hogy a szülők pont azért ilyen gyerekgyárosok, mert ők egykék voltak és azt hitték, hogy a sok gyerek jó.

#25

2022. jún. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
39%
Most nem azért, de kétszer is 3 piciről írtál. De ha másfél évesből kettő van, akkor a #11 kommented alapján nem jön ki a 10 testvér. Az 11🤔
2022. jún. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan ez igaz lehet szerintetek? Hát milyen ember az ilyen. Szülőnek semmiképp nem nevezném. Kérdező amennyiben ez igaz, akkor menekülj most míg nem késő. Ha éri valami ezt a rakat kölyköt, míg te vigyázol rájuk, azt egész életedben hordozni fogod. Anyádnak meg mondd meg hogy ha ennyire szapora a pi... ája akkor jó lenne ha visszafogná magát apáddal együtt. Esetleg vegyél nekik gumióvszert.
2022. jún. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!