Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik mondat tiporja szerinte...

Melyik mondat tiporja szerinted leginkább sárba egy gyerek önbizalmát?

Figyelt kérdés

2022. jún. 3. 16:10
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%

"mi több, megsértődik, mint egy gyerek! Nem érti!"


Én apám is olyan volt mint egy gyerek. A vicc, hogy ezt még csak az alkoholra sem lehet fogni, mert ez nem az, egyszerűen fejben nem volt rendben. Mert az ilyen emberek értelmileg sérültek valamilyen szinten.


Sajnos én ezért nem tanultam meg kiállni magamért. Mert ahogy mondják, a hülyékkel nem lehet vitatkozni, apám meg hülye volt. Hiába kapott ész érveket, hiába kértük szépen, csúnyán, semmi nem hatott.


Egyszerűen azt tanultam meg, hogy minél inkább próbálok kiállni magamért annál inkább megaláznak.


Amikor szembesíteni próbáltuk, akkor egyszerűen átment gyerekbe. De komolyan, mint egy dedós óvodás.


Elkezdtem a fülét ütögetni hogy "papapapapa...nem hallom, nem hallom" vagy elkezdett becsmérelni, hogy "mi van nagyfülű, lófogú, kiharapod a pókot a sarokból".


Néha elgondolkozom, mennyivel jobb életem lett volna, ha csak egy fokkal normálisabb családban nevelkedem és nem szellemi fogyatékosság határán lévő alkohol és cigifüggő lusta prolik nevelnek fel.

2022. jún. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az agresszív mostohaapámra többen kérdezték, hogy iszik? Egy kortyot sem. Simán csak egy paraszt.
2022. jún. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%

Én apámnál mindig azzal jöttek, hogy milyen rendes ember lenne ha nem inna.


De hát ivott, konkrétan az év 365 napjából 300+ napon be volt ba..szva kisebb-nagyobb mértékben. Néha volt 1-2 hét amikor nem ivott, akkor is csak azért mert betegen feküdt annyira kikészült a szervezete.

2022. jún. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%

"A húgod szép, te meg tanuljál" - idézet Albert Györgyi Miért pont ők? c. könyvéből.

N

2022. jún. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!