Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik mondat tiporja szerinte...

Melyik mondat tiporja szerinted leginkább sárba egy gyerek önbizalmát?

Figyelt kérdés

2022. jún. 3. 16:10
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudok dönteni, mind borzalmas, romboló és fájdalmas késszúrás egy gyerek szívébe olyantól, akiben kicsiként még megbízik. :( Iszonyatos mind egy szálig. A felét legalább én is megkaptam anno.
2022. jún. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
96%

"Mégis milyen hű de nagy problémád lenne 16 évesen?"

Akkor voltam a depresszióm legrosszabb fázisában. Soha nem mondtam el neki hogy négy évig voltak öngyilkos gondolataim.

2022. jún. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
93%

"Kiátkozlak, többet nem vagy a fijamm!!"


(Xanax) + bor + kávé


A xanaxota hülye anyám rakta a kv-ba, hogy aludjon ha berúg, erre felpörgött mint a búgócsiga!

2022. jún. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
93%
Nem vagy jó semmire... Úgy se tudod normálisan megcsinálni.
2022. jún. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
91%
#12, nagyon sajnálom, szerinted az őszinteség segített volna?
2022. jún. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
92%

"Te vagy a legokosabb, mindenki más sokkal butább, hülyébb nálad"


aztán meg az elvárások, meg a tiltások...

2022. jún. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
93%
Valahol ott értelmetlen a kérdés, hogy igazából mindegyik mondat ugyanolyan káros. Plusz általában a szülők ezt halmozzák.
2022. jún. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
92%

#12 vagyok. Sajnos semmire nem mentem volna az őszinteséggel, ilyen téren édesanyám soha nem volt túl empatikus. De amiért akkor nem mutattam ki az érzéseimet, úgy most utólag szívom meg, mert ha véletlenül elsírom magam előtte, egyből azzal jön, hogy felesleges bőgni.

Szerencsére most már jobb a helyzet mint akkor, és most már megbeszélni se akarok vele semmit. :)

2022. jún. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
93%

Amúgy számomra legfájóbb mondatok:


"Pont olyan vagy mint apád"


Ezt anyám vágta a fejemhez folyamatosan. Számomra valahol ez volt a legsértőbb, mert apám egy munkanélküli agresszív alkoholista volt, én meg igyekeztem mindenben az ellentéte lenni.


"Már rég túltehetted volna magad rajta"


Ezt is anyám mondta. Egyszer már felnőttként arról beszéltünk, hogy se barátaim, se semmilyen kapcsolatom és hogy miért nem megy nekem a kapcsolatok felépítése. Amikor ennek kapcsán megjegyeztem, hogy nem tett jót hogy egy alkoholista mellett kellett felnőnöm, akkor anyám rávágta, hogy "az már rég volt, már régen túltehetted volna magad rajta".


Valahol ott jöttem rá, hogy egyedül kell boldoguljak az életben mert senkire nem számíthatok, minimalizáltam is mindenkivel a kapcsolatot.

2022. jún. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
93%

"olyan vagy mint"


Ezt a rokoni összejöveteleken játszották. Alapból nem szerettem ha hasonlítgatnak, újjal mutogatnak rám. A rokonok meg ujjal mutogatva óbégattak, hogy "nézzed már, hát tiszta Pali bácsi" "pont olyan az orra" "az álla meg a Manci nénié" . És olyan embereket emlegettek, akikről azt sem tudtam kik. Rohadt megalázó volt.


Bár nálunk alapvető mondatok:

"Te fogytál?"

"Te híztál?"

Mindent a külsőre meg súlyra helyeztek.

2022. jún. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!