Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen a lányom barátja?

Miért ilyen a lányom barátja?

Figyelt kérdés

Lassan 5 hónapja járnak, lányom 16 múlt, a fiú 17 éves. És az a baj, hogy nagyon önző a lányommal szemben.

Tegnap elmentek szórakozni, de megbeszéltük, hogy 1/2 10-re itthon vannak. A fiú nem szokott inni ,de tegnap részegen állított be hozzánk, ( lányom leszállt a buszról, ő nem, és tiszta ideg volt a gyerekem, hogy most hol keresse, aztán előkerült. én is paráztam, hogy mit mondjak anyjának hova tűnt a gyereke.)de nem engedtük be, inkább hazavittük mert vidéken lakik. Gyerekem tök kivolt, sírt hogy mi lesz ha baja történik stb. El nem tudom tiltani tőle,mert annál jobban ragaszkodna hozzá, de nem örülök ennek a kapcsolatnak. lányom az utolsóját is odaadná neki, ő meg van, hogy lóvéval is húzza.

Mit mondhatnék a lányomnak, amitől elgondolkozna, hogy érdemes e ezzel a fiúval lennie? szerintem jobbat érdemelne, és féltem Őt:S

Köszönöm a rendes válaszokat.


2010. szept. 18. 15:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37%
ültesd le és mond el neki hogy Ő jobb barátot érdemel
2010. szept. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

szerencsére a barátom nem ilyen,17 éves vagyok,ő 21 éves.és azt hiszem,ha anya leülne velem beszélgetni,h nem jó ez a srác... biztos enm gondolkodnék el rajta,hanem inkább csak összevesznék anyával,mert úgy érezném,h neki nem felel meg.

lehet hülyeség,de ilyen helyzetben és tuti beszélnék a lányod egyik bnőjével és megkérném,h beszélgessen el a lányoddal erről a helyzetről.

2010. szept. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
97%

Sajnos, ha fülig szerelmes, akkor nem nagyon fog hallgatni rád. Az egyik ismerősöm egy arab sráccal jár már egy ideje, aki állandóan megalázza (náluk ugye a nő alsóbbrendű,és így kezeli) plusz rettenetesen féltékeny, gyakorlatilag ha meglátja egy fiúismerősével beszélgetni, már összeveszik vele..

A lány mégsem hagyja ott, pedig tudja, és zavarja, hogy a srác így bánik vele. Csak hát fülig szerelmes...

2010. szept. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ahogy írtad is, bármit is mondasz neki egyszerüen nem fog foglalkozni vele. Persze próbálkozni lehet, de egy ismerősnél hasonló volt a helyzet. A fiú tiszta önző volt és a lány anyja totál kétségbe volt esve, hogy ezzel a sráccal volt a lánya. Próbálta ugyan mondani neki kedvesen, hogy mi az, amin el kéne gondolkodnia a lánynak, de a 16 éves lányka csak a szokásosat szűrte le ebből: anya utálja a pasimat és el akar szakítani tőle...


Idő kellett, hogy a csajszinak is kinyíljon a szeme, de kinyilt. Vannak dolgok, amiket a saját hibánkból kell megtanulni. Szerintem ne aggódd túl (tudom, ez hülyén hangzik), de szerencsére a lányod még fiatal és tuti nem ehhez a fiúhoz fogja kötni az életét. Viszont ez egy nagyon jó lecke lesz neki ahhoz, hogy a későbbiekben megfelelő párt válasszon!

Próbáld meg támogatni és éreztetni vele, hogy te midnig mellette leszel és akkor ha vége lesz, akkor te leszel az első, aki tudni fog róla.

2010. szept. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha a saját szemének nem hisz, akkor a szép szónak se fog. Ne eltiltani próbáld, hanem segíts neki, hogy esetleg próbálják valahogy megoldani, hogy ilyen dolgok ne történhessenek. Neked is volt párkapcsolatod, gondolom nem egy, amikből tapasztalatokat gyűjthettél, vagy láthattál másokat hasonló helyzetben. Ez a fiú még fiatal, változhat, kérdés, hogy a lányod elég erős-e, hogy ez a jó irányba változás bekövetkezzen nála. Ha sikerül, még a fiú és a szülei is hálásak lehetnek azért, hogy nem züllött le később.
2010. szept. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem mondhatom neki, hogy jobbat érdemel, mert szereti a srácot, és nem akarnék neki fájdalmat okozni. Rossz lenne neki, ha azt érezné, hogy nem szeretem a barátját és szét akarom választani őket, valamint az sem lenne neki jó, ha két tűz közé szorulna.Mégsem tudom mi a helyes, vagyis tudnám de azzal megbántanám Őt:S

Köszönöm a válaszokat.

2010. szept. 18. 15:42
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"személyes példamutatás?"


Szerintem egyszerűen többször hangoztasd hogy itt és itt húzod meg a határaidat valamivel kapcsolatosan..


Úgy értem, hogyha egy harmadik személy (nem a lányod pasija, hanem pl az egyik pénztáros beszól neked, akkor üvöltsd le a fejét, persze ha a lányod is ott van, miután elmentetek a pénztártól simán mondhatod azt hangosan vagy odasúgva a lányodnak, hogy "na ezt azért már nem vagyok hajlandó lenyelni", vagy ez több mint amit én ennek a nőnek megengedek, vagy mit képzel magáról ez a nő...vagy "csak próbálgatja a határaimat hogy még mennyit viselek el neki?" vagy "na ezt azért már nem!"


Végül is nem is kell leüvöltened bárki fejét, elég, ha egyszer egyszer mesélsz neki egy hétköznapokban is elképzelhető dolgot, pl.: hogy rosszul akartak visszaadni, és beleszövöd a fent mondatokat... ez valamennyire alapot teremtene neki, hogy merjen a pasinak nem-et mondani, vagy hogy ki tudjon állni saját magáért...


Remélem érted...

2010. szept. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%

nem kell félni

meg fog még fordulni egy -két srác a lányod életében tőled függetlenül is

és végig kell mennie minden szenvedésen, hogy megtanulja kivel szabad foglalkozni kivel nem

a tapasztalatok kellenek a saját bőrünkre, mégha fáj is

2010. szept. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Sajnos én a kivétel vagyok. Az én lányom is 16 éves korától járt egy semmirekellővel. A fiú az elején még egész normális volt, aztán belekeveredett egy rossz társaságba, drogozni kezdett, majd szakított a lányommal. Teljesen padlóra került, abbahagyta az egyetemet, stb. Közben egyik fiú jött a másik után, egyik jobb volt, mint a másik, barátkozott velük, de még a kezét sem foghatták meg. Közben elvégezte az egyetemet, visszafogadta a fiút, már házasok és gyerekük is van. A drogozásról állítólag már leszokott, de azóta is csak a bulizás a haverok. Utálom, mint a rongyot. Ezek ellenére a lányom kitart mellette...hát nagy csalódás ez nekünk, mert nem ilyet érdemelt. Sokszor durván beszél vele és a kicsivel is. Nem szólhatunk bele, de azt megmondtam, fenntartom a lakást, amit neki vettünk, ha úgy dönt, hogy otthagyja, mellette állunk. Én aztán megértelek. DE hátha a te lányod hamarabb észhez tér, és lepattintja időben.
2010. szept. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,tudom , hogy saját hibáiból tanul az ember, csak fiatalon még nem mindig azt látja az ember, pláne ha szerelemes, mi a valóság , mi az igaz...

Remélem jó irányt vesz a kapcsolatuk, és a fiú is érettebb lesz egy kicsit agyilag.

utolsónak: sajnálom hogy nálatok nem alakult jól a dolog:S

2010. szept. 18. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!