Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ekkora illetlenség volt azt...

Ekkora illetlenség volt azt kérni, hogy inkább pénzt adjanak ajándékba?

Figyelt kérdés
A közeli családtagokat és barátokat megkértük, hogy ne ajándékot (játék, ruha stb.), hanem a rá szánt pénzt adják a gyerekeknek. Ezen a néhányan nagyon felháborodtak. Eddig az volt a baj, hogy a gyerekek nem örülnek a kapott dolgoknak (sajnos ezt ki is mutatják, még nem megy a megjátszás), mondjuk meg, hogy mit vegyenek, most meg az a baj, hogy megmondtuk...

2022. máj. 26. 20:50
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
91%
Nem vagyok a fogyasztói társadalom ellen, de van az a pont, amikor az emberek kacatokat halmoznak. Sokkal jobb, ha egy gyereknek közösen veszünk egy valamit, amit szeretne, mint sok-sok vackot, amit betesz a fiókba a következő lomtalanításig.
2022. máj. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 anonim ***** válasza:
89%

Ha valaki már nem tud érvelni, jön a személyeskedés.


Én megéltem gyerekként, hogy olyan ajándékot kaptam, aminek nem örültem. Kaptam egyszer egy vastag nyakláncot, amire azt mondtam a szüleimnek, hogy olyan, mint egy kutyalánc, sose hordtam, nem illett hozzám, ízléstelen, de örülni kellett neki, mert értékes. Van még pár ilyen ékszerem, el vannak zárva egy dobozba valamelyik szekrényem mélyén, talán ha nagyon anyagi gondban leszek, beadom a zaciba, de nem hordok ékszert most közel a 40-hez sem, csak egy sportórát, de az sincs rajtam mindig. Ha házas lennék, a gyűrűt sem hordanám, mert kényelmetlen lenne számomra, zavar a munkában.


Gyerekkoromban fényképezőgépre és videó kamerára gyűjtöttem, a szüleim nem vették volna meg nekem egyiket sem, így apránként rakosgattam félre a zsebpénzemet. A kutyalánc helyett jobban örültem volna pénznek, vagy az általam vágyott fényképezőgépnek vagy videó kamerának. Szalagavatóm után kaptam a szüleimtől egy fényképezőgépet, de azt is csak azért, mert az enyémet, amit korábban én vettem zsebpénzből, ellopták a szalagavatón a szüleimtől.

2022. máj. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 anonim ***** válasza:
82%
#33 Mielőtt itt fröcsögsz, legalább tanulj meg helyesen írni.
2022. máj. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:
89%

Én így szoktam, nem volt még sértődés belőle soha. Tavalyi példa:

"Idén egy nagy medencét szeretnénk venni a gyereknek, ha úgy gondoljátok, adjatok bele amennyit szeretnétek (nem mondom el a medence árát), vagy vegyetek apróságokat hozzá, úszógumit, labdát ... stb"

2022. máj. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim ***** válasza:
32%

De ha otthon működik az auti gyerekekkel, hogy válasszatok X forintig, és örömbódottá, akkor ezt miért nem lehet megmondani a rokonoknak?

Mama/Marcsi néni/Pistabá, szereti a gyerek az autómodelleket, de sajnos még én se mindig találom el, mi tetszik neki, ott a modellbolt a plázában, ahová jártok, mi lenne, ha elmennénk oda együtt Pistikével? Mondd meg neki nyugodtan, hogy mekkora értékig választhat, érti a határokat.

És akkor itt a végén hozzá lehet tenni, hogyha mama/marcsinénje/pistabá tehernek érzi a közös vásárlást, akkor nyugodtan adja oda a rászánt összeget, és akkor te mész el a gyerekkel választani, de így biztosan olyan lesz, aminek örül.


Így azért sokkal jobban hangzik szerintem, mint az, hogy hát inkább aggyápénzt.

2022. máj. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 anonim ***** válasza:
78%

29-es: a számítógépet NEM VESZIK meg a szülök, mert túl drága, viszont a gyerek azt szeretné, és mivelt TUDJA, a szülök nem tudják megvenni, ezért szeretné, ha pénzt kapna ajándékba.

A gyerek NEM VÁGYIK semmi másra, sem tüllszoknyára, sem CD-re, hanem erre a komputerre!

És sokkal értelmesebb, ha a családtagok adnak neki X összeget - amennyit a "tüllszoknyára" vagy "CD-re" szánnak -, és a gyerek össze tudja belöle spórolni álmai gépét.

2022. máj. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:
22%

49!


Akkor majd a szülők SPOROLNAK rá. Ugyanmar, ne rohogtess, hogy kötelező lesz pénzt adni ajándékba. Na és ha nincs csak 1000 forintja az ajandekra? Akkor meg azon megy majd a nyivakolas, hogy miért csak annyit adott. De ügyesek vagytok, így kell jól elrontani a jó viszonyt, majdcsak úgy döntenek, nemhogy nem ajándékoznak majd semmit, bizony, pénzt se, hanem simán lexarjak majd a gyerekeket, meg benneteket is és el se mennek

2022. máj. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:
13%

#33 Nem bír magával:



Diara

Érdekes.

ma 14:20

Tiltás

Az üzenet előzménye:

A kérdésre írt válaszod: Ekkora illetlenség volt azt kérni, hogy inkább pénzt adjanak ajándékba?

"#33 Mielőtt itt fröcsögsz, legalább tanulj meg helyesen írni."


Az üzenet szövege:

Te ilyen undorító kis tetű vagy? :)

2022. máj. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 anonim ***** válasza:
73%

50-es: a gyerek akarna spórolni rá, direkt nem a szülöktöl akarja megkapni.

Emellett az 1000 Ft-on sem akadnak fenn, söt akár 100 Ft-ot is köszönettel vesznek.

Meg nem "kötelezö" pénzt adni, csak az az, aminek örül a gyerek, a sokadik "kötelezö valamit adni, ami tényleg ajándék" apró kacatot meg úgyis kidobja.

2022. máj. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:
28%

Nem tudom, tényleg ennyire bajod van-e a szövegértelmezéssel, vagy csak veszekedni akarsz!

"Miután már leirtam párszor, hogy ha elmomdjak, hogy minek örülne a gyerek akkor nyilván azt vennék, hiszen azért kérdezték nem is értem, miért kapna apró kacatot."

A gyerek KOMPUTERT akar - ezt senki nem akar neki venni, mert drága. MÁST NEM AKAR - ebböl következöen amit vesznek neki, az neki csak kacat.

Másrészt a gyerek ahhoz még nem elég nagy, hogy diákmunkát vállaljon a zsebpénzböl meg 10 év alatt sem jönne össze.

2022. máj. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!