Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ekkora illetlenség volt azt...

Ekkora illetlenség volt azt kérni, hogy inkább pénzt adjanak ajándékba?

Figyelt kérdés
A közeli családtagokat és barátokat megkértük, hogy ne ajándékot (játék, ruha stb.), hanem a rá szánt pénzt adják a gyerekeknek. Ezen a néhányan nagyon felháborodtak. Eddig az volt a baj, hogy a gyerekek nem örülnek a kapott dolgoknak (sajnos ezt ki is mutatják, még nem megy a megjátszás), mondjuk meg, hogy mit vegyenek, most meg az a baj, hogy megmondtuk...

2022. máj. 26. 20:50
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
17%

Nem volt illetlenseg, de mondjuk én sem értékelném, ha megkerdeznem, mit vegyek a gyereknek és a válasz az adj pénzt lenne. Nekem a pénz nem ajándék. Se adni, se kapni.

Ha tudod mit szeret a gyerek, akkor azt mondod. Tudom is én, Pistike a Legonak örül, de csak a StarWars sorozatból valaminek vagy Katika kizárólag halvány rózsaszín tullszoknyat akar hordani.

2022. máj. 27. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 anonim ***** válasza:
86%
Nem illetlenség. Nekem annak idején a 90-es években karácsonyra összekevertek két zenei CD-t, nem azt kaptam, amit szerettem volna, amit kaptam, annak meg nem tudtam örülni, mert teljesen más zenék voltak rajta. Akkor már jobb lett volna, ha megkapom zsebpénznek, vagy eljönnek velem a boltba, és én kiválasztom, de meglepetést akartak, hát meglepetés volt, csak nem jól sült el.
2022. máj. 27. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 anonim ***** válasza:
70%

Kedves kérdező, ez nálunk is megvolt, bár itt kicsi a baba, még csak a babalátogató ajandekokról tudok beszámolni. Van aki pénzt hozott, de a többség olyan ruhát, cumisüveget, játékot, amiről első ránézésre tudtam, hogy nem jó.

Követel nélkül “megúszós”, pepco cuccok voltak. Teljesen feleslegesen hozták, volt ruha amit egyszer se adtam rá, mert olyna rossz minőség volt.

2022. máj. 27. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 anonim ***** válasza:
17%
Szerencsére en még ugy nőttem fel, hogy örültem minden ajándéknak és ez ma is így van. Nyilván nem minden a kedvencem, de nagyon tudtam értékelni pl hogy a férjem 90 feletti nagymamája bizony megkerte a lányát, vigye el x üzletbe, hogy tudjon nekem színes, kicsit giccses bizsu venni. A gyerekemtől ugyanis anno kaptam egy saját maga alltal felfuzott szines fagyongyokbol álló nyakláncot a szuletesnapomra amit aznap ugye még hordtam is, és ebből arra következhetett, szeretem az ilyesmit. Hát nem, amúgy nem hordok ékszert, csak órát és a jeggyurumet, de mégis imádtam, amikor beállított a hatalmas, sikító rózsaszín karika fulbevaloval vagy a pavatoll nyaklanccal. Tudtam, hogy időt és energiát áldozott rám, hosszan és gondosan válogatott, hogy mi tetszene nekem a legjobban és még be is csomagolta saját kezűleg. Aznap, amikor kaptam, mindig feltettem, aztán pedig szépen mutatott mint dekoráció a fesulkodo asztalomon.
2022. máj. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 anonim ***** válasza:
83%
25, Ennek így felnőtt fejjel persze hogy örülsz. De a gyerekek azert nem teljesen így vannak összerakva.
2022. máj. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 anonim ***** válasza:
22%

26!


Gyerekként is ugyanígy volt. Engem még arra tanították, hogy az ajándéknak örülni szokás. A mai gyerekek meg xarnak a másik erzeseire, arra, hogy az adott személy örömöt akar nekik okozni, nekik csak az az ajándék, amit ők akarnak.

2022. máj. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
86%

27, Az én gyerekem az egyik mamától kap mindig teljesen értelmetlen cuccot. Megköszöni, próbál udvarias lenni, de amikor a mama elmegy, azért csak mondja hogy minek ez. Én magam is látom hogy egy kacat. Lenne annak értelme, hogy valamiféle hurrá optimizmussal azt hazudja magának is meg nekem is hogy ez az ajándék jó? Nem hülye a gyerek, pontosan fel tudja mérni, hogy amit kapott az egy vacak.


Azt mondod, hogy a gyerekek szarnak manapság a mások érzéseire. Én meg pont fordítva látom, a másik szarik a gyerekem érzéseire, amikor egyáltalán még csak meg se próbálja erőltetni magát hogy olyat adjon neki, aminek örül. Mert a gyereknek jól van az.

2022. máj. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 anonim ***** válasza:
89%

"Ha tudod mit szeret a gyerek, akkor azt mondod."


Ez nem ennyire egyszerü, mert a gyerek pl egy komoly számítógépet szeretne, ami nem igazán olcsó. Ha a családtagok közül mindenki azt, amit ajándékra szán, pénzben adja oda, akkor meg tudja venni, ha kap pár "igazi ajándékot", amivel nem megy semmire, akkor nem. És egy gyereknek (SEM) ajándék egy pulóver (ami nem az ö ízlése), egy CD (amit soha nem hallgat meg), egy lego (ami nem az érdeklödése), stb.


Másrészt azt sem értem, miért kellene "örülni" olyan ajándéknak, aki nem tetszik, nem jó semmire, csak kidobni nem szabad, mert aki adta, az megsértödne. Persze más, ha egy idös és szegény nagymama ad egy csokit, amit a gyerek nem szeret, de ez nem az a kategória, ami utána csak hever a lakásban, és itt tényleg a szándék ami számít. De ha valaki rászán a ygerek ajándékára akárcsak 2-3000 Ft-ot, és vesz valami kacatot, az nem az, aminél meg kell játszani, hogy tetszik neki. Meg ne arra legyenek már nevelve a gyerekek, hogy hazudni kell meg megjátszani magukat!

2022. máj. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 anonim ***** válasza:
20%

29!


De, ennyire egyszerű. A számítógépet majd megveszik neki a szülők. Az alapruházatnak számító sima pulcsi valóban nem ajandek, de ha a gyerek épp egy totál felesleges tullszoknyara vágyik, akkor az bizony ajandek kategoria. A cd-nel el lehet mondani, hogy tudomisen, Kanye Westet akar a gyerek - bár manapság nem tudom ki vesz cd-t, a Spotify és YouTube világában...Legonal is meg van, mi érdekli a gyereket. Ha meg nem érdekli, akkor nem mondom. Ilyen egyszerű ez.

2022. máj. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 anonim ***** válasza:
88%

#25 nem tudom, hány éves vagy, mondjuk ha 30, akkor elfelejted, hogy eltelt a gyerekkorod óta 20 év, totál más világ van, fogyasztói társadalomban élünk.

Én 37 vagyok, és gyerekkoromban a 10 ezres kisvárosban, ahol felnőttem, nem volt játszótér, maximum az óvoda udvarán egy végtelenül egyszerű. Ma meg kis túlzással minden utcában van egy csili-vili, űrkorszakot idéző játszó. Amiről mi 7 évesen álmodni sem mertünk. Nem is tudtuk, hogy van olyan. Érted, miről beszélek? Jóval kevesebb inger ért minket, végtelenül örültünk egy aprócska legó készletnek. De nem azért, mert szegények voltunk, vagy éppen "megneveltek" minket, hanem mert kevés legót lehetett kapni, jóval kevesebb helyen.

Ma meg az összes multiban lehet venni számtalan verzióban, egy megyeszékhelyen, nálunk van 4 Aldi, 2 Lidl, 3 Penny, 1 Tesco, legalább 3 óriási játékbolt, millió féle, felnőtteknek is készül már! Érted? A mai gyerekeknek jóval nagyobb az ingerküszöbe, jóval több kacatunk van, mert ilyen a világ! Minden elérhető a szomszédból, olcsón.

2022. máj. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!