Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Velem van a baj, ha utálom,...

Velem van a baj, ha utálom, hogy egy rokonom pénzt kér kölcsön?

Figyelt kérdés
Visszaadja azzal nincs baj, de egyre gyakrabban kér kölcsön. Egyszer már kért 300.000ftot, mert valamit sűrgősen kellett megcsinálni a kocsiján. Adtam neki egy szó nélkül, vissza is adta következő hónapban. Jó, gondoltam akkor ezzel letudtuk. Most viszont megint kérni akar 100.000ftot június közepéig. Nem tudom, hogy mit csinál a pénzével és mire bassza el, de basszus most már mindig én adjak, ha megszorul? Gondolom már annyi banki hitele van, hogy nem tud máshoz fordulni. Közeli rokonról, unokatestvérről van szó.
2022. máj. 14. 16:24
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
19%
Kezdj el te is kölcsönkérni tőle.
2022. máj. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
73%
Le kell allitani. Nem vagy hazibank. Raadasul a kapcsolatotokat is megrontja. Most utoljara adnek neki es megkernem hogy tobbet ne kerjen. Elmondanam neki hogy felre kell raknia, kulonben adossagspiralba kerul. Ezt a 100et igy mar nem fogja visszaadni szerintem mert elapadt a forras, de igy legalabb minden rokonnal hivatkozhatsz arra hogy meg mindig tartozik, o a rossz es nem te. Irass papirt, mert a rokonok elott letagadja majd.
2022. máj. 15. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
61%
Nem segítenék neki, mert nem az én dolgom más anyagi problémáját megoldani.
2022. máj. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
9%

Fúj de undorító tetű vagy. Te is csak azért adtál, hogy dicsekedhess, bezzeg te mennyivel jobb vagy. Hányinger. Az ilyen ne segítsen inkább.

És nem, nem azzal van baj, ha nem akarsz adni. Ehhez teljes mértékben jogod van. Mások felett ítélkezni, vájkálni az életükben, na ahhoz rohadtul NINCS!

2022. máj. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
73%

Ha egyik honapban semmi penze nincs, a kovetkezoben meg siman megad 300 000 ft-ot, ott valami nem stimmel!


Valoszinu, csak be akar etetni.


ne allj szoba vele!

2022. máj. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
69%

Azért érdekes, hogy a válaszokból le lehet vágni, hogy ki szokott a kölcsönkérő oldalon lenni, és ki a kölcsönadó oldalon az életben.

Nekem meg az a véleményem, hogy tökmindegy, hogy autó javításra kell, vagy albérlet váltásra, NEM terhelheti másra. És oké, hogy megadja, na de ha valakinek rendszeresen külső forrás kell a megélhetéséhez, az bizony benézett valamit a fogyasztási szokásait illetően.

Ne szokja már meg, hogy van egy házi bankja, és bármikor fordulhat a kérdezőhöz. Arról nem beszélve, hogy ha a kérdezőnek kell hirtelen pénz, akkor neki azért ne legyen mihez hozzányúlni, mert kölcsönadta? Így a legkényelmesebb az élet (a kapó fél részére), hogy neki mindig "van mihez hozzányúlni", csak kölcsön kell kérnie. És aki nem érti azt, hogy ez nincs megoldva azzal, hogy de hát úgyis megadja és megadta eddig is, annál azért valami gond van a pénzügyi kultúrával.

2022. máj. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
21%

Én utálom, ha valaki kölcsön kéreget, az olyan, mintha az én bankszámlámról szeretne költekezni. Családon belül is kellemetlen. Egyszer adok, és annyit, amennyit ajándékba is odaadnék, ami nem hiányozna nekem, ha véletlenül mégsem adná meg az illető. Vagy nem adok, ez mindig az én döntésem.


Ha újra kér ugyanaz az illető, akkor nemet mondok.


Az még jobban idegesít, amikor olyan családtag kér tőlem kölcsön, akinek csaknem kétszer annyi bevétele van, mint nekem. Ez azért nagyon gáz. Hó végén kért, hó elején megadta. De aztán megint kért, akkor már nemet mondtam. Nem vagyok én OTP. Nem az én problémám, hogy ő nem tud bánni a pénzzel, és költekezik ész nélkül. Az enyémből nem költekezzen, és nem azért rakok félre.

2022. máj. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
78%

#26

A 10-es válaszoló melyik oldalon van?

2022. máj. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!