Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Velem van a baj, ha utálom,...

Velem van a baj, ha utálom, hogy egy rokonom pénzt kér kölcsön?

Figyelt kérdés
Visszaadja azzal nincs baj, de egyre gyakrabban kér kölcsön. Egyszer már kért 300.000ftot, mert valamit sűrgősen kellett megcsinálni a kocsiján. Adtam neki egy szó nélkül, vissza is adta következő hónapban. Jó, gondoltam akkor ezzel letudtuk. Most viszont megint kérni akar 100.000ftot június közepéig. Nem tudom, hogy mit csinál a pénzével és mire bassza el, de basszus most már mindig én adjak, ha megszorul? Gondolom már annyi banki hitele van, hogy nem tud máshoz fordulni. Közeli rokonról, unokatestvérről van szó.
2022. máj. 14. 16:24
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
63%
A kettő az nem egyre gyakrabban és nem mindig. Mindkétszer indokoltan volt szüksége rá, egy fiatal nem rendelkezik többszázezres tartalékkal. Neked mázlid van, ha te igen. Neked kell eldöntened, hogy mit akarsz, mert most láthatóan nem akarsz neki adni, de közben rossznak tartod magadat ezért. Hát akkor döntsd el, melyiket választod.
2022. máj. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
78%
Nem fog rád kapni, már rád kapott.
2022. máj. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
74%
Annyit mondasz nem tudok adni és pont.
2022. máj. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
75%
Utálom azokat az embereket, akik nem tudnak bánni a pénzzel. Az a minimum, hogy van néhány havi megélhetésre elegendő megtakarítás félretéve, hogyha már picit normálisabban keresel és tudnál félretenni. Nem 150 ezerből, de 250-300-tól már el lehet kezdeni apránként félretenni. De neeeem, ezeknek az embereknek amint van, muszáj elbaszni a pénzt.
2022. máj. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Mondjuk ő keveset keres, mert nem rég lett még csak normális végzettsége, de az a fura, hogy eddig sosem kért most meg egyre gyakrabban.
2022. máj. 14. 19:05
 16/28 anonim ***** válasza:
40%
Egyre gyakrabban? Kétszer. Ne essél túlzásokba! Egyszer mert elromlott a kocsija, egyszer meg mert új albérletet kell kivennie, a kaució pedig még az elsőben fekszik. De ha nem szereted az unokatestvéredet, sajnálod tőle - nem a pénzt, hanem a rövid távú kölcsönt, akkor ne adjál neki. De ehhez a döntésedhez ne várj igazolást külső emberektől.
2022. máj. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Szeretem őt épp ezért agyalok. Próbálom úgy alakítani az életemet, hogy soha senkitől ne keljen kölcsön kérnem (max.a banktól pl.lakáshitel) és ezt elvárnám mástól is.
2022. máj. 14. 19:37
 18/28 anonim ***** válasza:
37%
Valószínűleg ő is próbálja, de ez nem mindenkinek jön össze. Ne a saját helyzeteddel azonosíts mindenki mást, és csak halkan mondom, hogy bármilyen csúcspozícióból lehet nagyot zuhanni, veled is megtörténhet. És nem biztos, hogy másnap talál az ember azonos értékű helyettesítő munkahelyet.
2022. máj. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim válasza:
0%

Szerintem adjál neki, de ne a teljes kért összeget, hanem mondjuk 50-et. Mondod, hogy most ennyi van és kész. A többit szerezze meg máshol.


Így mégis adtál neki, de azért érezteted, hogy vannak határok. Plusz kevesebbet is buksz, ha mégsem tudja visszaadni.

2022. máj. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
29%
Mért ne tudná visszaadni? Semmit nem nyer vele, ha még egy embernél kell kölcsönért kuncsorognia. Tényleg akkora probléma ez? Nem dolgod, hogy erkölcscsősz legyél.
2022. máj. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!