Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Velem van a baj, ha utálom,...

Velem van a baj, ha utálom, hogy egy rokonom pénzt kér kölcsön?

Figyelt kérdés
Visszaadja azzal nincs baj, de egyre gyakrabban kér kölcsön. Egyszer már kért 300.000ftot, mert valamit sűrgősen kellett megcsinálni a kocsiján. Adtam neki egy szó nélkül, vissza is adta következő hónapban. Jó, gondoltam akkor ezzel letudtuk. Most viszont megint kérni akar 100.000ftot június közepéig. Nem tudom, hogy mit csinál a pénzével és mire bassza el, de basszus most már mindig én adjak, ha megszorul? Gondolom már annyi banki hitele van, hogy nem tud máshoz fordulni. Közeli rokonról, unokatestvérről van szó.
2022. máj. 14. 16:24
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
88%
vsz egyik kölcsönössel a másikat adja meg ha ilyen hamar megadja de kell neki még. én nem adnék neki többet.
2022. máj. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Embereknek sztem nem tartozik, max ilyen hitelkeretszámlája van kihasználva fullra. A kocsi nem volt kamu, mert ott voltam vele a szerelőnél amikor kifizette neki.

Az a baj, hogy szivesen adnék neki, de félek, hogy nagyon rám fog kapni, ha már fél éven belül kétszer is kér.

2022. máj. 14. 16:34
 3/28 anonim ***** válasza:
89%

Nem veled. Szerintem ilyen gyakran pofátlanság kérni, másrészt benne van a pakliban, hogy nem tudja visszafizetni.


Én a helyedben nemet mondanék, ne nézzen senki bankautomatának.

2022. máj. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
42%
Igen. Elobb utobb korbetartozik. A kocsi nem is letszukseglet, csak a penzt viszi. Berletet vehetne 120 ezerert pesten es kozlekedes megoldva. Aki ennyire nem tudja megoldani az eletet, azzal ne foglalkozz.
2022. máj. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
35%
Mondjuk több hónap alatt két alkalom miatt nem drámáznék ennyire. Úgy írsz, mintha ez már a sokadik lenne. Persze nem vagy köteles adni, mondd meg, hogy nem akarsz/tudsz.
2022. máj. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
81%

Itt van három kapcsolódó cikk, a kommenteket is érdemes lehet elolvasni:

[link]

[link]

[link]

2022. máj. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Köszi #6 érdekes megközelìtés. Azért érezem magam szarul kicsit, mert tudnék neki adni és tudom, hogy vissza is adja, sőt ő maga mondta, amikor a 300.000ftot adtam neki, hogy írjunk róla papírt. Egyszerűen csak fusztrál ez a pénzügyi dolog és ő is tudja, hogy nagyon rosszul áll hozzá, de nem foglalkozik vele. Most igazából albit vált és a kaucióhoz kellene ez a pénz, amíg nem kapja vissza a mostani lakásból, de nekem nagyon zavaros az egész. A múlkor a kocsija romlott el, most az albérlet, legközelebb fizessem én az esküvőjét?
2022. máj. 14. 16:57
 8/28 anonim ***** válasza:
83%

Kezdd el gyakorolni ezt a varázsszót: NEM. NINCS.

Sajnálom, nem tudok adni.

2022. máj. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
30%
A kauciot azonnal meg kell kapja, szoval ne aggodj. Oldja meg.
2022. máj. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
33%
Majd egyszer rájössz, hogy vannak sokkal fontosabb dolgok is az életben, mint a pénz. Ha neked nem okoz problémát, akkor adj neki.
2022. máj. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!