Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Balogh az cigánynév-e és...

A Balogh az cigánynév-e és egyáltalán vannak cigány nevek?

Figyelt kérdés
2022. máj. 13. 15:23
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen. Cigány nevek Koloompár, néha a Rostás
2022. máj. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
Április 3.án mentem választani és amikor a "papa" elővette a névjegyzéket TÖBB OLDALNYI Balogh volt (én Balázs vagyok) és utánam jött egy cigánylány Balogh Beáta néven. Szval elég sokan vannak sztem... Vagy ez is helyszín függő? Az ominózus választás Miskolcon zajlott le:-)
2022. máj. 13. 15:33
 3/45 anonim ***** válasza:
97%
Miskolc mellett lakok, itt is vannak Balogh nevű cigányok, de nem tartom cigány névnek, mert ismerek nem cigányt is. Aki Lakatos az viszont nálunk mind az.
2022. máj. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
33%

Nincsenek cigány nevek.


[link]


[link]

2022. máj. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
98%

Én is ismertem olyan Lakatost, akinek fehér volt a bőre, szőke, kékszemű. Pedig itt a környékünkön rengeteg a Lakatos vezetéknevű cigány.

Itt aki Balogh az 99%, hogy magyar. Ahová suliba jártam, ott az összes Balogh viszont cigány volt.

2022. máj. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim válasza:
84%

Jó a kérdés (érdekes) de sajnos ahogy lenni szokott egyesek máris terelik a szót...


A helyes válasz:

Konkrétan olyan, hogy cigány név nincsen hiszen az lenne az amelyiket csak cigányok viselnek olyan pedig nincs. DE! Igenis vannak olyan nevek (maradva a vezetékneveknél) amelyeket (nem tudom miért...) de sok cigány visel. Ilyen a Balogh. Ezt a vezetéknevet sok cigány viseli. De ilyen a Lakatos is. Vagy a Sárközi. Vagy az Oláh. Esetleg Farkas. De ismétlem ezeket a neveket nemcsak cigányok viselik tehát valaki nehogy megsértődjön... Ugyanakkor ismétlem sok cigányt hívnak Baloghnak. Ez tény megintcsak. Nahát röviden ez a helyes válasz a fenti kérdésre.


Aztán, hogy MIÉRT van ez így arról fogalmam sincs. Mindenesetre érdekes, hogy sokan vannak a Balogok között cigányok. Valahogy csak kapták a nevüket...


Ami viszont megintcsak érdekes és ez már szorosan nem kötődik a kérdéshez az az, hogy aki szőke, fehérbőrű, kék szemű abban 100%, hogy nincs cigány vér semmilyen őséig visszamenőleg! A többiben viszont több-kevesebb cigány vér lehet...

2022. máj. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
89%
Lehet nem 100% csak azok, de tudtommal a java ezekből olyan származású: Sárközi, Orsós, Oláh,Kolompár
2022. máj. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek egy Lakatos vezetéknevű fehér embert, szegény a neve miatt hátrányt szenvedett sokáig álláskeresés terén hiába volt ott a profilkép az önéletrajzán. Balogh vezetéknévű volt az exbarátnőm és ő is fehér volt.😃 Vigyázni kell ám élőben az embernek a szájára, mert vannak ám olyan cigányok is akikről meg nem mondanád hogy az mert a bőre színe miatt nem látszik, viszont ha megnézed majd a gyerekét jó eséllyel sötétebb lesz.
2022. máj. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
100%

Én felénk sok baloghot ismertem, egy volt félvér, az sem teljesen cigány. A többi sváb vagy magyar volt.


Ugyanígy volt felén egy Lakatos rokonság, akik szintén magyarok voltak, a helyi akkori nagy cégben benne is voltak felsővezetői szintig is.

2022. máj. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
100%
#3 nálunk fordítva a balogh-ok mind romák a lakatosok meg a legfehérebb emberek akiket valaha láttam.
2022. máj. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!