Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, aki...

Mi a véleményetek arról, aki megzsarolja a másikat egy aláírással?

Figyelt kérdés

Adott három rokon, a nevükön van egy ingatlan, az ingatlanon hitel van. A 3. kiköltözik, az 1.2. fizetik a hitelt és a házban élnek. Márc. 1. előtt könnyű lett volna hitelszerződést módosítani, de a 3. a módosításhoz az aláírását csak akkor adta volna, ha kifizetik a tulajdoni hányadát. 1.2. tulajdonosnak nem volt pénze erre.

Most 1.2. 80 ezer ft-tal fizet többet 3. zsarolása miatt.

Ráadásul a zsarolással 3. magának is ártott, mert a 3. még kezes is az ingatlanon levő adósságáért.

Mi a véleményetek 3. viselkedéséről?


2010. szept. 17. 13:18
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nem még mindig nem értitek!!!!!!! Ez nem pártatlanságról szól, hanem a 3. hülxeségéről.


A harmadik gazdagabb, mint a többiek van egy ingatlan mondjuk A, ebben van 1.2.3. nak tulajdoni hányada.


Van egy ingatlan mondjuk B, ez csak a 3. főé.


A 3. kezes az A ingatlanban, aminek a tulajdonosai is egyben, és mivel a kezes a saját ingatlanával felel a kezességért, így kockáztatta a zsarolással az A ingatlanban levő tulajdoni hányadát és a saját B ingatlanát is.

2010. szept. 17. 13:56
 12/14 anonim ***** válasza:

"Mi a véleményetek arról, aki megzsarolja a másikat egy aláírással?"

Az,hogy 1,2,3-nak le kell ülniük higgadtan beszélni,hogy hogyan oldhatnák meg a jelenlegi helyzetet,mert a családon belüli viszály sem jó,sőt anyagilag is minden félnek kockázatos.

A bizalmat kellene visszaállítani.

Én személy szerint nem élnék egy olyan házban amiből a testvéreimet nem tudom kifizetni.....bármennyire is kényelmes,akkor sem tiszta megoldás,és csak viszályt szül!

2010. szept. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Azt gondolom,hogy 3. szívességet tett 1 és 2-nek. Beleugrott egy megoldásba amit a válság óta bán már mint egy kutya aki kilencet kölykedzett....

Senkinek nem jó érzés felelősséget vállalnia más fizetőképességéért akár a saját otthona árán is.Ez még egy családban is nagy áldozat.

A törlesztő részlet csökkentés szépen hangzik,de én nem tenném tűzbe a kezem senkiért az "apróbetűs" részek miatt.

Van tulajdonjogom a családi házban,ha egyik tesóm jelzálogot akarna tenni rá akkor az első gondolatom nekem is az lenne,hogy OK fizessetek ki,és a sajátotokra tehettek.Annyi minden történhet velük,önhibájukon kívül kerülhetnek rossz helyzetbe,nincs garancia semmire mostanság.Hogy adhatnám a kezességem amikor az én családom otthonát is fel kell tennem a mérlegre.

Gondolkozz egy kicsit 3. fejével is,ne csak azt lásd,hogy zsarol.

2010. szept. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

A ingatlant hitelre vették közösen, a második egy újabb szerződésnél a bank a 3. főt már kezesként kezelte.


De mindegy szerintem ennél jobban nem tudom elmagyarázni és nem értitek a lényeget. 3. a barátom és tok hülxe volt.

2010. szept. 17. 16:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!