Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van rászállva az egész...

Miért van rászállva az egész család az alakomra?

Figyelt kérdés

Nem vagyok kövér se túlsúlyos, de nem is vagyok az a kimondott vékony lány. Egyébként 168 cm és 56 kg vagyok, naponta sportolok. A barátaim mind azt mondják hogy úristen de jó alakom van, meg hogy milyen vékony vagyok. Én tényleg nem érzem magam vékonynak, de azért kövérnek sem. Látom az embereket, még a korombeliek között is sokan testesebbek nálam. Igazából se mellem, se hasam nincs, egyedül a combom husisabb, de még az se durván, mert S-es nadrágot hordok. Egy éve még jártam balettozni persze csak alapfokon. Az a szívás hogy még ott is baszogatnak az alak miatt, de ha éppen nem is látom hogy milyennek kéne lenni. Sosem voltam az az igazán vékony, balettos alkat. Anya régen balettozott, ő a balettintézetbe is járt, aztán abbahagyta és teljesen más a szakmája. Viszont ő mindig is balettos alkat volt, és egyszerűen rám van szállva hogy én nem vagyok az. Nem tudja elfogadni hogy a magasságomhoz nem 50 kiló vagyok, ahogy ő. Szinte minden nap közli velem hogy, ne egyek annyit, ne egyek édességet, mert így is sokat híztam amióta abbahagytam a balettot. Már ez k.rva szarul esik, aztán jön hogy menjek futni, meg alapból járok edzésre mert azt azért nem fogom abbahagyni, de ő még mellette elvárja higy én fussak, kondiba menjek, ilyenek. És futok is szívesen ha nem vagyok rohadt fáradt. Aztán este tízre hazaérek úgy hogy egész nap alig ettem, és közli hogy ilyen későn már ne is egyek. Ezektől annyira ki szoktam borulni hogy sírni szoktam bár lehet én vagyok érzékeny. Próbálkozok h magabiztos legyek és ne utáljam magamat erre tessék. Aztán jön a hugom, ő anya alakját örökölte nagyon vékony. És még ő is beszólogatott múltkor, amikor mondtam nagyszüleimnek hogy már nem balettozok, kérdezték hogy miért, mondtam hogy mert sok volt nekem és rájöttem hogy nem szeretem csinálni inkább más sportot választottunk a barátnőmmel, erre a hugom elkezdi hogy csak azért mert fogynom kellett volna, és nem voltam rá képes. Aztán mostmár ő is kérdezget hogy mennyit eszek, meg mennyit edzek, mi köze van hozzá amúgy hogy mit csinálok és azért nem 80 kiló vagyok hogy tényleg legyen okuk baszogatnj, már egyszerűen utálok otthon lenni,es folyton sírok nem tudom mire jó ez nekik... amugy vannak más problémák is de az mindegy a lényeg hogy úgy érzem a barátaimra számíthatok csak a családomra nem.

16/L


2022. máj. 2. 12:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Engedd el.
2022. máj. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Ilyenkor eszembe jut, hogy tiniként nekem is ilyen apróságok voltak a legnagyobb gondjaim. Hidd el, hogy ez semmiség. Meg fogod tanulni figyelmen kívül hagyni ezeket a megjegyzéseket. Ha te így érzed magad jól mond ezt anyádnak. Rá is kérdezhetsz, hogy melyik a fontosabb neki az alakod, vagy a boldogságod?
2022. máj. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerinten -a szamok alapjan- pont jo vagy.

Mondd azt nekik, foleg anyudnak, h te szumozni akarsz, nem balettozni, ne rajtad elje ki magat. Hatha akkor leszall rolad

De mast nem nagyon tudsz tenni, rantsd meg a vallad es tegy ugy, ahogy neked jol esik.

2022. máj. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Keress valamit, amiben ő rosszabb nálad és válaszként hozd fel mindig azt a témát.
2022. máj. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem is szekált a tesóm tiniként az alakommal, szóval tudom milyen érzés, utáltam én is.

Az a lényeg, te hogy érzed magad! Ne engedd, hogy a véleményük és a bántó megjegyzéseik tönkretegyék a kedved. Egy könnyet sem érdemelnek. Ha látják, hogy lepereg rólad, és nem érdekel, majd talán abbahagyják. Próbáld kizárni, és csak mosolyogj.

Az nem egészséges, ha egész nap nem eszel, úgyhogy kizárólag a saját egészségedre fókuszálj, és táplálkozz megfelelően.

2022. máj. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mit sportolsz egyébként? Mert ha olyan a sport, fölényesen mondd a húgodnak: én nem fogyni akarok, hanem izmot építeni. Én lehet, hogy be is mosnék neki, hogy érezze.
2022. máj. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem kell vele foglalkozni.
2022. máj. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Metionin ***** válasza:
100%

Anyád a saját álmait akarja rajtatok keresztül teljesíteni. Ugyanez volt egyik balettos barátnőmmel is, igaz ő profi balerina. Az anyuka balettozott fiatalkorában de abbahagyta, az idősebb lányából akart balerinát faragni de ő más alkat lett, hízékony. A kisebbik lány, a barátnőm, viszont megfelelt az elvárásoknak, járt is balettra 3 éves korától és isteni szerencse, hogy szerette csinálni és ez lett a munkája is. Nagyon nagy szopás lett volna, ha úgy erőlteti az anyja, hogy ő nem szeretett volna balettozni. A nővére, szegény, folyamatosan háttérbe volt szorítva emiatt, pedig ő is mozgott, kézilabdázott. Végül amint megtehette, el is ment jó messzire dolgozni. A 2 testvér között sem volt soha jó kapcsolat emiatt.

Anyukádnak fel kellene fogni, hogy a balett, mint minden más sport úgy működik, hogy 2 dolog kell hozzá: alkat és akarat. Ha a 2 közül egy nincs meg, akkor baszhatod. Hiába van hozzá alakod ha nem szereted, nem akarod csinálni, a fene megette az egészet. Ha meg az alakod nyilvánvalóan nem erre, hanem más sportra alkalmas, amit szívesen csinálsz, akkor vétek olyasmire pazarolni, amihez se tested se lelked nem alkalmas. Eleve hülye dolog az, hogy ne egyél, ha anyukád balettozott, akkor tudnia kéne, hogy a balerinák bizony esznek, nem is keveset mert folyamatos kardió az életük. Születetten vékony alkatúaknak kell lenniük, különben a a folyamatos éhezés mellett nem bírnák a terhelést, ezért zárják ki már az elején a vastagabbakat. A másik meg az, hogy ha 30 kilóra fogyasztja magát valaki, a csontjai akkor sem lesznek kisebbek, nem fog a csípője összébb menni, a csuklója vékonyabb lenni stb. A húgod meg most előnyben érzi magát anyukád szeretetéért, mert ő hozza az elvárt alakot, emiatt áll neki feljebb. Nem ártana neki (sem) egy alapos kiosztás. Nehéz ez így, hogy még 2 évig egészen biztosan velük kell élned de próbáld meg elengedni. Sportolj ami tetszik, lásd meg a szépet a saját testedben és szarj le mindenki mást. Senkinek nincs joga beleszólni abba, hogy milyen alakod van, egyébként meg tájékoztasd anyukádat, hogy lévén egy x kromoszómád tőle van, akár tőle is örökölhetted a "dagadt" testedet.

2022. máj. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 169/52-53 vagyok és a fél életemet eladnám, ha 56 lehetnék.


Ne érdekeljen, hogy anyukád mit mond, ha te jól érzed magad a bőrödben, csak az számít.

2022. máj. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak gondok anyáddal...
2022. máj. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!