Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol rontottam el, hogy így...

Hol rontottam el, hogy így alakult?

Figyelt kérdés
Ismerkedtem egy fiúval, azt hittem alakul közöttünk valami. Sajnos sok hülye szituációba kerültünk (kb 3 hét ismertség után) amiket nem tudtam jól megoldani. Nagyon könnyen zavarba jövök, és olyankor bénáskodom. Pl: kérdeztek tőlem néhány iskolai dolgot, amikre nem tudtam a választ ; vagy kellemetlen helyzetbe kerültem előtte és leblokkoltam , hebegtem-habogtam. Ő nagyon jól tanult, egyetemre jár, én nem. Sokszor úgy éreztem nem vagyok elég intelligens hozzá képest (a barátai mind fősulisok, okoskák) mindenre tudta a választ, okosabb volt mint én...
2010. szept. 15. 19:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Egyszer szólás nélkül csak úgy beállítottak nálunk az egyik haverjával, és nem tudtam hogyan viselkedjek hirtelen, főleg hogy csak a nagyszüleim voltak itthon pont akkor, még annyira sem tudtam laza lenni mint amúgy...


Az lehet, hogy ilyen dolgok miatt ment el tőlem a kedve?


Mondjuk ahhoz képest, hogy milyen okosnak tartom, néha elég hülyén tudott viselkedni: most éli a "minden lehetséges alkalomkor berúgni" korszakát.

2010. szept. 15. 19:20
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
nyugi, akkor nem is olyan érett, ha ez a berúgós időszaka van... szóval ne érezd magad unintelligensnek vagy ilyenek!:) fel a fejjel, és türelem
2010. szept. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hány éves vagy. Ha nagyon fiatal, s a srác éppen a mindig-mindenkivel-mindenhol korszakát éli, akkor látta, hogy nem az a belevaló maca vagy, hanem görcsös, így nem látta benned azt, ami neki most kell.

Sokszor a fiatal srácok nem is szeretik, ha egy lány túltesz rajtuk észbelileg. Idősebbek már keresik az értelmes nőt.Most kezdhetsz gyúrni: értelmes műsorokat nézni, könyvet olvasni, hogy ha találkozol a Nagy Ő-vel, akkor ne kelljen szégyenkezned. Ennyit látatlanban.

2010. szept. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Meg az is hülyén jött ki, hogy pont mikor eljöttek akkor voltunk egy lakásfelújítás közepén, és nagy volt a rumli.

Még valami:

A szülei diplomások: tanár + háziorvos. A nagyim szerint kár (volt) egyáltalán rágondolnom, mert annyira más világ vagyunk. Meg az is furcsa, hogy néha olyan udvarias volt, szépen viselkedett, mégis olyan dolgokat hallottam róla...


Szóval annyira nem tudom őt hova tenni...

2010. szept. 15. 19:29
 5/11 anonim ***** válasza:

Suszternak nincs jó cipője

Ácsnak rossz a kerítése

Lakatosnál fakilincs... ez alapján egy pedagógusnak-orvosnak is lehet neveletlen gyereke.

De azt mondod, udvarias-tehát hoz otthonról valamit.

Hidd el, ha te tetszel neki, akkor nem zavarja a rumli, meg egyebek. Valószínű nem feleségnek akar, hanem havernak.Ilyenkor nem a családi háttár fontos.

De ha szerinted is zűrös a pasi, akkor óvatosan vele!

2010. szept. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
itt valami titok lappang...
2010. szept. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ott rontod el, hogy nem bízol magadban és az értelmi képességeidben. Nem vagy buta ember, ez jól látszik az írásodon.


A baj az, hogy hagyod magad megvezetni, és mindenért magadat okolod. Szorongsz, hogy valamit elrontasz, és pont ezért rontod el a dolgokat: képtelen vagy fesztelenül, lazán viselkedni, mindig görcsölsz valamin.

Lehet, hogy én is otthagytalak volna, ha azt látom, hogy képtelen vagy beilleszkedni a baráti társaságomba, és zavarba jössz már attól is, hogy valaki hozzád szól.


A műveltségi verseny viszont tőlük volt ízléstelen... Ezt is kezelni kell, megmondani, hogy "bocs, de sosem szerettem ezt vagy azt a tárgyat". Én többdiplomás ember vagyok, mégsem titkolom, hogy pl. matekból kettes lett az érettségim. Egyszerűen sosem állt rá az agyam a matekra, nem kattantak be olyan dolgok, amik másoknak igen. Nem érthet mindenki mindenhez. Biztos van olyan terület, ahol te is igazi ász vagy. :)


Az is hülyeség, hogy a szülei alapján próbálod őt megítélni. Ha ő is ilyen komolyan gondolta volna a "társadalmi különbséget" - már ha egyáltalán lehet ilyeről beszélni -, akkor nem áll volna le veled ismerkedni.


Szóval szerintem neked elsősorban arra lenne szükséged, hogy az önbizalmad végre helyes arányban legyen az értékeiddel. Meg kell tanulnod kezelni a kialakult helyzeteket, és levetni ezt a nyuszi-viselkedést. A diplomásokra nem "felsőbbrendű lényként" nézz, hanem ugyanolyan emberekként, mint amilyen te magad vagy. Mert mindenkinek megvannak a maga erősségei és gyengéi. A diplomásoknak is.

2010. szept. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Legyél csinos, próbálj nem elpirulni és ha nem jut eszedbe semmi ha kérdeznek csinálj úgy, mint aki elgondolkozott és szórakozott, azzal időt nyersz. Próbáld meg leküzdeni a komplexusodat, ez elronthatja a kapcsolatot. Ha már ritkítja a találkáit akkor amúgy is nehéz lesz visszahódítani, ha nem, akkor még nincs veszve semmi, amíg mosolyog rád és találkozni akar veled.
2010. szept. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem is olyan okos, legfeljebb okoskodó.
2010. szept. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A diploma (vagy az, hogy valaki egyetemre vagy főiskolára jáR) nem jelenti automatikusan azt, hogy ez ember okos és intelligens. Ő is ember, és ha téged nem fogad el úgy, ahogyan vagy, akkor mindig talál majd kifogást, és a hasonszrűt fogja keresni.
2010. szept. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!