Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hagyjuk az anyósok...

Miért hagyjuk az anyósok erőszakoskodásait?

Figyelt kérdés
Több topikban olvastam a rossz anyós-meny viszonyról. Sajnos én is ebbe a cipőbe járok. Velem 12 éve szemétkedik egyfolytában. Eddig nem foglalkoztam vele annyira, de mióta megszületett a babám (3hónapos) azóta mégjobban megkeseríti az életem. A higiéniát még hírből sem ismeri, szerinte én rossza anya vagyok és ő jobban nevelné a gyereket. Sajnos a férjem nem nagyon áll mellém, érzem h lassan feleszi a kapcsolatunkat. Én nem szeretnék mást csak h tűnjön el az életünkből, nyugalomban szeretnék élni. Utánanéztem több jogi fórumon sajnos ugyanolyan jogai vannak, mint majdnem egy anyának. Ezt a jogot kellene elvenni tőlük. Nem értem miért nem tesz ellene senki hiszen sok nőnek megkeseríti az életét. Persze vannak kivételek azoktól előre is elnézést kérek. Anyukák miért hagyjuk az anyósok erőszakoskodásait?
2010. szept. 15. 17:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
68%
Én kedvelem anyósom, de néha az enyém is tud dolgokat csinálni. Sajnos hiába kérjük meg párjainkat, hogy "szólj már rá anyádra", vagy nem teszik meg, vagy ha meg is teszik, nem használ. Nálunk is próbál beleszólni már a gyereknevelésbe, pedig még nincs két hónapos a gyerek...az a szerencsém, hogy külföldön lakunk, csak most egyszer tudott eljönni 3 hétre, hát elég volt. Úgy elkapatta a gyereket, hogy most szenved, mert most szoktatom le. Persze megértem, hogy csak 5 hétig ölelgethette, de mikor elkezdte mondani, hogy nem jól csinálom, mert még éhes, mert nem rakom rá a cicire, mert nincs elég tejem, meg még adjak rá 20 ezer göncöt, mert fázik, meg adjak neki teát, meg hogy az ő kicsi fia nem volt ilyen....tudom, hogy ha otthon laknánk Mo-on minden nap odajárna boldogítani. Még jó, hogy nem otthon lakom.
2010. szept. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
80%

Arról van itt szó, hogy normálisan kéne viselkedni. nem baj, ha nem vagyok szimpi, csak normálisan viselkedni - ennyi. És vannak, főleg az anyósok között, akik erre nem képesek, és megnehezítik a mindennapi életünket.

Ezért, aki azt írta, hogy neki se esne jól, ha az ő anyjával így tennének, meg aki azt írta, majd te is leszel anyós - könyörgöm, ha így viselkednék, vagy az anyám így, akkor mit várnék, várna?


Kedves 18.11 pasi, ne haragudj, hogy személyesen Neked írom, de kérlek, gondolkodj ezen el:

"ez alapvetően az ő harca, neki kell eredményt elérni".

Ez így nem igaz szerintem, neki nincs alapvetően harca!!!Neki kapcsolatai vannak, nem harca, ez nagy különbség! Ha az anyós ebből harcot csinál, ami a ti életeteket befolyásolja, az a Te területed, mert a Te anyád, Neked kell kiállni a feleségedért, magatokért! Egy feleség SOHA nem szólhat az anyós ellen, mondom ezt úgy, hogy 7 éve még sosem szóltam ellene, és így is elég sz.rt kever, nem is írom, miket, nem hiába járok terápiára. (Nem miattam, csak "kapóra jöttem", mint meny.) Mindenki a saját családját, saját anyját rendezze le, szerintem ez így fair. Kérlek, hogy ezen gondolkodj el, a Te érdekedben! És bocs, ha úgy gondolod, hogy hol vagyok a Te 33 év tapasztalatodhoz, mégis tanácsot adok.

18.14

2010. szept. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
67%
MÁSODIKKAL MAXIMÁLISAN EGYETÉRTEK. Miért tűröd, miért élsz a családjukkal már 12 éve? Azóta fikázod? Ki is lehet szállni, te se keserítsd az ő életét.
2010. szept. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
80%
Allan Pease- Barbara Pease párkapcsolatról szóló könyvei nagyon jól leírják az anyós-megy-férj háromszög problémáit. Ajánlom mindenkinek, aki egyszer és mindenkorra tisztázni akarja, honnan ez az ősi ellentét, és mit lehet tenni ellene.
2010. szept. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
47%

Még szerencse,hogy a mai fiatalasszonyok tökéletesek ! Remekül tudnak alkalmazkodni,tolerálni a másik ember hibáit!

Remélem, ti is majd a menyetektől visszakapjátok,amit az anyósotokkal tesztek!

Lehet,hogy az anyós nehezen elviselhető,de a férjetek anyja és a gyereket nagymamája! Ezt jó lenne nem elfelejteni.

Egy "rossz" anyóssal megáldott nő vagyok! De meghallgatom,és azt teszem,amit jónak látok.

2010. szept. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
89%

"Ez így nem igaz szerintem, neki nincs alapvetően harca!!!Neki kapcsolatai vannak, nem harca, ez nagy különbség! Ha az anyós ebből harcot csinál, ami a ti életeteket befolyásolja, az a Te területed, mert a Te anyád, Neked kell kiállni a feleségedért, magatokért!"


nem.


mondok egy konkrét példát:

mondt éppen lent nyaralnak az anyukájánál a 8 hónapos kislányommal. tegnap elött a gyerek kitalálta, hogy nem eszi a meg a szokásos főzelékeket, ezért tegnap vett minőségi virslit, és azt darálta bele a kajájába. izlett is a gyerenek, meg is ette.

anyám hívott, hogy mit tudok róluk, eszik-e a gyerek. mondtam, hogy igen, mert főztek neki finomat. ennyit és nem többet.

pár órával késöbb hívott az asszony és sírva leb@szott, hogy minek mondtam el anyámnak, hogy virslit adott neki, mert jó ledorongolta a telefonban, mert azt nem szabad még ennie, meg különben is... én meg közöltem vele, hogy tőlem biztosan nem tudja azt, hogy mit evett a gyerek, mert én csak akkor osztok meg információt anyámmal, ha nincs más megoldás, úgyhogy csak tőle tudhatja és legyen szives a maga által kavart sz@rt ne velem próbálja megetetni.


mond, hogy nincs igazam, amikor már kb. ezerszer elmondtam a páromnak, hogy anyámnak információt csak akkor, ha tüzes vassal kínozzák.


az emúlt 8 hónapban kb. 10szer ugrottam anyám mellére, hogy nem ő gyerek anyja, legyen szinves ne viselkedjen úgy, és legalább 100szor közöltem a kedvesemmel, hogy ő a gyerek anyja, neki kell dönteni, ővé az utolsó szó.


mégis mi a sz@rt kellene csinálnom???? fojtsam meg anyámat?

2010. szept. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Kedves 17.55-ös! Igen egyetértek veled valószínűleg én is leszek anyós, de én nem úgy fogok segíteni a gyerekemnek és a családjának hogy az unokámat akarom nevelni - azt inkább meghagyom a lányomnak - hanem ha kéri, és szüksége lesz rá mosok, főzök takarítok. Tudod nem azért vannak az anyák gyesen h azt a kevés időt (2 évet) ne a gyerekükkeltöltsék, mert akár hiszed akár nem ez az idő soha nem jön vissza. Ha anyós leszek, és tudom h miattam veszekednek a gyerekek inkább félreállok és nem a saját önös érdekeimet nézem. Tudod erről szól a szeretet. Te valószínüleg anyós vagy ezért irsz ilyeneket.
2010. szept. 15. 21:09
 18/21 anonim ***** válasza:
44%

Kedves 18.11!

Nem olvastam Allan Pease- Barbara Pease párkapcsolatról szóló könyveit, de biztos hasznos! Feltételezem, hogy ez a könyv is írja (?), hogy az anyós-meny problémák ősi oka, hogy mindketten ugyanazt a férfit akarják birtokolni. A családjukban csak ilyen példát látott (és ezért ezt követő), és tudatosan változtatni nem akaró anyósok gyakran még a pubertáskorban sem engedik el a fiukat annyira, amennyire életkoruk megkívánná, és rosszul esik nekik, amikor egy új nő elveszi a fiukat, bosszút állnak.

Természetesen a feleséged helyett nem beszélhetsz, aki máshogy is viselkedhetne, de a feleséged naívan elmondott valamit, amivel ő senkinek sem ártott, és anyós ezt kihasználva beleszól az életetekbe, akkor itt ki és mit tehet?

A feleséged lehetne okosabb is, minek mond ilyeneket, amikor tudja a következményét? Szerintem nem a megfelelő módot választotta az anyósával kapcsolathoz. Nem lehet, hogyha meg nem szól semmit, ill. elutasítóan válaszol, akkor meg emiatt vádolja az anyád? Hogy ő ezt nem érdemelte ki...stb? Nem muszáj kedvesen vigyorogni és tetszelegni az anyósnak, szerintem senkivel sem kell fenntartani a látszat kedvéért a mosolygós viszonyt, elég csak normálisan viselkedni. A feleséged helyében elutasítanám, ha kérdezi, hogy mit evett a gyerek, vagy bármi konkrétat, csak úgy ok nélkül elutasítanám, és erre majd az anyós elkezdi fűnek-fának szidni, mert nem hagyja ám annyiban, hogy elvették a fiát - na, akkor kell majd közbelépned! Ha sokadszorra nem változik, és csak úgy megoldható, akkor nem tartani vele a viszonyt, szerintem.

A feleséged viszont SOHA nem mondhatja meg a magáét az anyósnak (ahogy neki sincs joga egyébként az ilyen visszaélésekre, amit ők sajnos naponta csinálnak), mert akkor ezzel OKOT AD a további vitákra, valamit mond, amibe bele lehet kötni, annak, aki kötekednivalót keres!!

Normálisan viselkedni - ez nagyon alap, hogy nem vesszük fel a kidobott csatabárdot... Persze sajnálom, hogy ezt az iskolákban nem tanítják, mert 20-25 évesen még én sem tudtam...

Alap, hogy a pár életébe senki (anyós se) szóljon bele. Tanácsot is csak kérésre. Ha ezt a nagymamák nem tartják be, akkor a pár azon tagja tudja csak rendbetenni, akinek az anyja. (Különben kidobott csatabárd lehet, ami csak a birtokát féltő anyós reakciójától függ, lásd fent.) A saját anyjával mindenki könnyebben rendbe tudja tenni, mint az anyósával, a nők legalábbis (mivel emiatt a birtoklási vágy miatt eleve nehezebb), jobban is ismeri a saját anyját...stb.

2010. szept. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
14.16=18.14 voltam ismét
2010. szept. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
14:16-os: kimondtad a kulcsszót, hogy mindketten BIRTOKOLNI akarják a fiút. Mert ahol így van, ott alapvető bajok vannak az anya/fiú, vagy a fiú/feleség viszonylatban (esetleg mindkettőben! Valószínűleg ezért süt ilyen vak gyűlölet a kérdezőből, hogy a nagyanyai jogok elvételét követeli! Tényleg sajnállak, de nem azét, amit leírtál, hanem ami mögötte lehet...
2010. szept. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!