Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hagyjuk az anyósok...

Miért hagyjuk az anyósok erőszakoskodásait?

Figyelt kérdés
Több topikban olvastam a rossz anyós-meny viszonyról. Sajnos én is ebbe a cipőbe járok. Velem 12 éve szemétkedik egyfolytában. Eddig nem foglalkoztam vele annyira, de mióta megszületett a babám (3hónapos) azóta mégjobban megkeseríti az életem. A higiéniát még hírből sem ismeri, szerinte én rossza anya vagyok és ő jobban nevelné a gyereket. Sajnos a férjem nem nagyon áll mellém, érzem h lassan feleszi a kapcsolatunkat. Én nem szeretnék mást csak h tűnjön el az életünkből, nyugalomban szeretnék élni. Utánanéztem több jogi fórumon sajnos ugyanolyan jogai vannak, mint majdnem egy anyának. Ezt a jogot kellene elvenni tőlük. Nem értem miért nem tesz ellene senki hiszen sok nőnek megkeseríti az életét. Persze vannak kivételek azoktól előre is elnézést kérek. Anyukák miért hagyjuk az anyósok erőszakoskodásait?
2010. szept. 15. 17:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Mert sajna a férjem anyja....Ha visszaszólok úgy tesz, mint aki nem hallja!
2010. szept. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
60%
Senkit nem kell elviselni, se az anyóst, se az apóst, se a tesód, se a szüleid, a férjed is pattinsd le és nem lesz gondod.
2010. szept. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%
Te is leszel anyós egyszer....majd gondolj erre akkor vissza...
2010. szept. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%
költözzetek el, vagy ők költözzenek el!
2010. szept. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
81%
Csak a párunk miatt kell elviselni! Én így vagyok mint te, utálom az anyósomat. De igyekszem egy rossz szót sem szólni a párom előtt, hiszem az anyukája...én akármennyire is nem kedvelem. Próbálok inkább tudomást sem venni az anyóspajtiról. .D
2010. szept. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%
Hány éves a mama?mond meg neki, ha nem viselkedik rendesen, örgkorára majd megy szépen otthonba és ti rá sem fogjátok nyítani az ajtót!
2010. szept. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 orsybaba88 ***** válasza:
87%

sajnos én is hasonló cipőben járok. Régebben mindig beszólogatott, tudta, h engem mi bánt, és direkt azokon a témákon lovagolt, és gúnyosan úgy tett, mintha poénkodna, de én tudom, hogy csak szemétkedni akar. Próbálok minél kevesebbet lenni a társaságában, ha mégis muszáj együtt lenni "családi rendezvényeken", akkor meg nem beszélgetek vele, csak amennyit muszáj. De nem tudom, mi lesz ha egyszer összeköltözünk a párommal. Sajnos ahogy őt választottam, nem vettem figyelembe a családját.

Sajnos az iránta való tiszteletből és szeretetből kénytelen vagyok néha elviselni a "hárpiát" is:)

2010. szept. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
92%
Akármennyire is utálom én is az anyósomat, nem hozhatom a páromat olyan helyzetbe, hogy választania kelljen köztem és a szülei között. Nem mondhatom, hogy" vagy ő vagy én". Az persze elvárhatom, hogy bizonyos dolgokban mellém álljon és engem támogasson, az anyjával szemben...de nem kényszeríthetem választásra. Nekem sem esne jól, ha ezt tenné az anyukámmal.
2010. szept. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
92%

én egy olyan pasi vagyok, akinek a párja nagyon rosszul viseli az anyósát. (szó se róla, én is csak azért állok vele szóba, mert az anyám) mindig mindent jobban tud, mindig mindent máshogy kellene csinálni. állandóan kombinál, hogy akkor most mi legyen, keresztbe szervez, mert szerinte az úgy jobb lenne.


én több, mint 33 éve játszom ezt a játékot, nagyjából jól el tudok lavírozni az aknamezőn. a kedvesemnek is tudok tippeket, tanácsokat adni és persze tudom vígasztalni, amikor kiakad.


de az ő harcait nem vívhatom meg helyette, nem üvölthetem le az ANYÁM állandóan (néha persze kell). ez alapvetően az ő harca, neki kell eredményt elérni, különben semmit nem ér a dolog.


biztos szörnyű a te szempontodból, nyilván azt szeretnéd, ha a férjed melléd állna. valamennyire nyilván meg is teszi. de ez akkor is a TE harcod és nem az övé.

2010. szept. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem aki tehet valamit magáért, az meg is teszi. Aki nem? Szerintem nem hagynánk, ha bármit is tehetnénk...

Folyamatosan terápiára járok, mit tehetek még?

Amit tehetek: Több gyereket ebbe a szituba nem vállalok, 37 évesen. Ha elválok, a gyerekem lelki egészségét kockáztatom, magamról ne is beszéljünk, mert ugye kinek ítélné a bíróság anyagi háttér, saját lakás híján?

Van, akinek a férje mellé áll (bár ez is az anyós "jószándékától" függ, hogy úgy nevelte-e, hogy ez a szabadság beleférjen!), és van, akinek sikerül tőle messze elköltözni és békében élni.

A mohamedán országokban, ahol előfordul, hogy felgyújtják a menyeket a tűzhelynél, és balesetre hivatkoznak, ahol ennyire ki van szolgáltatva, ők mit tehetnek?


A gyerekre jogához szerintem nemcsak jogilag védi az anyósokat a törvény. (Sajnos.) Valami, ami belülről jön... A Bert-Hellinger gondolatokra, családállításra gondolok, hogy az a közös gyerek, aki megszületett, az ő vére is. Pszichológiai dolgokra: hogy annak is oka van, amiért ebbe a helyzetbe kerültünk mi menyek, valamit tanítani akar. Aki elválik pl. emiatt a férjétől, annak gyakran visszajön ugyanez a probléma máshonnan, ha nem tanult belőle, a kártyákat az élet osztogatja...

Mondom ezt amellett, hogy az én anyósomról nem sok jót olvastál itt. (Nárcisztikus karakter, gyerekkorából hozott dolgok miatt sajnos a saját ego-érdekei mögé helyezte eddig a gyerekét is.)

2010. szept. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!