Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig vagy hajlandó elmenni...

Meddig vagy hajlandó elmenni a spórolásban vagy a nélkülözésben?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy ha nem jössz ki a havi pénzből, hozzányúlsz a megtakarításaidhoz vagy esetleg a folyószámlahitelhez,mert egy bizonyos szint alá nem adod, pl. nem eszel 5 napig zsíros kenyeret.
2010. szept. 15. 12:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Inkább eszek 5 napig zsíros kenyeret vagy kisebb házba költözöm.
2010. szept. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Épp ezen vitáztunk a férjemmel, hogy hol is van az a bizonyos határ, ami alá nem megyünk.GYED-en vagyok,utána van tuti munkahely, de addig nagyon szorít az a bizonyos cipő.
2010. szept. 15. 14:10
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig félreteszem a mindenkori fizetésem 10%-át és ahhoz a pénzhez csak végszükséglet esetén nyúlok hozzá, amúgy meg a gyerekeknek rakom félre, majd ha nagyok lesznek. A végszükséglet nálunk a jövedelemforrás megszűnése vagy betegség lenne. Az nem, hogy jaj tönkre ment a hűtő.
2010. szept. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
58%

A legfontosabb az, hogy mire gyűjt az ember, vagyis hogy miért/mire spórol, vagy csak betegesen nem költ semmire, mert "drága". Ugyanis van egy ismerősöm, havi kb 200ezer körül kap, de mióta a cégnél van, még egyszer sem volt nyaralni, pedig ennek már vagy 10 éve (azért nem megy, mert úgy van vele, hogy fölösleges pénzkidobás, elég a helyi strandra elmenni, ott is lehet fürdeni a többi emberrel, meg van lángos, meg fagyi...). Egyébként a felesége is hasonló összeget keres, tehát nem állnak rosszul, de mindenre sajnálják a pénzt, csak gyűjtik és gyűjtik, de cél nélkül... Egyszerűen ez lett beléjük nevelve.


Én úgy spórolok, hogy nézem az ár/érték arányt, mert lehet, hogy valami sokkal olcsóbb, mondjuk kerül csak 100 forintba 500 helyett, de amíg az 500as bírja egy évig, addig a százasat havonta kell cserélni. (pl. vettem egy cipőt, bőrt, 4 éve, még mindig semmi baja, pedig rendszeresen hordom, 12ezer volt (akciós volt), a kínais cipő meg kerül vagy 3-4ezerbe, de azt félévente vehetsz újat...)

Továbbá, ha elvégeztem a sulit, akkor a fizetésem x%-át (minimum 10) félre szeretném tenni, annak érdekében, hogy minél hamarabb legyen saját lakásom, autóm, utazgathassak, meg család stb. :D Még szerencse, hogy a párom is így gondolkodik. :) Kajáról nem mondok le, de megnézem hol, mi mennyibe kerül.

2010. szept. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
66%

Október 15-én lesz legközelebb fizetésem munkahelyváltás miatt. Addig van 60 000 Ft-om. Lakbér már ki van fizetve, de a számlák 25 000 Ft. Autóbiztosítás 10 000 Ft. És vizsgálatokat kellett végeznem a héten (egészségügyi könyvbe, hogy gyerekek közé mehessek a munkám miatt) az 15 000 Ft. Tehát egy hónapig 10 000 forintunk van benzinre, és kajára....

Nincs semmi extra kiadás, csak kenyér, krumpli, sajt, tej, tojás, alma..... :)

Túlélhető!! 21 éves vagyok, rugalmas a testem, egészséges vagyok, és simán kibírom az ilyen heteket! Csak a fodrász hiányzik, meg a többi hasonló női holmi...

A legtöbb ember szerintem így él. Én nagyon profi vagyok spórololásból. Ha sok pénzünk van, akkor se égetjük a villanyt, csak ha nagyon kell, van például egy óriás gyertyánk, ami köré szoktunk ülni... a legszebb pillanataink, beszélgetéseink tévé, villany, drága ételek nélkül, kócosan, gyertyafényben történtek!!!

:)

Szerényen kell élni, a hivalkodás, pénzköltés egyébként is eltérít az igaz utunktól..... legalábbis nekem ez a tapasztalatom...

2010. szept. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
48%
Azért ne túlozzunk, hogy a legtöbb ember így él.Egy hónapra 10 ezer forintból kb a napi 1 kg kenyér jön ki és más nem.
2010. szept. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
74%
Addig mész amig tart a pénz hozzá lehet nyulni a tartalékhoz de az se tart öröké, ha hitelt veszel fel az kamatostúl vissza kell fizetni. Ha mindig bele nyúlsz a taralék pénzekbe elöbb utobb már csak vágyálom lesz a heti 5 zsíros kenyér.
2010. szept. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Igaz.Sajnos az elmúlt évek/hónapok megtanították az embert a megtakarítás fontosságára.
2010. szept. 16. 08:16
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!