Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig vagy hajlandó elmenni...

Meddig vagy hajlandó elmenni a spórolásban vagy a nélkülözésben?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy ha nem jössz ki a havi pénzből, hozzányúlsz a megtakarításaidhoz vagy esetleg a folyószámlahitelhez,mert egy bizonyos szint alá nem adod, pl. nem eszel 5 napig zsíros kenyeret.
2010. szept. 15. 12:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
voltam úgy, hogy 4 hónapig éheztem,mert spóroltam
2010. szept. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
bármeddig. mert mindig arra gondolok: sok kicsi sokra megy, és majd mennyi mindent megfogok tudni venni később belőle ha nem nyúlok hozzá a megtakarításhoz. 1 éve gyűjtök, régebben a seggére vertem a pénznek és szórtam ki az ablakon, barátokat hívtam meg erre arra, egy szempillaspirálért 8000forintot kiadtam. tök jó dolog a spórolás, ételből is a leértékelteket veszem. péksüteményt pedig 7 óra után veszek, mert feleannyi
2010. szept. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%

hitel soha! az csak lejjebb húz.

inkább a mindenből a legolcsóbbat-típusba megyek át.

lemondok a nem-is-annyira-szükséges dolgokról :D

általában menni szokott.

2010. szept. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
Ha olyan helyzetben vagyok, akkor inkább éhezem, de az internetet mindíg befizetem ...
2010. szept. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Én volt hogy hónapokig csak vajas kenyeret ettem hagymával..Ki lehet bírni,és bizony ha valaki spórol lejjebb lehet adni..

Én például ma sem veszek illatos,virágmintás Wc papírt,hiszen az is csak a wc-ben végzi..Vagy nem csináltatok műkörmöket,hiszen az eredeti is lehet szép,ha megfelelően ápoljuk..

2010. szept. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
36%

Tudok nélkülözni, de csak egy ideig, és nem is túl sokat, erre jöttem rá. Bizonyos kényelemből nem tudok engedni, már öreg vagyok hozzá.


5 éve a hitelfizetés miatt, nagyon komolyan visszaesett az életszínvonalam a korábbihoz képest.

Tudom, hogy sokaknak furcsa lesz, amit mondok, de régen 3x mentem nyaralni 2 hétre, most csak 1x, cipőből mindig márkásat vettem, kevés volt, de az jó minőségű, most akciós auchanos van. Enni régen is alig ettem, mert fogyókúráztam.

Leginkább az utazás élménye hiányzik.

Most még nem tudom a gyerekemet az elképzeléseim szerint nevelni.


Szóval, én most ettől inkább megszabadultam eladtam a hiteles házat, és éppen máshol keresek sokkal kisebbet és messzebb a várostól.

Nekem kell a 3x külföldi út, és az hogy ne kelljen megnéznem a cipőm árát, és az is, hogy a gyerek elmehessen egy magánóvodába, ha azt látom jónak.

2010. szept. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
60%
Éhezni és nélkülözni nem vagyok hajlandó hisz mire megyek a több milliós megtakarításommal ha holnap elüt egy autó és meghalok.Persze nem kell az összes pénzt elszórni de azért a jelenben éljünk élvezzük az életet ne csak a jövőben, hogy majd mit fogok venni a spórolt pénzből mert lehet hogy sosem jutunk el odáig.
2010. szept. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Amíg ez hajlandóság kérdése, addig olyan nagyon még nincs megszorulva az ember. Nyilvánvalóan azért nem nyúlnék hozzá a megtakarításhoz, hogy lazacot ehessek. De ha paprikás krumplira sem futná másképp, akkor bizony kivennék pénzt a bankból.
2010. szept. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
13:12 vagyok. Annyit még hozzátennék, hogy az sem mindegy, miért gyűjti az ember bankban a pénzét. Ha konkrét célod van a pénzzel (például egy utazás, vagy új lakás) sokkal könnyebb spórolni, mintha csak azért teszed félre, hogy legyen megtakarításod.
2010. szept. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha fontos és értelmes a cél a végletekig le lehet mondani dolgokról.
2010. szept. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!