Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felvehetem édesanyám lánykori...

Fárasztó96 kérdése:

Felvehetem édesanyám lánykori vezetéknevét?

Figyelt kérdés
Gondolkodom pár éve, mióta nagykorú vagyok, hogy anyám lánykori vezetéknevét hogyan tudnám felvenni. Tudom, hogy be kell jelenteni az anyakönyvvezetőnek, meg illetékbélyeg kell, de nem tudom hogy mi legyen a konkrét indok. Ha valaki tud irni rá példát, hogy pl mit lehetne irni akkor megköszönöm. (Az olyan kommentek nem játszanak, hogy menjek megkérdezni az anyakönyvezetöt, mert annyira nem sürgős, csak tisztában akarok lenni a lehetőséggel). Köszi az építö jellegü kommenteket!
2022. ápr. 7. 09:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell semmi komoly indokra hivatkoznod. Bőven elég annyi, hogy érzelmi okokból szeretnéd felvenni édesanyád nevét. nem fognak faggatni vagy ilyesmi.
2022. ápr. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
2022. ápr. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
10e ft, nem kell indokolni.
2022. ápr. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Nem szokták elutasítani. De akarod írhatsz bele valami faxságot, kutyát se fogja érdekelni, Pesten csinálják úgyis.

Pl apámmal nagyon rossz a kapcsolatom; nem tudok kötődni az apai vezetéknevemhez stb.

2022. ápr. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16%

4. "Pl apámmal nagyon rossz a kapcsolatom; nem tudok kötődni az apai vezetéknevemhez stb."


Ez azért nem ilyen egyszerű, mert ezzel olyan apai ágon élő rokonodat is vérig sértheted, akivel semmi bajod

2022. ápr. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Persze ha nincs ilyen akkor ez valóban egy jó indok.
2022. ápr. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%

5-ös, és akkor mi van? Te jószagú málnabokor... Te mindig mások kínja-kedve szerint éled az életed? Ki a f. érdekel pár gyökér rokon???

Kérdező: nem kell semmilyen indok. Akármilyen nevet felvehetsz, néhány kivételtől eltekintve (nemesi vagy történelmi nevek), hacsak nem az anyukádé is az.

2022. ápr. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

5


És akkor mi van? Attól mert nem igaz, a papírra még írhatja ezt. Vagy majd az apukája tölti ki helyette, vagy ott fog felette állni, hogy mi lesz a kérelemben? Buta vagy.

Nyilván ha elhatározta magát már erre, pont lexarja mit gondol az apai vonala.

2022. ápr. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
20%

"és akkor mi van? Te jószagú málnabokor... Te mindig mások kínja-kedve szerint éled az életed? Ki a f. érdekel pár gyökér rokon???"


például engem, mert alapvetően büszke vagyok rá hogy az őseim nem Magyarországról származnak. Hanem egy idegen kultúrát honosítottak meg új hazájukban.

2022. ápr. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden gond nélkül felveheted.
2022. ápr. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!