Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van Mit tegyek?

Elegem van Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Anyukámmal gyerekkorom óta rossz kapcsolatban vagyok, mióta emlékeim vannak azóta napi szinten fizikailag bántalmazott (ha nem volt rá oka akkor kitalált valami hülyeséget) egyészen 14 éves koromig. Ezután apámmal együtt sértegetnek lenéznek cseszegetnek... mindent csinálnak csak hogy felhúzzanak és kiabálhassanak velem. Ezen kívül a 6 éves testvéremet aki már elnézést de kimondhatatlanul agresszív mert 3 éves kora óta öldöklős játékokkal játszik a számítógépen. (Counter Strike, Medal Of Honor, STB) én hordom, és énis hozom haza az óvodából. Evvel a gond hogy a nálam kisebbek meg a velem egykorúk is kiröhögnek az utcán, és ez engem nagyon bánt. Nekem kell főzni, mosogatni, takarítani itthon. Nem mehetek bulizni, és könyörögnöm kell azért, hogy 1 órára kiengedjenek a barátaimhoz az utcára.


Mit tudok tenni?? Mert már nem bírom tovább :'( És már szó szerint az öngyilkosságon gondolkodom, mert már annyira elegem van belőlük :'(


Segítsetek légyszives


2010. szept. 14. 17:31
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

igen sajnos a legvalószínűbb, h felnőtt korodban is "áldozat" leszel

mert velem és tesómmal is ez volt

azóta tesóm, ahogy a tied is már most átment szemét gyökérbe, mindenkin uralkodik én meg pipogya, nyámnyila lettem, akin most a párkapcsolataiban a barátai osztják ki és uralkodnak rajta

szóval mindkét gyerek lelki sérült

a neten olvastam amúgy, csak más témakörben

szóval abból a gyerekből lesz a kemény, aki azt hiszi, hogy ez a természetes nevelés, és nem látja, hogy a szülei rosszul nevelnek

amelyik a szüleit fogja hibáztatni, tehát azt látja, hogy ez nem természetes, az tenni akar ellene, így ő átmegy áldozatba

ahogy már most az öngyilkosságon agyalsz

mások sajnálnak

ami sajnálat megint rombol és még nagyobb áldozat/gyenge jellem leszel.

ötlet: ha fiú vagy, menj el katonának

eleinte lehet bőgni fogsz, idegen hely, mindenki szemét

de az totál helyreállítja a belső önértékelésedet

ha lány vagy, törekedj arra, hogy főnök legyél ahol az alkalmazottak a fejedre nőhetnek, ha nem állsz ki magadért

2010. szept. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

17:44 válaszán elérzékenyültem. Másodszorra, mert az első a kérdésed volt.

Nehogy kárt tegyél magadban!!! Én is csak azt tudom javasolni, hogy valamilyen rokonhoz próbálj elköltözni. Nagyszülő, nagynéni, nagybácsi, keresztszülő, de ha az én gyerekem barátja lennél, én is megengedném, hogy hozzánk költözz. Még 2 év a nagykorúságig, addig tanköteles is vagy, és ilyen körülmények között ez iszonyúan hosszú idő. De nyugodtan fordulhatsz a területileg illetékes gyermekvédelmiekhez is. Mit csinál az anyád egyáltalán, azon kívül, hogyí belédköt? Te vezeted a háztartást helyette? Nem azt mondom, hogy rossz, ha egy fiú házias, de ne kényszerből legyen az. A tesód miatt meg a többiek békén hagyhatnának. Sok család van, ahol jó a szülő-gyerek viszony, hogy a nagytesó viszi a kistesót az oviba, mert a szülő akkor már dolgozik. Ez akkor ciki, ha leéget a tesód.

Fogadd meg a 17:44 tanácsát, bár nagy akaraterő, kitartás kell hozzá, de próbáld megállni, hogy ne bőszítsd fel magad. Pattanjon vissza rólad a sértés.

Kivánom, hogy az életed jobbra forduljon, mert nagyon értékes emberke vagy!!!

2010. szept. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:

az elköltözés már nem segít

gyenge/sérült már a belsőd

2010. szept. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Anya mindenkori elfoglaltsága, hogy a FACEBOOK elött csücsül, és a játékokon játszik... A költözés jó lenne... És lenne is hova mennem, csak ha elmegyek akkor utánna mi lessz?? Visszahozathatnak?
2010. szept. 14. 18:07
 15/32 A kérdező kommentje:

Most azért tudok írni, mert apa dolgozik anya meg elment valahova... :S


Apa este 7 után jön, ha itthon van megpróbálok vele 2 esben beszélni (vele legalább lehet valahogy :/ ) És megmondom neki, hogy elégvolt. És változtassanak, mert ez így nem mehet tovább.

2010. szept. 14. 18:09
 16/32 anonim ***** válasza:

Ez jót ötlet! Beszélj apukáddal!

Amúgy csak egy illetékes tudja megmondani (gyámügy), hogy visszavihetnek-e! Ha tiéd a számítógép és vannak cuccaid, akkor azt jogodban áll elvinni, mert az csakis a tiéd! Ha lenne hova költöznöd az jó! Próbálj meg tőlük segítséget kérni az ügyek intézésében!

2010. szept. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

Sajnos a számítógép dolgában nem tudok egyetérteni az utolsó hozzászólóval, mert egy 16 éves nem tudja bizonyítani, hogy mi az övé, és mi nem, azaz hogy mit vett a saját, diákmunkás pénzéből, és mit nem.

Szóval minden automatikusan a szülőké, ha hivatalosan nézzük, mert ők dolgoznak, feltételezni lehet, hogy ők is vették. A gépre meg nincs ráírva.

Ezzel azt szeretném csak mondani, hogy ha a szülők durvára veszik a figurát, akkor a gépet pár perc alatt még a rendőrök is visszavinnék nekik, ha kérnék, szegény srácra meg rá lehetne fogni, hogy ellopta.

2010. szept. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
ne ércsétek félre, de nekem a gép az életem... Programozok, Szoftvereket írok ha van szabad időm... És tényleg az én tulajdonom, én vettem. De sajna igaz, semmivel nemtudom bizonyítani :(
2010. szept. 14. 18:27
 19/32 A kérdező kommentje:
Kivéve ha ez nem számít bizonyítéknak: [link] -> ez az én gépemről egy BLOG, ugyanis ha van szabadidőm akkor MODDINGolni is szoktam. ( egyszerű othon fellelhető dolgokból, mert pénzt az nemkapok tőlük...)
2010. szept. 14. 18:31
 20/32 anonim ***** válasza:
Remélem sikerül apuddal beszélni. Próbálj meg nyugodt hangnemben, tételesen felsorolni mi az amit szeretnél elérni, mi az ami bánt, s min szeretnél változtatni. Próbáld meg apudat átölelni, szeretettel közeledni felé, talán átérzi, megérti, felfogja a problémádat, s lépéseket fog megtenni a megoldás felé.
2010. szept. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!